Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Класифікація туристичного обслуговування

Рис. 3.2. Схема маршрутно-стаціонарного туру

 

Здебільшого маршрутно-стаціонарну форму мають рекреаційні тури з метою відпочинку в певному місці або курортно-лікувальні тури, коли рухомість обмежена режимом лікування. Вибір схеми маршрутно-транспортного гуру передбачає динамічні форми проведення дозвілля і більше підходить для пізнавальних, молодіжних програм.

Туристський маршрут — попередньо спланований туристами або суб'єктом туристичної діяльності шлях туристичної подорожі, що характеризується визначеним порядком пересування туристів через певні географічні пункти.

Складниками туристського маршруту є початковий, проміжні і кінцевий пункти, стежки і дороги, які їх з'єднують безпосередньо чи розгалуженнями.

Для роботи з туристами маршрути класифікують залежно від:

території, якою вони прокладені, ‑ далекобіжні (міжнародні, національні, регіональні), місцеві та близькі;

засобу пересування ‑ пішохідні, велосипедні, лижні, водні, кінні, комбіновані;

тривалості ‑ короткотермінові, багатоденні;

мети подорожі (призначення) ‑ навчальні, пізнавальні (екскурсійні, краєзнавчі, екологічні), оздоровчі (рекреаційні), спортивні, екстремальні тощо;

виду траси – лінійний, радіальний, кільцевий.

Місцеві маршрути ‑ це ті, які починаються і закінчуються в одній місцевості (районі) і тривають не більше ніж день. Ними можуть бути ‑ навчальні (еколого- та науково-пізнавальні), прогулянкові і маршрути вихідного дня з використанням різних засобів пересування.

До близьких маршрутів відносяться 2—3 денні маршрути, які можуть охоплювати територію одного або більше районів.

Регіональні маршрути охоплюють територію певного регіону і тривають понад три дні, національні виходять за межі регіону, міжнародні — за межі держави.

Кільцевий маршрут – шлях проходження, що починається і закінчується в тому самому пункті, наприклад, «Золоте кільце Славутича».

Лінійний маршрут – шлях проходження, початок і закінчення якого припадають на різні пункти. Пролягає через ряд туристських баз, розташованих в різних районах.

Радіальний маршрут – шлях проходження, під час якого турист знаходиться на туристській базі (в готелі), реалізуючи програму походів чи екскурсій з одного туристського центра (бази). Як правило, визначений туристською путівкою і передбачає комплексне обслуговування туристів. Наприклад, 10-денне перебування туристів у міжнародному туристському центрі в Одесі включає відпочинок на морському узбережжі, поїздки в Ізмаїл, Вилкове, Білгород-Дністровський, огляд катакомб.

Замкнутий маршрут – це шлях проходження з транспортуванням туристів до місця призначення і назад тим самим видом транспорту.

Комбінований маршрут – тур, що об'єднує в програмі обслуговування елементи тематичного, похідного і фізкультурно-оздоровчого маршрутів.

Похідний - тур з обов'язковою участю в багатоденних туристських

 

 

Комплексне обслуговування – стандартний набір туристичних послуг, до складу якого входять зустріч та відправлення, розміщення у готелі, харчування та екскурсійне обслуговування.

Турист купує турпакет, який є набором послуг, включених у вартість туру. Вартість турпакету зазвичай нижча, ніж сума вартості окремих послуг, що входять у турпакет. Груповий турпакет оформляється груповим ваучером, в обмін на який група туристів отримує комплексне обслуговування, включаючи авіаперевезення, трансфер, розміщення в готелі, харчування в ресторані, екскурсійне обслуговування та інші послуги.

У турпакет можуть входити послуги гіда-перекладача зі всього маршруту, що особливо популярно серед молодіжних і шкільних груп, а також серед туристів третього віку. Професійні гіди-перекладачі проводять екскурсії, дають інформацію по шляху проходження туристів, допомагають вирішувати всі організаційні питання групового обслуговування, проявляють турботу і надають увагу всім членам групи, дають пояснення щодо того, що бачать туристи під час подорожі.

Все включено (All-inclusive) - особливий вид послуги розміщення, що надається деякими дорогими готелями з включенням в одну ціну всього набору готельний-ресторанних послуг.

На велику увагу заслуговує пропозиція комплексного туристичного обслуговування для особливо важливих персон (VIP), яке передбачає підвищений рівень сервісу (і підвищену ціну). Це може бути, наприклад, проходження прикордонних і митних формальностей в аеропортах в особливому приміщенні з підвищеною комфортністю, трансфер на лімузині, урочиста зустріч у готелі, розміщення в президентському номері, організація зустрічей і церемоній.

Клубний відпочинок (Club Holidays) пропонують окремі організаційні структури, які мають у своєму розпорядженні власні засоби розміщення й території, обладнані для активного відпочинку і розваг членів клубу.


Читайте також:

 1. II. Класифікація видатків та кредитування бюджету.
 2. V. Класифікація і внесення поправок
 3. V. Класифікація рахунків
 4. А. Структурно-функціональна класифікація нирок залежно від ступеню злиття окремих нирочок у компактний орган.
 5. АГЕНТ З ОРГАНІЗАЦІЇ ОБСЛУГОВУВАННЯ АВІАПЕРЕВЕЗЕНЬ
 6. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
 7. Аконність залишення засуджених у слідчому ізоляторі для роботи з господарського обслуговування.
 8. Алгоритм моделювання систем масового обслуговування
 9. Аналіз технічного рівня підприємств побутового обслуговування.
 10. Аналітичні процедури внутрішнього аудиту та їх класифікація.
 11. Багатоканальні системи масового обслуговування
 12. Банківська платіжна картка як засіб розрахунків. Класифікація платіжних карток
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Класифікація маршрутів та турів | Класифікація туристичних підприємств

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.