Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Постійні специфічні витрати (див. Витрати постійні специфічні).

Принцип «різна собівартість для різних цілей»- ґрунтується на використанні різних видів собівартості для досягнення різних цілей.

Принцип багатоваріантності- ґрунтується на використанні всіх можливих для конкретних умов варіантів вирішень, врахо­вуючи, що шляхи досягнення цілей можуть бути різними.

Принцип відповідальності за прийняття рішень- перед­бачає, що за результати, які є наслідком прийнятих рішень на кожному рівні управління, відповідає конкретна особа.

Принцип економічності- означає, що витрати на створення системи управлінського обліку не можуть перевищувати отриману вигоду від її використання.

Принцип комплексності- свідчить, що управлінський облік базується на комплексній інформації незалежно від того, в якій системі ця інформація виникла і яка вона: якісна чи кількісна, зовнішня чи внутрішня, фінансова чи не фінансова.

Принцип методологічного плюралізму - означає, що багато економічних проблем можуть бути вирішені більш плідно на рівні різних методологічних прийомів, характерних для різних дисциплін, ніж це можна зробити на рівні кожної з них окремо.

Принцип орієнтації обліку на досягнення стратегічних цілей підприємства- відповідно до нього пріоритетними вважа­ються стратегічні цілі підприємства.

Принцип результативності- згідно з цим принципом, при­ймаючи рішення, необхідно постійно зіставляти витрати, понесені в результаті діяльності, з отриманим доходом. При цьому доходи завжди мають перевищувати витрати.

Прирістні (додаткові) витрати- витрати, які існували внаслідок випуску кількох додатково виготовлених одиниць продукції.

Прогнозний баланс - документ, який містить прогноз активів, власного і позиченого капіталу, а також зобов'язань підприємства.

Прогресивні витрати- витрати, які зростають у темпах значно більших, ніж обсяг виробництва (доплати за понаднормові години, за роботу в святкові дні, оплата простоїв. Такі витрати, як правило, спричинені порушенням ритмічності виробництва і не є типовими для підприємства, що нормально функціонує).

Продуктивні витрати- витрати, доцільні для даних конкретних умов та передбачені технологією й організацією виробництва продукції.

Пропорціональні витрати - витрати, які збільшуються (зменшуються) пропорційно збільшенню (зменшенню) обсягу продукції (витрати на сировину, основні матеріали, придбані напівфабрикати, заробітна плата виробничих робітників, при відрядній оплаті праці, паливо й енергія на технологічні цілі).

Прямі витрати на оплату праці- основна заробітна плата, додаткові виплати і відрахування в фонди соціального страхування основних виробничих робітників, праця яких безпосередньо пов'язана з процесом виготовлення продукції та наданням послуг.

Прямі матеріальні витрати- вартість сировини та матеріалів, які безпосередньо беруть участь у виробничому процесі.

Прямолінійний метод нарахування амортизації- метод, згідно з яким річна сума амортизації визначається діленням вартості, яка амортизується, на очікуваний термін використання об'єкта основних засобів.


Читайте також:

  1. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  2. Автоматичне регулювання витрати помпових станцій
  3. Адаптовані й специфічні методи дослідження у журналістикознавстві
  4. Альтернативна вартість і незворотні витрати
  5. Аналіз комплексних статей витрат: витрат на утримання та експлуатацію устаткуван­ня, цехові, загальногосподарські, поза виробничі витрати.
  6. Арбітражний збір та витрати сторін у Морській арбітражній комісії при ТПП України
  7. Банківські правовідносини мають такі самі характерні риси, що властиві усім видам правовідносин, але в них є і свої специфічні ознаки.
  8. Види втрат у підприємницькій діяльності.Безпосередньо з категорією ризику пов’язані такі поняття як витрати, втрати й збитки.
  9. Вимірювання витрати за перепадом тиску
  10. Вимірювання витрати за рівнем
  11. Виробництво і витрати підприємства
  12. Виробничі фонди підприємства і витрати виробництва.




Переглядів: 867

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Додаткові (див. Прирістні витрати) витрати. | Регресійний аналіз (див. Метод регресійного аналізу).

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.041 сек.