Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Регресійний аналіз (див. Метод регресійного аналізу).

Релевантні витрати- витрати, які змінюються внаслідок прийнятого рішення.

Релеватні доходи- доходи, величина яких змінюється внаслідок прийнятого рішення.

Рівень завантаження в точці беззбитковості- показник, який обчислюється відношенням обсягу беззбитковості та фактичного або планового обсягу виробництва й вказує, в якому співвідношенні фактичне завантаження потужностей забезпечує відшкодування витрат на виробництво та формування прибутку.

SWOT-аналіз - процесc виявлення слабких та сильних сторін підприємства, які містять переваги та загрози, з метою з'ясування ключових чинників успіху.

Сегмент діяльності- економічна та інформаційна структурна одиниця, в межах якої регулярно порівнюються можливості та фактична їх реалізація на основі доходів, витрат і результатів.

Система обліку та калькулювання за нормативними витратами- система, що базується на використанні методу обліку витрат і калькулювання за нормативними витратами та включає облік витрат, калькулювання нормативної собівартості продукції й видачу споживачам інформації про відхилення фактичних витрат від нормативних.

Система обліку та калькулювання за повними витрата­ми- система, яка базується на використанні методу обліку витрат і калькулювання повної собівартості та включає збір, каль­кулювання повної собівартості продукції та видачу інформації про сукупні витрати на виробництво та реалізацію продукції.

Собівартість реалізованої продукції (робіт, послуг)сукупність витрат на виробництво та реалізацію продукції, до складу яких включаються: виробнича собівартість продукції (робіт, послуг), яка була реалізована протягом звітного періоду, нероз­поділені постійні загальновиробничі витрати, наднормативні вироб­ничі витрати.

Специфічні (постійні) витрати- витрати номінальної потуж­ності, які мають особливе відношення до конкретного підрозділу підприємства й зникають при його ліквідації (заробітна плата керів­ника структурного підрозділу підприємства, вартість специфічних інструментів, характерних для даного підрозділу).

Спосіб вилучення витрат- спосіб калькулювання собівар­тості, який застосовується у разі виготовлення кількох видів продукції, при цьому один із продуктів вважають основним, а інші відносять до супутньої (побічної) продукції.

Спосіб додавання витрат- спосіб калькулювання собівар­тості, суть якого полягає в тому, що собівартість одиниці продукції визначають шляхом послідовного додавання витрат за окремими процесами (окремими деталями виробу).

Спосіб калькулювання собівартості (комбінований) - спосіб калькулювання собівартості продукції, згідно з яким вико­ристовують комбінацію кількох способів.

Спосіб коефіцієнтний- спосіб калькулювання собівартості продукції, суть якого полягає у використанні коефіцієнтів, розрахованих на основі витрат для переведення продуктів в умовні одиниці.

Спосіб пропорційний (індексний)- спосіб калькулювання собівартості продукції в умовах комплексного виробництва, суть якого полягає в тому, що витрати на сукупно виготовлені види про­дукції розподіляються пропорційно до бази розподілу. При цьому собівартість одиниці продукції за кожним її видом обчислюють за прямою ознакою.

Спрощений статистичний аналіз- спосіб розподілу витрат на постійні та змінні на основі середніх значень витрат та обсягів діяльності, а також математичних розрахунків.

Статичний план- вид плану, який містить планові та фактичні витрати за окремими статтями, при формуванні яких не враховуються фактичні обсяги діяльності.

Стаття витрат- сукупність витрат, для яких характерна однорідність їх цільового використання.

Сума покриття- дохід від реалізації після відшкодування змінних витрат.

Термін досягнення точки беззбитковості- показник, який дозволяє прогнозувати момент досягнення точки беззбитковості (у днях). Він визначається як відношення добутку обсягу в точці беззбитковості на кількість днів у звітному періоді до планового обсягу реалізації продукції.

Технологічний аналіз- різновид функціонально - вартісного аналізу, який полягає в систематичному вивченні функцій конкрет­них об'єктів (продукції та процесів) з метою скорочення витрат і підвищення ефективності діяльності. Метою аналізу є встанов­лення оптимального співвідношення між одержаним ефектом і величиною витрат.

Точка беззбитковості (поріг рентабельності)- обсяг реалізації, при якому прибуток дорівнює нулю.

Умовна одиниця- набір витрат, необхідних для виробництва однієї закінченої обробкою фізичної одиниці продукції.

Управління «за відхиленням»- система оперативного реа­гування на ситуацію, що складається.

Управлінське рішення- результат аналізу, прогнозування, оптимізації, економічного обґрунтування та вибору найвигіднішого варіанта із низки альтернатив досягнення конкретної мети в системі управління.

Управлінський облік- інтегрована система підготовки та забезпечення різних рівнів управління інтерпретованою відпо­відним чином інформацією для ефективного планування, контро­лю та прийняття управлінських рішень.

Фактична виробнича собівартість готової продукції, виконаних робіт і наданих послуг -величина, яка визначається за формулою: незавершене виробництво на початок місяця плюс виробничі витрати за місяць, мінус незавершене виробництво на кінець місяця, мінус заграти остаточного браку, мінус втрати нестач незавершеного виробництва.

Фактична калькуляція- це документ, який відображає сукупність всіх витрат на виробництво й реалізацію продукції та забезпечує визначення фактичної собівартості одиниці продукції. Вона використовується для контролю за виконанням планових завдань щодо скорочення собівартості різних видів продукції, а також для аналізу динаміки собівартості.

Фактична потужність- фактичний обсяг діяльності, який існував протягом звітного періоду.

Фактичний маржинальний прибуток- величина, яка визначається за формулою: нормативний маржинальний прибуток плюс відхилення маржинального прибутку за обсягом реалізації, плюс відхилення маржинального прибутку за ціною реалізації, мінус відхилення маржинального прибутку за змінними витратами.

Фактичні витрати- фактично понесені витрати внаслідок виробництва та реалізації продукції.

Фінансовий план- прогноз майбутнього стану підприємства, який включає проект бюджету грошових коштів, проект балансу та проект звіту про прибутки та збитки.

Фінансовий результат - перевищення доходу над витратами звітного періоду.

Функціонально - вартісний аналіз (ФВА)- процес інновацій, який здійснюється за чітко встановленими правилами. Його мета - пошук можливостей для реалізації функцій постачання, вироб­ництва та реалізації продукції при найменших витратах й одночас­ному забезпеченні високих вимог до якості, безпеки та ринкової привабливості товарів і послуг. На відміну від інших методів скорочення витрат, ФВА ґрунтується на дослідженні функцій конкретного об'єкта з метою скорочення витрат і досягнення макси­мального ефекту.

Центри інвестицій- структурні підрозділи, керівники яких несуть відповідальність за величину витрат, доходів та контро­люють інвестиції у власні активи.

Центри відповідальності - структурні підрозділи (відділи) підприємства на чолі з керівником, який володіє делегованими йому повноваженнями та відповідає за результати роботи підрозділу.

Центри доходу- структурні одиниці, підрозділи, керівники яких відповідають лише за дохід, одержаний даним підрозділом, але не можуть контролювати прибуток, якщо центр реалізації результатів діяльності поза їх компетенцією.

Центри капітальних вкладень- економічно відокремлені підрозділи, керівники яких несуть відповідальність за ефективне використання капітальних вкладень.

Центри контролю та управління- сфери (дільниці) діяль­ності, керівники яких відповідають за конкретні види діяльності та їх результати. Такі центри несуть витрати, які важко зіставити з результатами, що контролюються цими центрами.

Центри обслуговування- структурні підрозділи, від послуг яких залежить ритмічна робота виробничих підрозділів, які є одночасно центрами витрат.

Центри прибутку- підрозділи, керівники яких відповідають не тільки за витрати, а й за фінансові результати діяльності такого центру. До центрів прибутку належать окремі підприємства, філіали, дочірні організації, торгові представництва, магазини, що входять до складу об'єднань. Керівники центрів прибутку відпові­дають за фінансовий результат центру, оскільки в їхній компетенції перебувають не лише механізми формування витрат і доходів, а й механізми ціноутворення.

Центри продажу- центри обслуговування, які здійснюють маркетингово-збутову діяльність і відповідають не лише за дохід, одержаний від реалізації продукції (товарів, послуг), а й за витрати, пов'язані з маркетингово-збутовою діяльністю.

Цільові витрати - будь-який вид діяльності, який вимагає відокремленого вимірювання витрат (витрати на конкретний вид діяльності).

Чиста дисконтна вартість (цінність капіталу) - різниця між теперішньою вартістю майбутніх чистих грошових надходжень і теперішньою вартістю чистих інвестицій.

 

 


Читайте також:

  1. ABC-XYZ аналіз
  2. D) методу мозкового штурму.
  3. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  4. I Метод Шеннона-Фано
  5. I. Метод рiвних вiдрiзкiв.
  6. II. Багатофакторний дискримінантний аналіз.
  7. SWOT-аналіз у туризмі
  8. SWOT-аналіз.
  9. Tема 4. Фації та формації в історико-геологічному аналізі
  10. V. Нюховий аналізатор
  11. VII. Нахождение общего решения методом характеристик
  12. А. науковий факт, b. гіпотеза, с. метод




Переглядів: 832

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Постійні специфічні витрати (див. Витрати постійні специфічні). | Порядок роботи чотирьохтактного дизельного двигуна

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.