Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Очищення і промивання деталей і складальних одиниць

Розбирання обладнання

Перед розбиранням верстата його перевіряють на точність, що дозволяє визначити величини зносу окремих деталей і уточнити послідовність проведен­ня ремонтних робіт.

Перед розбиранням верстата перевіряється також його комплектність.
Успішне виконання ремонту верстата в значній мірі залежить від того, як було здійснено його розбирання. Операції розбирання - це відповідальні операції, проведені за певною технологією для кожного данного агрегату. Перед розбиранням верстата потрібно ознайомитися з його будовою, призначенням і взаємодією його складових одиниць і деталей. Якщо це важко здійснити обстеженням верстата, необхідно ознайомитися з інструкціями та кресленнями, які у данного верстата є, і тільки після цього приступити до його розбирання. Точно так само перед подетальним розбиранням тієї чи іншої складальної одиниці слід добре вивчити її внутрішній устрій і способи кріплення окремих деталей, встановити порядок і способи розбирання. Перед розбиранням, а також у процесі розбирання складних і відповідальних механізмів верстата рекомендується складати їх схеми і робити замальовки, особливо в тих випадках, коли ремонтник вперше має справу з подібними пристроями. При розбиранні слід наносити на неробочі торцеві поверхні деталей цифрові мітки, які полегшують в подальшому підбір деталей до збирання і саме складання. Розбираючи кріпильні деталі, потрібно пам'ятати, що деякі деталі після зняття частини кріплень можуть опинитися в положенні нестійкої рівноваги і впасти, а це небезпечно для оточуючих і може призвести до аварії, пам'ятаючи про це, потрібно приймати відповідні заходи попередження. Наприклад, знімаючи важкий кронштейн, треба відкріпити, забезпечити надійну підтримку кронштейна, при цьому на початку відгвинчують гвинти і видаляють контрольні шпильки в менш доступних місцях. Взагалі при відкріпленні деталі необхідно враховувати, де знаходиться її центр ваги і в якому напрямку переміститься деталь, коли звільнять те чи інше її кріплення. Розбиранням великих і особливо складних верстатів і машин зазвичай безпосередньо керує механік цеху, а унікальних верстатів - головний механік заводу.

 

 

Після розбирання верстата або іншого обладнання деталі необхідно промити, оскільки дефекти можуть бути виявлені якісно за умови чистоти огляну тих поверхонь. Крім того, очищення і промивання забруднених деталей покращує санітарні умови ремонту.

Очищення деталей обладнання, що підлягають ремонту, здійснюється тер­мічним (вогневим), механічним, абразивним або хімічним способами.

Термічний спосіб:

- застосовується у тих випадках, коли необхідно зняти з поверхні іржу, стару фарбу, затверділе мастило. Ці речовини випалюють полум'ям.

Механічний спосіб:

- видалення іржі, затверділого мастила і старої фарби здійснюється щіт­ками, механізованими шарошками, роторними машинками та іншими перенос­ними механізмами.

Абразивний спосіб:

- очищення поверхонь здійснюють в основному гідропіскоструминними установками.

Хімічний спосіб:

- очищення поверхонь деталей від іржі, старої фарби, нашарувань масти­ла та інших забруднень здійснюють спеціальною пастою або розчинами, що складаються з негашеного ванна., мила, каустичної соди, мазуту та інших компо­нентів.

 

Промивання деталей від бруду та мастила як правило здійснюється меха­нізованим способом у стаціонарних та пересувних мийних машинах (установках) під дією потужного струменя мийного розчину, створюваного на­сосом певного тиску. Мийна рідина являє собою: 3...5% розчин кальцинованої соди і 0,3… 0,5% розчин мила підігріті до Т=80°С.

Після промивання деталі просушуються стисненим повітрям.

 

 

 

 

 

Рисунок 2.3— Інструменти для очистці виробів, сбірних одиниць і деталей від бруду, вапна, нагару, іржи

а- щітка стальна плоска; б- шабер двухсторонній; в – кирка-молоток

 

 

 

 

Рисунок 2.4— стаціонарна ванна для мойки деталей і збірних одиниць(1- паровий змієвик для підтримання постійної температури , 2- бак, 3- трубопровід з форсунками для подачі розчину в ванну, 4- центробіжний насос, 5- дно ванни (сітчасте), 6- фільтруюча перегордка.

 

 

 

 

Рисунок 2.5— Ванна для мойки деталей і збірних одиниць горячим лужним розчином (1- бак, 2- решітка для укладання деталей, 3- змієвик підгрівающого розчину паром або електричний нагріватільний елемент, 4- витяжний зонд, 5- брандспойт, 6- фільтруюча перегородка).

 

 

 

 

 

Рисунок 2.6— Ванна для ультразвукової очистки деталей (1-ванна з нержавіючої сталі, 2- магнітострикционий перетворювач, охолоджуючий проточною водою,3- робоча ванна з вініпласта)

 

 

 

 

Рисунок 2.7— Пескоструйна установка використовувана для очистки деталей і збірних одиниць(1- місткість для піска, 2- ежектор, 3- сопло на кінці шлангу, 4- масло розподілювач для повітря)

 


Читайте також:

  1. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні
  2. Антропічні аспекти. Забруднення та самоочищення геосистем
  3. Балансування деталей
  4. Виготовлення деталей із склопластика
  5. Види зношування деталей
  6. Види і схеми відбору одиниць
  7. ВИДИ КАЛЬКУЛЯЦІЙНИХ ОДИНИЦЬ
  8. Види способів відновлення деталей
  9. ВИЗНАЧЕННЯ НЕОБХІДНОГО СТУПЕНЯ ОЧИЩЕННЯ ПО БПКПОЛН.
  10. ВИЗНАЧЕННЯ НЕОБХІДНОГО СТУПЕНЯ ОЧИЩЕННЯ ПО ЗВАЖЕНИХ РЕЧОВИНАХ.
  11. ВИЗНАЧЕННЯ НЕОБХІДНОГО СТУПЕНЯ ОЧИЩЕННЯ.
  12. Визначення потужності устаткування для очищення коренеплодів




Переглядів: 2092

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Приймання верстата у ремонт | Типова відомість дефектів на ремонт обладнання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.