Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Міжнародні організації, що регламентують фінансову звітність.

Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку.

Міжнародні організації, що регламентують фінансову звітність.

ТЕМА 8. ДІЯЛЬНІСТЬ МІЖНАРОДНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ З ПИТАНЬ РЕГЛАМЕНТАЦІЇ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ТА ЗВІТНОСТІ.

Питаннями гармонізації та стандартизації обліку займається ціла низка міжурядових і професійних організацій, які можна розділити на регіональні і міжнародні (світові). До регіональним організацій належать:

• Європейське економічне співтовариство;

• Європейська федерація бухгалтерів-експертів (FEE);

• Африканський рада з бухгалтерського обліку (ААС);

• Міжамериканська асоціація бухгалтерів (IAA);

• Конференція бухгалтерів країн Азії і Тихого океану (САРА);

• Федерація бухгалтерів країн Південно-Східної Азії АСЕАН (FA);

• Південно -Азіатська федерація бухгалтерів (SAFA);

• Північна федерація бухгалтерів (HFA) та ін

До міжнародних (світових) організацій належать:

• Комітет з міжнародних стандартами бухгалтерського обліку (IASC);

• Міжнародна федерація бухгалтерів (IFAC);

• Організація Об'єднаних Націй (ООН);

• Міжурядова робоча група експертів з міжнародних бухгалтерських стандартів ООН (ISAR);

• Комісія з транснаціональним корпораціям ООН (UNCTC);

• Організація економічного співробітництва та розвитку (OECD) та ін

Розглянемо сферу діяльності окремих організацій.

На регіональному рівні першими (з 1957 р.) стали регулювати порівнянність фінансової звітності країни - члени Європейського економічного співтовариства (з 1993 р. - Європейського Союзу). Склад членів ЄС з моменту утворення до теперішнього часу виріс з 6 до 15 країн. Зараз у нього входять Австрія, Бельгія, Великобританія, Німеччина, Греція, Данія, Ірландія, Іспанія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Португалія, Фінляндія, Франція, Швеція.

Одним із завдань ЄС є гармонізація різних систем бухгалтерського обліку країн- членів ЄС. Ідея гармонізації полягає в узгодженні (гармонії) методологій обліку різних країн. У 1961 р. в цілях вирішення поставленого завдання в рамках ЄС була сформована дослідницька група з проблем бухгалтерського обліку. За результатами проведеної роботи було опубліковано ряд директив, що представляють собою в деякому роді звід законів співтовариства, які країни-учасниці інтегрують в системи своїх національних законів, зокрема в національні версії закону про компанії.

Так як гармонізація обліку та звітності спирається на законодавчу основу, виконання вимог директив ЄС є обов'язковим для всіх компаній.

Вдосконаленням європейської методології обліку займається і Федерація європейських бухгалтерів-експертів ( FEE). Основними завданнями федерації є консультування комісій ЄС з питань бухгалтерського обліку та оподаткування, а також здійснення порівняльного аналізу директив ЄС та МСФЗ з метою виявлення їх сумісності.

В даний час Федерація є провідною професійною організацією бухгалтерів в Європі.

Африканська рада з бухгалтерського обліку (ААС) був заснований в 1979 р. для уніфікації методик обліку, вдосконалення професійної освіти, обміну професійним досвідом. Його членами є урядові організації бухгалтерів африканських країн: Алжиру, Анголи, Беніну, Бурунді, ЦАР, Габону, Гвінеї, Берега Слонової Кістки, Лесото, Ліберії, Мадагаскару, Малі, Марокко, Нігеру, Нігерії, Сан-Томе і Принсипі, Сенегалу, Судану , Того, Танзанії, Верхньої Вольти, Заїру, Конго. Мета діяльності Ради полягає в законодавчому узгодженні національних бухгалтерських систем, успадкованих від країн-метрополій, і розробці єдиних стандартів бухгалтерського обліку та звітності.

Міжамериканська асоціація бухгалтерів (IAA) була заснована в 1949 р. До неї увійшли: Аргентина, Болівія, Бразилія, Венесуела, Гватемала, Гондурас, Домініканська Республіка, Канада, Коста-Ріка, Куба, Колумбія, Мексика, Нікарагуа, Панама, Парагвай, Перу, США, Сальвадор, Уругвай, Чилі, Еквадор. Мета діяльності полягає в уніфікації бухгалтерської практики в південноамериканських країнах і організації професійних конференцій. Кожні 2-3 року за результатами конференцій учасників публікуються науково-методичні матеріали.

Конфедерація бухгалтерів країн Азії і Тихого океану (CAPA) заснована в 1976 р. До неї увійшли: Австралія, Бангладеш, Бірма, Канада, Індія, Індонезія, Ліван, Нова Зеландія, Пакистан, Самоа, Сінгапур, США, Таїланд, Філіппіни, Шрі-Ланка і ін Мета діяльності полягає в регіональній координації бухгалтерського обліку, а в перспективі - в гармонізації бухгалтерських стандартів.

Федерація бухгалтерів Південно-Східної Азії АСЕАН (FA) заснована в 1977 р. представниками Індонезії, Малайзії, Сінгапуру, Таїланду, Філіппін. Окрім вирішення основного завдання - підвищення статусу бухгалтерської професії - федерація розглядає питання узгодження національних методик обліку, а в перспективі - бухгалтерських стандартів.

Найбільш представницької міжнародної бухгалтерської організацією в даний час є Комітет з міжнародних стандартів бухгалтерського обліку (IASC ), утворений 29 червня 1973 професійними бухгалтерськими організаціями Австралії, Великобританії, Німеччини, Ірландії, Канади, Мексики, Нідерландів, США, Франції, Японії. Ідея створення комітету виникла на X Міжнародному конгресі бухгалтерів у 1972 р.

Мета діяльності КМСФО - розробка, публікація і надання допомоги при освоєнні міжнародних стандартів фінансової звітності.

Міжнародна федерація бухгалтерів (IFAC) (штаб -квартира в Нью-Йорку), перетворена в 1977 р. з Міжнародного комітету з розвитку бухгалтерської професії, заснована представниками 75 країн: Австралія, Аргентина, Великобританія, Греція, Данія, Ізраїль, Індія, Іспанія, Італія, Канада, Норвегія, США, Туреччина, Фінляндія, Франція, Швеція та ін

Мета діяльності Федерації полягає в міжнародної координації, консолідації зусиль, зміцнення престижу професійних бухгалтерів та організації міжнародних конгресів бухгалтерів.

Організація Об'єднаних Націй (ООН) також проявляє певний інтерес до проблем обліку та звітності, оскільки помітно посилюється вплив МНК на світову економіку. У 1982 р. група експертів ООН випустила нову редакцію спеціальних настанов (вперше вийшли в світ у 1977 р.), в яких узагальнено вимоги до ступеня аналітичності фінансової звітності МНК. Зокрема, запропоновано в річний звіт включати наступні документи: звіт про фінансові результати, баланс, витрати на науково-дослідні розробки, відомості про інвестиції в основні фонди та ін У звіті повинна бути присутня і інформація нефінансового характеру, зокрема, про вид трансфертних цінах, кадровому складі та ін Ці рекомендації можна використовувати і в якості довідкового матеріалу. Наприклад, уряд будь-якої країни може використати ці матеріали в якості прикладу тієї інформації, яку можна вимагати від мультинаціональних корпорацій, що мають штаб-квартиру в даній країні.

Проблемами стандартизації обліку в ООН займається Міжурядова робоча група експертів з міжнародних стандартам обліку і звітності (ISAR), створена в 1982 р. при Комісії з транснаціональним компаніям Економічної і соціальної ради ООН (UNCTC).

Можна виділити три основні цілі її створення:

• вивчення бухгалтерського обліку та фінансової звітності в міжнародному аспекті;

• сприяння стандартизації урахування на національному та міжнародному рівнях;

• захист інтересів країн, що розвиваються при розкритті фінансової інформації.

Останнім часом OECD приступила до огляду практики в країнах-учасниках з тим, щоб розробити рекомендації щодо зближення національних методик.

Економічні умови в різних країнах мають як схожість, так і відмінності. Тільки в рамках того загального, що об'єднує національні економіки, зусилля з гармонізації обліку можуть бути успішними. Це справедливо і для регіонального, і для міжнародного рівнів.

 


Читайте також:

  1. Акти з охорони праці, що діють в організації, їх склад і структура.
  2. Види документарних акредитивів в міжнародній практиці
  3. Види прийомів, які існують в міжнародній практиці
  4. Випишіть організації, що належать до українського дисидентського руху, вкажіть час їх існування та їх головних діячів?
  5. Внутрішнє середовище організації, взаємозв’язок внутрішніх змінних
  6. Вплив на державну фінансову безпеку чинників грошово-кредитної політики
  7. Вплив процесу глобалізації на міжнародні відносини
  8. Гнучкість організації, процесу, та системи. Виробнича гнучкість
  9. Дипломатія буржуазного пацифізму: суть, тенденції, ствердження в міжнародній діяльності західноєвропейських країн протягом 1920-х років
  10. Еволюція світової валютної системи. Міжнародні міжнародно-фінансові та кредитні організації.
  11. Економіка митного захисту і вільної торгівлі. Міжнародні економічні угрупування і організації.
  12. Економічні нормативи, що регламентують діяльність комерційних банків




Переглядів: 1408

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Калькуляції | Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.