Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Порядок роботи чотирьохтактного дизельного двигуна

ПРИНЦИП РОБОТИ ДВИГУНА УТД-20

 

Силова установка БМП-1 є джерелом механічної енер­гії, що приводить машину в рух. В неї входить:

1) двигун УТД-20;

2) обслуговуючі двигун системи:

- живлення пали­вом;

- живлення повітрям;

- мащення;

- охолодження;

- підігріву;

- пуску.

 

Двигуном називають машину, що перетворює будь-який вид енергії в механічну роботу. Поршневі двигуни внутрішнього згоряння являють собою сукупність механізмів та систем, виконуючих загальні функції.

 

Двигун УТД-20 служить для перетворення теплової енергії палива, що згорає, в механічну роботу.

Двигун УТД-20 складається:

1) кривошипно-шатунний механізм (КШМ);

2) урівноважувальний механізм (УМ);

3) механізм передач (МП);

4) газорозподільчий механізм (ГМ) .

Двигун УТД-20 розташований в силовому відділенні машини в загальному силовому блоці, куди входять коробка передач, головний фрикціон і планетарні механізми повороту.

Двигун УТД-20 являє собою шестициліндровий V-подібний чотиритактний швидкохідний безкомпресорний дизель рідинного охолодження із струменевим розпилюванням палива.

Тактико-технічні характеристики:

Вага сухого двигуна, кг - 665+5%

Максимальна потужність при 2600 об/хв., к.с. - 300

Діапазон зміни експлуатаційних обертів, об/хв. - 1500.. .2600

Мінімальна стійкі оберти на холостому ході об/хв. - 700

Питома витрата палива

на максимальній потужності, г/л. с. ч. - не > 175

Питома витрата масла при 2200 об/хв., г/л. с. ч. - 8

Ступінь стиснення -15,8

Кількість циліндрів, од. - 6

Розміщення циліндрів - V-подібне під кутом 120°

Порядок роботи циліндрів - 1л-1п-2л-2п-3л-3пр

Робочий об'єм циліндрів, л - 15,9

Напрямок обертання колінвалу - правий (із сторони протилежної маховику)

Повітря та паливо подаються окремо. Повітря, заповнюючи циліндр, піддається стисканню, в результаті чого його температура та тиск швидко підвищується. В кінці такту стискання в циліндр впирскується дрібнорозпилене паливо, яке самозапалюється від дотику з нагрітим повітрям, гази розширюються, тиснуть на поршень, поршень, в свою чергу, через шатун обертає колінвал.

1.Такт впуску. Поршень рухається від верхньої мертвої точки (далі ВМТ) донижньої мертвої точки (далі НМТ). Впускний клапан відкритий, через нього надходить повітря. Ра = 0,85-^-0,95 кг/см2, Г = (70÷100)t°.

2.Такт стискання. Два клапани закриті. Поршень рухається від НМТ до ВМТ та стискує повітря. Для надійного самозапалення палива повітря повинно бути нагріте. Коли поршень підходить до ВМТ, через форсунки під великим тиском в камеру згоряння впорскується дизельне паливо. Перемішуючись з нагрітим повітрям, паливо самозапалюється. В кінці горіння температура піднімається до Т = (1600 + 1900)°. Гази розширюються і їх тиск на поршень досягає Р = 60 ÷ 90 кг/см2 .

3.Такт розширення. Клапан закритий. Тиск газів, що поширюються, примушує поршень опускатися з ВМТ до НМТ, складаючи робочий хід. До кінця розширення Т = (800 +1000)°, Рв =3 + 4 кг/см2.

4.Такт випуску. Випускний клапан відкривається. Поршень рухається від НМТ до ВМТ і через відкритий клапан виштовхує відпрацьовані гази в атмосферу.

 

2. ПРИЗНАЧЕННЯ, ТЕХНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА, ЗАГАЛЬНА БУДОВА, ПРИНЦИП РОБОТИ СИСТЕМИ ЖИВЛЕННЯ ДВИГУНА ПАЛИВОМ

І ПРИВОДИ УПРАВЛІННЯ ПОДАЧЕЮ ПАЛИВА

 

Система живлення паливом призначена для збереження, очищення і подачі палива в циліндри двигуна. Вона складається з паливних баків, паливних кранів, паливопідкачувального насоса БЦН, фільтрів грубої і тонкої очистки, паливопідкачувального насоса двигуна, паливного насоса високого тиску, всережимного регулятора, форсунок, дренажної системи і трубопроводів.

Паливні бакислужать для збереження і транспортування палива в машині. Вони розраховані на збереження 462 л палива. Основний паливний бак розміщений у десантному відділенні. Розташовуючись уздовж подовжньої лінії машини, він поділяє відділення на дві половини. У кормових дверях вмонтовані ще два додаткових баки загальною ємністю 110 л, що з'єднуються трубопроводами з основним баком. У кожному з баків є своя заправна горловина. Зливається паливо через зливальний клапан в нижній точці відстійника основного бака.

Паливомір служить для визначення кількості палива в паливних баках. Він являє собою трубку з органічного скла, до якої з допомогою скоб кріпиться мірна лінійка з поділками. Паливомір знаходиться на стійці огородження конвеєра перед головним паливним баком, і з'єднується з ним паливопроводами.

Паливні крани.Справа від сидіння механіка-водія встановлені два паливні крани, один з яких служить для відключення паливних баків від :нстеми живлення паливом, а другий - для включення і виключення подачі палива в підігрівач.

Паливопідкачувальний насос БЦН складається із електродвигуна і відцентрового насоса. До паливного бака агрегат БЦН кріпиться шпильками по фланцю відцентрового насоса. Насос БЦН служить для заповнення паливом магістралі перед запуском двигуна, а також для видалення повітря із системи живлення паливом.

Відцентровий насос складається із корпуса, крильчатки, ущільнень, кришки насоса і пропелера.

Корпус насоса алюмінієвий. Він призначений для розміщення в ньому виступаючої із електродвигуна частини вала якоря, шарикопідшипника, деталей ущільнення і крильчатки, а також для установки агрегату на паливному баку.

Для запобігання від попадання палива в двигун на валу встановлена манжета і лабіринтове ущільнення.

Крильчатка встановлена на валу двигуна на шпонці. На диску крильчатки є вісім криволінійних лопаток, загнутих проти обертання й утворюючих вісім каналів для проходу палива. Для зменшення гідравлічних втрат вхідні і вихідні кромки лопаток виконані гострими.

Пропелер установлений на хвостовику вала двигуна і разом з крильчаткою закріплений гайкою. Він призначений для створення тиску палива на вході в крильчатку.

Порожнина насоса з торця закривається кришкою, на фланці якої є чотири отвори для кріплення її до корпуса насоса.

Паливо, що знаходиться в баці, самопливом надходить до насоса через сітку і попадає під лопаті пропелера. Так як продуктивність пропелера перевищує нормальну кількість палива, яке прокачується через насос, то надлишок палива викидається з кришки і через сітку в паливний бак. Якщо в паливі є газові пузирки, то вони, як більш легкі видавлюються з-під кришки і попадають у паливний бак.

Таким чином, крім створення тиску на вході в крильчатку пропелер служить також для часткового відділення газових пузиркив від палива, що надходить у крильчатку, запобігаючи тим самим утворенню газових пробок.

Паливо, що надходить у робочі канали крильчатки, захоплюється в збірний равлик. З равлика по трубопроводу паливо надходить до паливопідкачувального насоса двигуна.

Паливні фільтри очищають паливо від механічних домішок.

Фільтр грубої очистки встановлений у силовому відділенні, фільтр тонкої очистки - між блоками циліндрів.

Фільтр грубої очистки служить для попереднього очищення палива від механічних домішок перед надходженням його в паливопідкачувальний насос.

Він складається з корпуса, фільтруючого елемента із стаканом і кришки із вхідним і вихідним штуцерами. Паливо через вхідний штуцер надходить у прийомну порожнину фільтра, відкіля через зазори фільтруючого елемента просочується в порожнину для очищеного палива, очищаючись від великих механічних часток. Далі через вихідний штуцер по трубопроводу паливо направляється в паливопідкачувальний насос.

Паливний фільтр тонкої очисткислужить для подальшого очищення палива, а також для відводу з паливної системи повітря під час запуску двигуна. Основними частинами фільтра є корпус, войлочні фільтруючі пластини, встановлені між вхідними і вихідними проставками, шовковий чохол, надягнутий на металеву сітку, зворотний клапан, кришка, стяжний болт.

 

Привод керування подачею палива служить для зміни кількості палива, яке подається в циліндри двигуна, в залежності від дорожніх умов і швидкості руху машини, для встановлення постійної подачі палива (ручним приводом) і для швидкого припинення подачі палива при спрацьовуванні систем колективного захисту і ППО.

Керувати подачею палива можна ножним чи ручним приводом. Педаль подачі палива і рукоятка ручної подачі через систему тяги і важелів впливає на важіль регулятора паливного насоса.

Ножний привод складається з педалі, тяг, труби педального містка з важелями, механізма зупинки двигуна, вертикального валика з важелями і стійки із двуплечим важелем.

Ручний привод складається з рукоятки, стопорного пристрою і тяги. Повними деталями стопорного пристрою є корпус, регулювальний болт, пружина, кулька і гвинт.

Технічні характеристики:

Застосовуване паливо:

- для літньої експлуатації дизельне марки ГОСТ 4749-49

- для зимової експлуатації дизельне марок ДЗ або ДА ГОСТ 4749-49

Заправна ємність паливних баків, л 462

Паливний фільтр тонкої очистки войлочний

кількість, шт. 1

Паливний фільтр грубої очистки сітчастий

кількість, шт. 1

Паливопідкачувальний насос відцентровий

кількість, шт. 1

Паливопідкачувальний насос поршневий

кількість, шт. 1

Паливний насос високого тиску 6-плунжерний блочний

кількість, шт. 1

Регулятор паливного насоса всережимний відцентровий безпосередньої дії

Форсунка закрита із щілинним фільтром

 


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  2. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  3. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  4. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  5. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
  6. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  7. The peace – порядок
  8. VII. Прибирання робочих місць учнями (по завершенню роботи) і приміщення майстерні черговими.
  9. А.1. Порядок Magnoliales - магнолієцвіті
  10. Аконність залишення засуджених у слідчому ізоляторі для роботи з господарського обслуговування.
  11. Актуальність проблеми професійної етики соціальної роботи
  12. Алгоритм роботи прозорого моста




Переглядів: 1146

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Регресійний аналіз (див. Метод регресійного аналізу). | Робота системи живлення паливом

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.