Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Реєстрація кваліфікованого зазначення походження товару та права, що випливають з неї.

Держава як власник кваліфікованого зазначення походження товару, свою правочинність користуватись об’єктом, використовувати його відповідно до господарського призначення реалізує через надання цього права іншим особам. Тобто реєстрація здійснюється у 2 етапи:

- реєстрація кваліфікованого зазначення походження товару;

- надання права на використання зареєстрованого походження товару.

Для реєстрації кваліфікованого зазначення походження товару і/або права користування зареєстрованим кваліфікованим зазначенням походження товару в Україні здійснюється згідно Закону України “Про охорону прав на зазначення походження товару”. Зокрема, до Укрпатенту подається належним чином оформленої заявки, яка повинна стосуватися (як і для винаходів, корисних моделей і промислових зразків) одного найменування товару. Якщо заявка на реєстрацію кваліфікованого зазначення походження товару подається до Відомства особою, що виробляє товар, для якого заявляється зазначення, заявка вважається одночасно і заявкою на надання права на використання цього зазначення. Тобто у цьому випадку обидва етапи реєстрації можуть бути здійснені одночасно. Далі проводиться експертиза заявки, у ході якої встановлюється відповідність наведених у заявці документів та перевірка цього зазначення стосовно видових назв, внесених до Переліку видових назв товарів (видова назва товару – це словесне позначення певного товару, що вказує на його певні якості, але не пов’язані ні з конкретним виробником, ні з місцем його виробництва. Її призначення – ідентифікація одного і того ж виду товару виготовленого різними виробниками в різних географічних місцях, як правило за однією технологією та з одних і тих же складових (коньяк)). Відомості про реєстрацію кваліфікованого зазначення походження товару як і рішення про відмову в реєстрації публікуються в офіційному бюлетені Держслужби інтелектуальної власності України.

Правова охорона кваліфікованого зазначення походження товару надається на підставі їх реєстрації і діє безстроково від дати реєстрації.

Право на використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару закріплюється свідоцтвом. Свідоцтво, що засвідчує реєстрацію права на використання кваліфікованого зазначення походження товарів діє протягом 10 років і може бути продовжена за певних умов ще на 10 років.

Специфікою даного об’єкта (найменування)є те, що власник свідоцтва не має права розпоряджатися цим об’єктом, тобто не має права видавати ліцензію на використання кваліфікованого зазначення походження товару. Також власник свідоцтва не має права забороняти спеціальним уповноваженим органам здійснювати контроль за наявністю в товарі особливих властивостей, на підставі яких зареєстровано кваліфіковане зазначення походження товару і/або право на його використання.

Власник свідоцтва має право:

- використовувати зареєстроване кваліфіковане зазначення походження товару;

- вживати заходів щодо заборони неправомірного використання кваліфікаційного зазначення позначення особами, які не мають на це права;

- вимагати від осіб, що порушили його права, припинення цих порушень і відшкодування матеріальної та моральної шкоди у встановленому законом порядку.

Будь-яке посягання на права власника свідоцтва на використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару тягне за собою цивільну, адміністративну чи кримінальну відповідальність згідно чинного законодавства.

Власник свідоцтва має право вимагати від порушника:

- припинення дій, що порушують право або створюють загрозу порушення;

- вилучення з обігу товару з неправомірним використанням зазначення походження товару;

- вилучення товару чи його упаковки неправомірно нанесеного зазначення походження товару;

- відшкодування витрат тощо.

В умовах жорсткої конкуренції на світовому ринку право на позначення продукції зазначенням місця походження слугує важливим засобом закріплення торгових позицій, стабілізації ринку попиту, успішної реалізації продукції. З введенням правової охорони на зазначення походження товару створюються передумови для дієвого контролю якості товарів, які позначають таким зазначенням, встановленням заходів відповідності і санкції за порушення порядку їх використання.


Читайте також:

  1. V теорія граничної корисності визначає вартість товарів ступенем корисності останньої одиниці товару для споживача.
  2. Аграрне право як галузь права, його історичні витоки та особливості.
  3. Аналогія права - вирішення справи або окремого юридичного питання на основі принципів права, загальних засад і значення законодавства.
  4. Важливість товару для споживача
  5. Вартісна характеристика товару подається у рахунку та у проформі-рахунку.
  6. Вартість є однією з основних ознак товару. Щоб продати права на об'єкти інтелектуальної власності чи ви­користати їх у власному виробництві, необхідно визначити їхню вартість.
  7. Взаємозв'язок реклами і життєвого циклу товару
  8. Вибір конкретної різновидності товару-представника.
  9. Вивчення товару і комплексне дослідження ринку.
  10. Види грошей та їх походження
  11. Визначення межі ринку товару і конкурентної позиції виробника
  12. Визначення походження дитини




Переглядів: 705

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Захист прав на знаки для товарів і послуг. | Міжнародно-правова охорона засобів індивідуалізації учасників цивільного обороту, товарів і послуг.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.