Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Трудові ресурси і зайнятість населення

Вік є головним критерієм при визначенні основної про­дуктивної частини населення - трудових ресурсів.

Трудові ресурси - це частина населення країни, що во­лодіє необхідним фізичним розвитком; знаннями і практич­ним досвідом дляроботи в господарстві країни.

Про ступінь його залучення у виробництво свідчить по­казник економічно активногонаселення - частина праце­здатного населення, що бере участь у матеріальному вироб­ництві і невиробничій сфері.

В середньому у світі економічно активного населення 45%, або більше 2,7 млрд чол. у країнах Європи, Північної Америки цей показник - 48-50 %. У країнах Азії, Африки,

Латинської Америки він нижчий від середньосвітового - 35­-40% . Це пояснюється Їх загальною економічною відсталістю,дуже високою часткою населення дитячого віку, значно мен­шим залученням жінок у суспільне виробництво.

Населення на планеті розміщене нерівномірно. У жаркому поясі живе ¼, у помірному – ¾ усього населення світу. Населення Східної півкулі складає 85%, незасвоєні людиною землі – Антарктика, приполярні райони Азії, Америки, окремі пустелі, пустелі Африки, Азії, важкодоступні райони Австралії – 15%.

Кількість і густота населення найшвидше збільшуються в тих країнах і регіонах, де найбільш високий природний приріст населення., так у Бангладеш густота населення найвища у світі(1200чол/км2)

 

В залежності від місця мешкання населення Землі поділяється на сільське і міське. Міське населення складає трохи менше половини від загальної кількості і його частка продовжує збільшуватися. СІЛЬСЬКЕ НАСЕЛЕННЯ – складає 50% . Сільські поселення – це населенні пункти, мешканці яких безпосередньо пов’язані із сільськогосподарським виробництвом. У розвинутих країнах ріст сільського населення скорочується, а в країнах що розвиваються – Бангладеш, Індія, Китай, Пакистан, та ін.. сільське населення складає 70 %, у країнах Африки – 80%.

Процес збільшення частки міського населення називається урбанізацією. Зрорстання місць і посилення зв’язків між ними призводять до виникнення такої форми розселення, як міська агломерація. Міська агломерація –це компактне просторове угруповування поселень, об’єднаних в одне ціле інтенсивними виробничими, трудовими, культ урно-побутовими і рекреаційними зв’язками. Найбільші міські агломерації утворились навколо Токіо, Нью-Йорка, Мехіко, Лондона, Парижа. Якщо зона урбанізована цілком, міські агломерації на цій території зливаються, утворюючи мегаполіс – найбільшу форму розселення. Так міські агломерації Токіо і Хоккайдо злилися в мегаполіс Токайдо. На кількість населення країни, його структуру впливає міграція(механічний рух населення)- преміщення людей по території, а тих хто їх здійснює наз. мігрантами.

Міграції класифікують за причинами(економічні, політичні,тощо),строками (сезонні, тимчасові, постійні). Зовнішні міграції поділяються на :

А) еміграцію – виїзд громадян з і своєї країни, до іншої держави на постійне проживання, або на тривалий період.

Б) імміграцію – вїзд до країни громадян іншої країни на постійне , або тривале проживання.

За структурою зайнятості,і місцем проживання населення поділяється на міське і сільське. Міське населення складає 50%, але його темпи росту зростають.

УРБАНІЗАЦІЯ – процес підвищення ролі міст у житті суспільства , поширення міського способу життя, культури. Сучасні міста ,особливо великі зростають переважно за рахунок нарощування невиробничих сфер, оскільки більшість робочих місць створюється саме в цих галузях діяльності. В результаті розростання міст виникають АГЛОМЕРАЦІЇ – це злиття міст навколо одного або декількох центрів об’єднаних між собою політичними, економічними, трудовими, культурно-побутовими, управлінськими, та іншими зв’язками. Найбільші міські агломерації склалися навколо Токіо27,9 млн.ч, Бомбея 26,2 , Мехіко19,5.

Злиття зон суцільної урбанізації призводять до утворення МЕГАПОЛІСІВ, нині їх налічується 6. Найбільша з них Босваш(Бостон, Вашингтон, Нью-Йорк, Філадельфія) з населенням 50 млн.чол , Токайдо(Токіо, Йокогама, Осака, Кобе, Кіото) – 70 млн.ч.

 

Расовий склад населення

Як вам вже відомо на Землі існує чотири раси: європеоїдна (42,9%) загальної кількості населенняЗемлі, Монголоїдна – азіатська та американська гілки – 19, 1 %), негроїдна (7%) і австралоїдна – (0,003%)


Читайте також:

  1. I. Теорія граничної продуктивності і попит на ресурси
  2. V. ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ. ОХОРОНА НАДР ТА ПРОБЛЕМИ ЕНЕРГЕТИКИ
  3. А. Заходи, які направлені на охорону навколишнього середовища та здоров’я населення.
  4. Адміністративний поділ, площа і населення українських земель у складі Речі Посполитої в першій воловині ХVІІ ст.
  5. Аналіз диференціації населення за доходами
  6. Антропогенний вплив – це будь-який вплив, що здійснює людина на навколишнє середовище та його ресурси.
  7. Антропологічні особливості давнього населення території України
  8. Банківські ресурси, їх види та класифікація
  9. Безробіття і зайнятість населення: причини, види та наслідки
  10. Біженці, вимушені переселенці та переміщені особи, трудові мігранти
  11. Біологічні ресурси
  12. Біологічні ресурси




Переглядів: 1367

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ | Демографічні процеси і демографічна політика.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.