Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 7. Кредитування підприємств

Тема 6. Обігові кошти та їх організація на підприємстві

Оборотні засоби – це активи підприємства, які протягом одного виробничого циклу або одного календарного року можуть бути перетворені на гроші.

Оборотні активи – це грошові кошти, що авансовані в оборотні виробничі фонди і фонди обігу. Вони забезпечують безперервність процесів виробництва та проведення розрахунків. Слід підкреслити, що оборотні активи не витрачаються, авансуються і повертаються після закінчення кожного кругообороту. Кругообіг оборотного капіталу включає три стадії: закупівлю, виробництво та реалізацію. Відмітною особливістю оборотних активів є їх висока оборотність. Завдяки оборотним активам процес виробництва здійснюється безперервно. Уречевлені елементи оборотного капіталу повністю споживаються у кожному виробничому циклі і в повному обсязі включаються до собівартості продукції.

Потреба підприємств в оборотних активах залежить від багатьох факторів: обсягів реалізації, систем товаропостачання, розмірів підприємства, системи розрахунків, асортименту товарів, що реалізуються, умов і практики кредитування підприємств. Установлення оптимальних розмірів коштів, що авансовані в запаси матеріальних цінностей, передбачає визначення економічно обґрунтованих норм та потреби в оборотних активах. При розрахунку нормативів оборотних активів використовуються три методи: аналітичний, прямого розрахунку і коефіцієнтний.

Для оцінки обігу оборотного капіталу застосовуються такі показники: обіговість оборотного капіталу в днях; коефіцієнт оборотності в разах; коефіцієнт закріплення оборотних активів. Ознайомтесь із методикою розрахунку кожного показника і з’ясуйте їх сутність. При цьому слід пам’ятати, що прискорення обігу оборотних активів приводить до скорочення потреби підприємства в оборотних активах, а отже, й до більш ефективного їх використання.

 

У період економічної кризи і кризи неплатежів господарюючі суб’єкти відчувають гостру нестачу фінансових ресурсів. Одним із засобів отримання додаткових фінансових ресурсів є кредит – фінансова операція, що полягає в наданні в тимчасове користування господарюючими суб’єктами матеріальних або грошових засобів на умовах повернення, платності, строковості, цільового використання і забезпечення. Суб’єктами кредитних відносин можуть бути будь-які самостійні підприємства.

У сучасній практиці господарювання переважає короткострокове кредитування підприємств, яке здійснюється на термін, що не перевищує одного року, і направлене на поповнення обігових коштів. Короткострокові кредити підприємствам надають комерційні банки або підприємства-постачальники у вигляді продажу товарів із відстроченням платежу. Розглядаючи два названих види кредиту, слід звернути увагу на відмінності між ними і способи надання.

Нині найпоширенішим видом кредиту є банківський. Необхідно розглянути класифікацію банківських кредитів за такими ознаками: цільове спрямування; термін кредитування; вид відсоткової ставки; валюта кредиту; види обслуговування.

Усі питання, пов’язані з наданням кредиту, банки здійснюють на договірній основі. Ознайомлюючись із змістом кредитної угоди, зверніть увагу на права й обов’язки сторін, що її уклали. Сама ж схема кредитування включає такі основні етапи:

· розгляд заяви на кредит;

· вивчення банком кредитоспроможності клієнта;

· оформлення кредитного договору;

· надання кредиту;

· контроль за виконанням кредитного договору.

Вивчаючи зміст кожного з вищеперелічених етапів, особливу увагу слід звернути на висвітлення таких моментів: який пакет документів необхідно подати в банк разом із заявою на кредит; які фактори враховуються при оцінюванні кредитоспроможності клієнта; на основі яких методик визначається класність клієнта; які елементи включає механізм кредитування і на основі чого він обґрунтовується; які бувають способи надання позик залежно від обсягу кредиту; яким чином здійснюється контроль за процесом погашення позик та сплатою процентів; яку відповідальність несе позичальник при порушенні умов кредитного договору; в яких випадках банк може порушити справу про банкрутство підприємства-боржника; яка процедура задоволення вимог кредиторів за рішенням господарського суду.

Довгострокове кредитування здійснюється на фінансування капітальних вкладень. Для оформлення кредитного договору на видачу довгострокової позики в банк необхідно подати техніко-економічне обґрунтування проекту з розрахунком окупності та рентабельності об’єкта кредитування. Ці дані служать основою для визначення ефективності позики і строків її окупності. Довгострокові позики можуть надаватися одноразовим платежем або поетапно. Порядок сплати процентів та погашення позик визначається в кредитному договорі за домовленістю сторін.

При вивченні цієї теми необхідно розглянути порядок нарахування простих і складних відсотків за кредитними операціями.

Своєрідним методом довгострокового кредитування виступає лізинг – форма матеріально-технічного постачання, яка поєднує оренду окремих об’єктів майна з відкриттям додаткової специфічної кредитної лінії. Заслуговують на увагу питання, що стосуються визначення плати за лізингові послуги, змісту лізингового договору, переваг лізингу порівняно з банківським кредитуванням, розвитку лізингу в Україні.

 


Читайте також:

  1. Cистеми безпеки торговельних підприємств
  2. II. Класифікація видатків та кредитування бюджету.
  3. IV група- показники надійності підприємства
  4. L2.T4/1.Переміщення твердих речовин по території хімічного підприємства.
  5. WEB - сайт підприємства в Інтернет
  6. Або продукція підприємств, що знаходяться за кордоном.
  7. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.
  8. Автопідприємства вантажних автомобілів
  9. Автопідприємство пасажирських автомобілів
  10. Адміністративно-правовий статус торговельного підприємства
  11. Активами торговельного підприємства
  12. Активи підприємства, їх кругооборот і оборот




Переглядів: 347

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 5. Оподаткування підприємств | Тема 8. Фінансове забезпечення відтворення основних засобів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.