Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Загальні положення проектування конструктивних елементів виробничих будівель

ТЕМА 3. БУДІВЕЛЬНІ КОНСТРУКЦІЇ ПРОМИСЛОВИХ БУДІВЕЛЬ І ОСНОВНІ БУДІВЕЛЬНІ РІШЕННЯ

Будівельні конструкції промислових будівель виконують дві функції. Вони забезпечують несучу здатність будинку, визначають його довговічність і забезпечують технологічні вимоги виробництва. Це їх основна функція.Друга функція будівельних конструкцій у промислових будівлях - це захистити приміщення від зміни кліматичних умов і створити відповідний мікроклімат у приміщенні. Першу функцію виконують фундаменти, колони, ферми, балки, рігеля, прогони, плити перекриття та перекриття. Другу функцію виконують стінові панелі, вікна, двері, підлоги та інші. Деякі типи конструкцій залежать від матеріалів будинків: залізобетонні, металеві та інші.

На сьогодні індустріальне будівництво ведуть з використанням типових уніфікованих будівельних конструкцій і деталей. Уніфікацію здійснюють на основі модульної координації розмірів у будівництві (МКРБ) . За основний модуль М прийнятий розмір 100 мм. Укрупнені модулі: 6000, 3000, 1500, 1200, 600, 300 мм; дробові модулі: 50, 20, 10, 5,2 і 1 мм (наприклад, 3М, 60М, або 1/2М, 1/10М).

Основними параметрами, що забезпечують уніфікацію проектних рішень і типізацію конструктивних елементів будівлі, є прогін, крок колон і висота будівлі (поверху). Добуток величини прогону на крок колон складає сітку колон, наприклад, 126 м, 186 м і т. д. Усі осі сітки колон поділяють на повздовжні і поперечні. На кресленнях поперечні осі позначають арабськими цифрами, а повздовжні - великими буквами українського алфавіту. Букви З, О, X, Ц, Ч, Ш, Щ, И, І для позначення осей не застосовують. Прийняте маркування осей зберігається для всіх випадків зображення даної будівлі на всіх аркушах проекту. Маркування осей на плані починають з лівого нижнього кута сітки. На розрізах будівлі вказують основні висоти, тобто відстань від підлоги до даного рівня. Відмітку підлоги першого поверху приймають за ±0.000 (нульова відмітка). Відмітки нижче підлоги вказують із знаком мінус, вище підлоги - без всякого знака.

Висотою одноповерхових будівель вважають відстань від підлоги до низу основної несучої конструкції покриття (кроквяної балки, ферми), висотою поверху багатоповерхових будівель - відстань між рівнями підлог суміжних поверхів (від чистої підлоги до чистої підлоги). Поверхи мають висоту кратну 0,6 м (ряд 3,6; 4,2; 4,8) або кратну 1,2 м (ряд 4,8; 6; 7,2; 8,4 і т.д.). Поряд з уніфікованими сітками колон, прогонів і висотами поверхів важливо дотримуватись певних правил прив'язки конструктивних елементів до координатних осей. Під прив'язкою розуміють відстань від повздовжньої або поперечної координатної осі до грані або геометричної осі конструктивного елемента. Величина прив'язки залежить від конструктивної схеми будівлі, наявності кранового обладнання, кількості поверхів, висоти будівлі, наявності фахверкових колон. Вона може бути "нульовою" чи "500", як показано на (рис. 3.1), або мати інше значення, і бути зміщеною як усередину, так і назовні координатної осі.

 

 

Рис. 3.1. Фрагмент плану одноповерхової промислової будівлі:

1 - залізобетонні колони каркасу; 2 - колони фахверку; 3 - панельна стіна;

4 - повздовжня вісь; 5 - поперечна вісь; 6 - "нульова прив'язка по осі "А";

7 - прив'язка "500"по осі "1"



Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. II. За зміною ступенів окиснення елементів, які входять до складу реагуючих речовин
  3. II. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
  4. VII. Етап проектування
  5. VII. Етап проектування
  6. Автоматизація виробничих процесів
  7. Автоматизація проектування напівзамовлених ВІС.
  8. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні
  9. Аналіз факторів і причин відхилень від плану введення виробничих потужностей і основних фондів
  10. Аналіз часткової рівноваги Крива виробничих можливостей
  11. Аудит матеріально-виробничих запасів
  12. Аудит матеріально-виробничих запасів




Переглядів: 1121

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Лакофарбові матеріали | Фундаменти

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.