Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Лакофарбові матеріали

Герметики, клеї і мастики

Герметики застосовуються для ущільнення стиків між панелями збірних будівель. Вони в цьому випадку є не лише герметизуючими, а й теплозвукоізоляційними. Бувають у вигляді еластичних плівок, прокладок і паст.

Клеї та мастики застосовуються для кріплення опоряджувальних матеріалів до стін, стелі, підлоги, для кріплення погонних виробів. Види клеїв: каучуковий, перхлорвініловий, поліізобутиленовий, карбамідний, фенолорезорциновий.

Бітумні та дьогтьові мастики застосовують для приклеювання, а іноді й фарбування гідроізоляційних і покрівельних матеріалів (руберойду, толю, гідроізолу тощо). Бітумну мастику готують з бітуму з добавкою (або без неї) пиловидних (тальк, діатоміт, вапняк) або волокнистих (азбест, деревне волокно) наповнювачів. Мастики готують гарячими і холодними. Гарячі бітумні мастики варять у котлах з вогньовим обіграванням, інтенсивно перемішуючи. Холодні мастики виготовляють на розріджувачах (зелене масло, лакойль). Вони зручніші, особливо в зимовий час, і скорочують затрати бітуму приблизно в 4 рази порівняно з гарячим. Це досягається за рахунок зменшення товщини шару мастики, оскільки в холодному стані вона зберігає пластичність і при знижених температурах. Дьогтьові мастики виготовляють з перегнанного або складеного дьогтю з добавкою (або без неї) наповнювача. Використовують ці мастики розігрітими (до температури 140-150 °С).

 

Лакофарбними матеріалами називаються суміші, які наносяться на поверхню і утворюють на ній міцну і тверду покривну плівку. Вони бувають природні, синтетичні та штучні. Фарбові суміші складаються із зв'язуючої речовини, наповнювача, пігменту та розріджувача.

Зв'язуючі речовини утворюють покривну плівку і зв'язують частинки пігменту між собою і фарбованою поверхнею. Оліфи бувають натуральні, напівнатуральні та штучні. Натуральні є продуктом обробки олій (лляної, конопляної тощо) при нагріванні до 200 °С. Бувають чотирьох видів: полімеризована оліфа УМС, оліфа-оксоль-суміш, оліфа сульфо-оксоль. Олійні лаки - це розчини природних або штучних смол в оліях, що висихають і містять сикативи та розріджувачі. Залежно від виду цих смол розрізняють гліфталеві, поліхлорвінілові та інші лаки. Клеї бувають різних видів: тваринні (міздровий, кістковий, казеїновий), рослинні (борошняний пил, декстрин), природні і синтетичні. Емульсії поділяють на два типи: олія у воді - це емульсії, в яких зовнішньою фазою є вода, їх можна розбавляти водою; вода в олії - це емульсії, в яких зовнішньою фазою є олія; вони водою не розбавляються. Пігменти (забарвлювачі) - це тонкоподрібнені кольорові порошки, які рівномірно змішуються з водою або органічними розчинниками (олії, спирти, скипидар), але не розчиняються в них. Розрізняють органічні та мінеральні пігменти. Перші виготовляють з аналізу, нафталіну, антрацену та інших вуглеводів; вони часто мають жовтогарячий, ясно-червоний і бордовий кольори. Значно ширше використовують мінеральні пігменти.

Лакофарбові суміші. Олійні фарби - густі пасти з суміші пігментів, наповнювачів і зв'язуючих (олії, оліфи), перероблених на фарботерних машинах. Емалеві фарби на відміну від олійних готують на лаках. Після того, як висохнуть, вони утворюють глянцеву поверхню, що нагадує емаль. Водно-вапняні фарби виготовляють на вапняній суспензії (з повітряного і гідравлічного вапна). їх застосовують для фарбування цегляних обштукатурених, бетонних і дерев'яних поверхонь. Водно-клейові фарби готують найчастіше на малярному клеї. Застосовують їх для опорядження житлових і громадських приміщень. Емульсійними фарбами називають суспензії пігментів, перетертих на водних емульсіях різних плівкоутворювачів. Синтетичні фарби виготовляють на синтетичних смолах - полі вінілацетаті, карбаміді, перхлорвінілі (смола, яку добувають додатковим хлоруванням полівінілхлориду) тощо. Спиртові лаки, політура і нітролаки виготовляють на органічних розчинниках. Спиртові лаки складаються з твердих смол, найчастіше синтетичних, розчинних у спирті або в його суміші з іншими леткими розчинниками.


Читайте також:

  1. Апаратура, обладнання та матеріали
  2. Апаратура, обладнання та матеріали
  3. Біокомпозити та композиційні матеріали на основі відходів переробки деревини
  4. Бюджет прямих витрат на матеріали
  5. Бюлетені та інші інформаційні матеріали, електронні видання
  6. В'яжучі матеріали
  7. В'яжучі матеріали та будівельні розчини
  8. Витратні матеріали для ремонту обмоток електричних машин
  9. Вогнетривкі матеріали
  10. Гумові матеріали
  11. Гумові матеріали
  12. Деревинні матеріали




Переглядів: 748

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Матеріали на основі полімерів | Загальні положення проектування конструктивних елементів виробничих будівель

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.