Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 8. Фінансове забезпечення відтворення основних засобів

Необоротні активи підприємства становлять його основний капітал, представлений сукупністю основних фондів, вкладень у незавершене будівництво, нематеріальних активів і довгострокових фінансових вкладень.

Слід зазначити, що найбільшу частку в активах займають основні фонди – матеріальні цінності, які використовуються у виробничій діяльності протягом періоду, котрий перевищує 365 календарних днів із дати введення в експлуатацію, та вартість яких поступово зменшується у зв’язку з фізичним або моральним зношуванням.

При вивченні цієї теми необхідно розглянути поділ основних фондів на групи згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку і відповідно до податкового законодавства (Закону України „Про оподаткування прибутку підприємства” зі змінами, внесеними Законом України від 24.12.2002 р. №349 –VІ).

Відтворення основних фондів включає такі основні етапи: зношування основних фондів, нарахування амортизації і використання амортизаційного фонду. Під амортизацією розуміють поступове відшкодування витрат на придбання, виготовлення або поліпшення основних фондів та нематеріальних активів у межах норм амортизаційних відрахувань. Останні показують у грошовій формі вартість зношення основних фондів і нематеріальних активів. Амортизаційний фонд – це сума амортизаційних відрахувань, нарахованих за певний період.

Слід звернути увагу на те, що відповідно до П(С)БО 7 „Основні засоби” амортизацію основних засобів (крім інших необоротних активів) нараховують, застосовуючи такі методи: прямолінійний, зменшення залишкової вартості, прискореного зменшення залишкової вартості, кумулятивний, виробничий та податковий, а для визначення оподаткованого прибутку підприємства податковим законодавством передбачено метод нарахування амортизації основних засобів, за яким квартальна сума амортизації визначається як добуток балансової вартості груп основних засобів на початок звітного кварталу і квартальної норми амортизації, встановленої у відсотках до балансової вартості кожної групи основних засобів.

При вивченні цього питання рекомендується розглянути такі поняття, як переоцінка й індексація основних засобів, порядок проведення цих процедур.

Відновлення основних фондів на діючих підприємствах здійснюється за рахунок капітальних вкладень – витрат на створення нових, розширення, реконструкцію та модернізацію діючих основних фондів. Слід відмітити, що розрізняють просте і розширене відтворення основних засобів.

Однією з форм відтворення основних фондів є їх ремонт. Вчасність проведення ремонту діючих основних виробничих фондів запобігає передчасному їх зношенню і вибуттю, продовжує термін служби, підвищує експлуатаційні можливості й ефективність використання відремонтованих основних фондів.

Капітальні вкладення підприємств забезпечуються фінансовими ресурсами з різних джерел. Склад джерел фінансування, що спрямовуються на капітальні вкладення, залежить від рівня централізації здійснюваних капітальних вкладень, а також від того, хто є інвестором і яку форму власності він представляє.

При вивченні цієї теми необхідно розглянути показники, що характеризують стан основних засобів та ефективність їх використання:

· рівень забезпечення підприємства основними фондами;

· стан основних виробничих фондів;

· ефективність використання основних виробничих фондів.

До показників, які характеризують рівень забезпечення підприємства основними виробничими фондами, належать: питома вага основних виробничих фондів у майні підприємства; фондоозброєність і фондомісткість.

Стан основних виробничих фондів характеризується такими показниками: коефіцієнтом оновлення; коефіцієнтом вибуття; коефіцієнтом приросту; коефіцієнтом зносу; співвідношенням основних виробничих та невиробничих фондів.

Ефективність використання цих виробничих фондів визначається розрахунком таких показників: фондовіддачі; рівня рентабельності фондів; розміру прибутку на одиницю середньорічної вартості основних фондів.


Читайте також:

  1. Cтруктура апаратних засобів ІВС
  2. I. Введення в розробку програмного забезпечення
  3. II.1 Програмне забезпечення
  4. III. Етапи розробки програмного забезпечення
  5. Адвокатура — неодмінний складовий елемент механізму забезпечення прав людини.
  6. Адміністративно-правові методи забезпечення економічного механізму управління охороною довкілля
  7. Амортизація основних засобів
  8. Амортизація основних засобів, основні методи амортизації
  9. Амортизація основних засобів.
  10. Амортизація основних фондів
  11. Амортизація основних фондів
  12. Амортизація основних фондів підприємства. Методи нарахування амортизації




Переглядів: 353

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 7. Кредитування підприємств | Тема 9. Оцінка фінансового стану підприємства

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.