Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Ідейні джерела буддизму

БУДДИЗМ ЯК СВІТОВА РЕЛІГІЯ

РЕЛІГІЇ СВІТОВІ

Після своєї появи релігія як і життя більше не потребувала обставин для свого виникнення, а продовжувала безперервно існувати, видозмінюватися і розвиватися у відпо­відності з тими чи іншими історичними та соціальними умовами того суспільства, в якому вона перебувала. А тому, з одного боку - історичні витоки будь-якої релігії можна доводити аж до первісних форм релігії, а з другого - в кожній сучасній релігії ми бачимо безліч залишків первісних форм релігії. Це стосується аб­солютно всіх релігій, в тому числі і світових, в тому числі - і буддизму.

 

 

Буддизм виник і сформувався як окрема оригінальна, самостійна релігія протягом VІ-V століття до нашої ери в Індії. Він виник не на пустому місці, не з нічого, а формувався спочатку як один із різновидів, можна сказати - секти брахманізму. Ми не будемо зараз описувати зміст і особливості релігії брахманізму, а лише побіжно торкнемося тих його аспектів які певним чином відбилися в буддизмі.

Індійська цивілізація - є найбільш давньою з існуючих до нашого часу, цивілізація людства. Зафіксовані у письмі відомості про неї сягають третього тисячоліття до нашої ери. Індійські документи зафіксували, як із первісних релігійних вірувань народів і племен Індії формувалась перша для них політеїстична релігія. Система цих релігійних вірувань, міфів, легенд, світогляд­них систем та філософських поглядів зафіксована в збірнику книг, які одержали назву Веди, що означає збірники відання, знань. Веди стали святим письмом віруючих індусів, а їх релігія одержала назву Ведизму. Через тисячоліття ведизм поступово переродився у релігію брахманізму. Ведизм і брахманізм (а в наш час – індуїзм) визнавали незаперечний авторитет Вед, змістом їх текстів обґрунтовували свої системи релігійних вірувань і культу. А веди вчать, що увесь наш світ - це сукупність всіх елементів, що постійно переходять з одного виду вінших. Всесвіт в якому відбуваються зміни, Веди називають Сансарой, а закон, по якому відбуваються перетворення (зміни) - дхармой. Боги, згідно Вед, знаходяться над цим світом, над Сансарой, але можуть втручатися в нього, вислуховувати молитви ві­руючих тощо. Веди також вчать, що всі живі істоти стають такими чи іншими завдяки втіленню і перевтіленню душ (реінкарнація). Таким чином душа може переходити від людини в тварину, рослину.

Всі ці положення Вед сприйняті буддизмом, хоча і одержали дещо змінене і загострене тлумачення. Буддизм вчить, що Сансара - це не лише сукупність речей світу.Він уточнює, що це - світ страж­дань. В Сансару буддизм включив і богів, і духів, і інші надприродні істоти. Він також оголошує, що все, що є в Сансарі перевтілюєть­ся згідно закону Карми, суть якого полягав в залежності попередньої поведінки живої істоти. Отже, моє теперішнє становище раджі, раба, хворої чи здорової людини обумовлене тим, як я (моя ду­ша вела себе) вів себе в попередньому житті. Моє майбутнє існуван­ня залежить від моєї теперішньої поведінки, що зумовлює перевті­лення моєї душі в ту чи іншу істоту, народження тою чи іншою лю­диною.

Слід сказати, що буддизм не лише слідував попередній релігій­ній традиції Індії, дещо змінював її. Він також боровся проти деяких елементів брахманізму і ведизму, відкидав їх. Без останнього він ніколи не став би самостійною релігією, а був би лише сектою, різновидом, окремим віросповіданням брахманізму. Буддизм виступив проти вчення Вед про касти. Веди ділять людей на десятки і сотні каст. За підрахунками сучасних дослідників, серед віруючих сучасного Індуїзму нараховується 3500 каст (брахмани, шудри). Між кастами існують такі розмежування, які роблять неможливим спілкування між собою навіть одновірців, не кажучи вже про представників інших племен та народів. Буддизм оголосив, що всі люди рівні, всі мають рівні можливості для спасіння своєї душі, однакову людську гідність (РСГ). Якраз цей крок буддизму дозволив йому вийти за родоплемінні та національні рамки і стати першою в світі світовою, міжнародною, космополітичною, транснаціональною релігією.

 


Читайте також:

 1. А джерелами фінансування державні капітальні вкладення поділяються на централізовані та децентралізовані.
 2. Активність особистості та її джерела, спрямованість особистості
 3. Альтернативні джерела формування підприємницького капіталу
 4. АНАЛІЗ ОБОРОТНИХ АКТИВІВ ЗА ДЖЕРЕЛАМИ ЇХ ФОРМУВАННЯ
 5. Аналіз співвідношення активів із джерелами їх фінансування
 6. Антропогенне забруднення природного середовища. Джерела забруднень
 7. Антропологічні джерела
 8. Банківське право України: поняття , предмет регулювання, джерела і система
 9. Безперебійні джерела живлення
 10. Бюджетний дефіцит та джерела його фінансування.
 11. Бюджетний дефіцит, його суть, причини виникнення та джерела фінансування
 12. Бюджетний дефіцит: причини виникнення та можливі джерела покриття
Переглядів: 1426

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Релігії народів світу | Буддизм про свого засновника

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.