Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Демографічна криза і зростання захворюваності населення

Зниження біорізноманітності і біопродуктивності

Активізація екзогенних геологічних процесів

Виснаження земельних ресурсів

Країна щороку втрачає близько 100 тис. га родючих ґрунтів. Кількість гумусу в ґрунтах порівняно з кінцем 19 ст. знизилася в 6 разів, щорічно зменшується ще на 18 млн. т. Ріллі зай-мають більше 90 % площі степів, лісостепів, вони надто виснажені, забруднені міндобрива-ми, пестицидами. Українські чорноземи раніше становили близько 50 % їх світового банку. Тепер через надмірну експлуатацію і забруднення виведено з обороту їх майже 60 %. Земле-робству загрожує й ерозія ґрунтів. Через перехімізацію сільського господарства, що призвела до нагромадження в ґрунтах, продуктах харчування, воді шкідливих хімречовин, зменшують-ся і рекреаційні ресурси: зони відпочинку, курорти почали втрачати рекреаційні, оздоровчі властивості (Приазов’я, Одеська область, Крим).

(зсуви, селі, змиви, ерозія, карстоутворення, яроутворення, засолення ґрунтів) спостерігаєть-ся зараз через будівництво різних об’єктів, шляхів, видобуток корисних копалин, підтоплен-ня територій. На 60 % територій почали розвиватися процеси карстоутворення, в тому числі в половині випадків проявився відкритий карст (провалля, вирви), особливо в Криму, на Поділ-лі, в Миколаївській обл. На 50 % освоєних площ схилів розвиваються зсуви (Крим, Закарпат-тя, Прикарпаття, Одеська, Харківська обл.). У Криму, Карпатах, на Закарпатті і в Прикарпатті на 70 % гірських водозборів, схилів розвинулися селеві процеси. Відбувається просідання поверхні через підтоплення ґрунтів (на Поліссі), на півдні України на 10-11 % площ сільгосп-угідь - засолення внаслідок неправильного зрошування. Майже на 70 % території значно знизилася сейсмостійкість ґрунтів і порід, особливо на півдні, в Донбасі, Прикарпатті, що спричинилося появою тисяч свердловин, шахт, кар’єрів.

В передвоєнні роки на Донеччині і у Криму зникло більш як 40 видів рослин, у Карпа-тах - 20. До Червоної книги країни занесено близько 700 видів тварин, рослин, яким загрожує вимирання чи знищення. Охорона окремих видів рослин і тварин - найважливіша складова охорони довкілля. При Міністерстві екології і природних ресурсів постійно діє комісія з Чер-воної книги, яка на підставі пропозицій учених вносить у неї доповнення і зміни. Дані, наве-дені в книзі, уточнюються в процесі досліджень поширення і чисельності окремих видів рос-лин, тварин. Міністерство розробляє наукові засади охорони і відтворення рідкісних, зника-ючих видів рослин, створює комп’ютерну базу даних.

- процеси, що швидко розвиваються. У 1991 р. зафіксовано переважання смертності над на-роджуваністю. Смертність дітей у нас - одна з найвищих у світі; 12-13 % шлюбів - бездітні.

За даними МОЗ, зростають рівні поширення захворювань. За період з 1980 р. здоров’я нації погіршилося більш як на 30 %. Росте кількість випадків захворювань шкіри, системи крово-обігу, органів травлення, більшість з яких пов’язані з психічними стресами, умовами сере-довища. Почастішали випадки захворювань на туберкульоз, бронхіальну астму, хронічні бронхіти. Суттєво ускладнилась епідеміологічна ситуація - досить згадати закриті влітку чис-ленні морські курорти. Зростає кількість спадкових генетичних аномалій. Відомо, що коли ця кількість досягає 30 %, то, згідно з біологічними законами, нація починає зникати. А в До-нецько-Придніпровському регіоні цей показник уже становить 19-24 %.

Тривалість життя знизилася і у середньому становить: у чоловіків - до 60 років, жінок - 75. Лише 5-8 % випускників шкіл вважаються практично здоровими. Поступово знижується народжуваність. В 60-70-х рр. 20 ст. вона становила 14-16 дітей на 1000 чол., сьогодні - менш як 10. Близько 1/3 молодих сімей не бажають мати дітей через страх перед несприятливими генетичними наслідками, пов’язаними з радіоактивним забрудненням після аварії на ЧАЕС.

 


Читайте також:

  1. X Впровадження Зростання Зрілість Спад Час
  2. А. Заходи, які направлені на охорону навколишнього середовища та здоров’я населення.
  3. Адміністративний поділ, площа і населення українських земель у складі Речі Посполитої в першій воловині ХVІІ ст.
  4. Аналіз використання прибутку та резервів його зростання
  5. Аналіз диференціації населення за доходами
  6. Антропологічні особливості давнього населення території України
  7. Безробіття і зайнятість населення: причини, види та наслідки
  8. Блок 5. Доходи та рівень життя населення.
  9. Вартість робочої сили і доходи населення
  10. Вартість робочої сили. Рівень життя й доходи населення
  11. ВВП та добробут населення
  12. Вибіркове спостереження населення.




Переглядів: 834

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Комунальні стоки | Екологічні проблеми найбільших річок, Чорного й Азовського морів. Донецько-Придніпровський регіон

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.