Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Хімічна кінетика. Вплив природи і концентації реагуючих речовин на швидкість реакцій.

Конспект 9-11.

Облікова політика підприємства

Облікова політика - сукупність принципів, методів і процедур, які використовуються підприємством для складання та подання фінансової звітності.

Згідно Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" №996 від 16 липня 1999 р. підприємство самостійно визначає облікову політику.

Облікова політика формується керівником і головним бухгалтером, виходячи із загальних принципів методології та організації обліку й конкретних умов діяльності підприємства, та розкривається у примітках до фінансових звітів. Облікова політика може змінюватися тільки, якщо змінюються статутні вимоги, вимоги органу, який затверджує положення (стандарти) бухгалтерського обліку, або, якщо зміни забезпечать достовірне відображення подій або операцій у фінансовій звітності підприємства. Причини та сутність змін в обліковій політиці також необхідно розкривати у примітках до фінансових звітів.

Крім того, зміст облікової політики оформляється спеціальним наказом Про облікову політику, який затверджується керівником підприємства.

 

 

Швидкість хімічних реакцій - відношення зміни концентрації реагуючих речовин за одиницю часу, в одиниці, об’єму. Значення середньої швидкості реакції виражається:

- за зміною продуктів реакції

С2 – С1 DС DС dС

V = ¾¾¾ = ¾¾¾ = lіmDt®0 = ¾¾¾ = ¾¾¾

t2 – t1 Dt Dt dt

- за зміною концентрацій вихідних речовин:

V = - ¾¾¾

dt

Концентрація вихідних речовин зменшується а часом, тому права частина має знак мінус. Одночасно концентрація продуктів реакції збільшується тому рівняння швидкості має знак плюс.

Істинну швидкість реакції можна визначити тільки в даний момент як нескінчено малу зміну концентрації речовин dС, що відбувається за нескінченно малий проміжок часу dt.

Таким чином, хімічна кінетика визначає поняття швидкості го­могенної хімічної реакції як зміну концентрації одного з реагуючих компонентів за одиницю часу в одиниці об’єму при постійній темпе­ратурі:

dС 1

V = ½¾¾¾ · ¾¾¾½

dt V

де V - об’єм реагуючої суміші

Швидкість гетерогенних реакцій зумовлена кількістю молекул або молів даної речовини, що реагують за одиницю часу на одиниці поверхні поділу фаз:

dС 1

V = ¾¾¾ · ¾¾¾

dt S

де S – поверхня, на якій проходить реакція.

На швидкість гомогенних хімічних реакцій впливають: природа реагуючих речовин, концентрація реагентів, температура, тиск, при­рода розчинника, наявність каталізатора. Швидкість гетерогенних реакцій значною мірою залежить, крім названних факторів, ще й від поверхні поділу фаз.

Швидкість хімічних реакцій в гетерогенних системах пропорцій­на поверхні дотику реагуючих речовин V»S дотику. В гомогенних системах реакції проходять за простішим механізмом і з більшою швидкістю. Тому, при можливості, речовини переводять в газоподіб­ну чи рідку (розчини) фазу.

Речовини за природою більше і менше реакційно здатні

Н2 + F2 ® 2НF Н2 + Сl2 ® 2НСl Н2 + І2 2НІ

вибух горять оборотня реакція

Концентрація реагуючих речовин впливає на швидкість хімічних реакцій за законом діючих мас - основним законом хімічної кіне­тики: швидкість хімічної реакції при постійній температурі прямопропорційна добутку концентрацій реагуючих речовин в невеликих степенях (коефіцієнтів в стехіометричному рівнянні)

аА + вВ dD;

V = К[А]а·[В]в; V = КСаА·СвВ ; V = КРаА·РвВ

Р - парціальні тиски реагуючих гавів;

К - коефіцієнт пропорційності - константа швидкості хімічної реакції. К = V при [А] = [В] = 1 моль/л. Якщо концентрації реагу­ючих речовин дорівнюють одиниці, то константа швидкості чисельно дорівнює швидкості реакції. Це і є фізичний зміст константи швидкості.

Фізичний вміст закону діючих мас - при збільшені концентра­ції збільшується число реагуючих частинок в одиниці об’ему, збіль­шується кількість зіткнень між частинками і, як наслідок, збіль­шується швидкість хімічних реакцій.

Молекулярність реакції - це число частинок, які беруть участь в елементарному акті реакції.

Н2О2 ® Н2О; Н2 + Сl2 ® 2НСl; 2Н2 + О2 ® 2Н2О

мономолекулярна біомолекулярна тримолекулярна

Порядок реакції - сума показників степенів при концентраціях реагу­ючих речовин в рівнянні закону діючих мас. (Показники степеней встановлюються експериментально) (n = а + в).

Якщо хімічні реакції протікають в одну стадію то порядок і молекулярність спів­падають. В більш складних процесах не співпадають. Поняття порядок реакції принципово відмінне від поняття молекулярність.

Молекулярність реакції - поняття теоретичне. Щоб встановити молекулярність, треба уявляти, через взаємодію яких молекул та які стадії перебігає реакція.

На відміну від молекулярності, порядок реакції - експеримен­тальна величина.

Порядок реакції визначають за виглядом рівняння, яке відобра­жає експериментальну залежність швидкості даної реакції від кон­центрації реагуючих речовин. Розрівняють реакції першого (V = КС), другого (V = КС2), третього (V = КС3), а також нульового та дробового порядків.

Швидкість хімічних реакцій вивчають у статичних умовах, визначаю­чи зміну в часі концентрації однієї з реагуючих речовин у реак­ційній суміші постійного об’єму.

Кінетичне рівняння реакції дає змогу розрахувати константи швидкості та період напівперетворення t1/2.

Реакції нульового порядку (швид­кість їх не залежить від концентрації).

 

С0 – С

(n = 0); V = К0; К0 = ¾¾¾¾

Dt

Період напіврозпаду - час, за який концентрація вихідних речовин зменшується на половину:

 

С0 С0

С = ¾¾¾ ; t1/2 = ¾¾¾

2 Ко

Графічно виражається лінією: (див.рис.)

До реакцій нульового порядку належать фер­ментативні процеси, при яких субстрат пере­буває в надлишку, а кількість ферменту об­межена. Нульовий порядок спостерігається в гетерогенних реакціях, де швидкість надходження речовини більша від швидкості її витрачання.

Кількість речовини х, що прореагувала за час t, можна розрахувати, якщо прийняти С0 = а/V і Сt = (а-х)/V і ввести у кінетичне рівняння реакції нульового порядку:

х

К0t = ——,

V

де а - початкова концентрація реагенту при t = 0; х - кількість речовини, що прореагу­вала за час t; V - об’єм реагуючої суміші. При V = соnst, ·х = К·t.

Реакції першого порядку (в рівняння швидкості входить концентрація реагуючої речовини в першій степені)

dС dС

(n = 1); V = К1С; V = ¾¾¾ ; К1С = ¾¾¾

dt dt

інтегруємо і отримуємо:

2,303 С0 ln2 0,693

К1 = ¾¾¾ · lg ¾¾¾; Сt = С0еКt; t1/2 = ¾¾¾ = ¾¾¾¾

t Сt К1 К1

де К1 - константа швидкості реакції першого порядку; С0 – концентра­ція вихідної речо­вини в початковий момент; Сt – кон­центра­ція вихідної речовини в момент часу t, від початку реакції; t1/2 - період напівперетво­рення.

Таким чином, для реакцій першого порядку період напів­перетво­рення не залежить від початкової концентрації реагуючих речовин. Незалежно від значення початкової концентрації половина кількості речовини прореагує за один і той же час.

Кількість речовини х що прореагувала за час t можна визна­чити, якщо припустити, що С0 = а/V і Сt = (а-х)/V, і ввести ці зна­чення в рівняння реакції першого порядку. В результаті одержимо:

2,303 а

К1 = ¾¾¾ · lg ¾¾¾;

t а-х

де а - концентрація на початку реакції;

х - кількість речовини, яка прореагувала за t;

V - об’єм реакційної суміші.

До реакцій першого порядку належить кінцеві стадії фермента­тивних процесів, реакції антигенів з антитілами, ізомерного пере­творення, гідролізу та ін.

Реакції другого порядку (швидкість їх пропорційна квадрату концентрацій)

1 dС 1 С0t

(n = 2); V = К1С2; К2 = ¾ · ¾¾ ; К2 = ¾ · ¾¾

t dt t С0·Сt

Період напівперетворення:

t1/2 = ¾¾

К2С

Період напівперетворення для реакцій другого порядку обернено пропорційний початковій концентрації реагуючих речовин. Чим вища початкова концентрація, тим за більш коротший час буде витрачена її половина. У біохімічних процесах реакції вищого ніж другий не зустрічаються.

Одна з варіацій графічного методоу: будують графік залежності lgV від lgС. Отримують лінійну залежність і через tg визна­чають порядок реакції згідно приведеним формулам.


Читайте також:

  1. I визначення впливу окремих факторів
  2. II. За зміною ступенів окиснення елементів, які входять до складу реагуючих речовин
  3. IV. Запасні речовини
  4. L2.T4. Транспортування рідких, твердих та газоподібних речовин.
  5. L2.T4/1.Переміщення твердих речовин по території хімічного підприємства.
  6. Vу -швидкість ударника
  7. Аварії з викидом (загрозою викиду) сильнодіючих отруйних речовин на об'єктах економіки.
  8. Аварії з викидом радіоактивних речовин у навколишнє середовище
  9. Аварії з викидом радіоактивних речовин у навколишнє середовище
  10. Аваріїз витоком сильнодіючих отруйних речовин.
  11. Агрегатні стани речовини
  12. АДАПТАЦІЯ ОБМІНУ РЕЧОВИН ДО М'ЯЗОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ




Переглядів: 1409

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Основні поняття, визначення, формули.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.