Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Сталий розвиток туризму

Одним з найважливіших наукових досягнень останніх десятиліть є створення нової концепції розвитку, що одержала назву концепції сталого розвитку (sustainable development).

В Декларації Першої конференції ООН про навколишнє середовище (Стокгольм, 1972 р.) було відзначено зв'язок економічного й соціального розвитку із проблемами навколишнього середовища. У таке розуміння розвитку важливий внесок зробили наукові доповіді Римського клубу, і особливо доповідь «Межі росту» (1972 р.), у яких формулювалися ідеї переходу цивілізації від експонційного економічного росту до стану «глобальної динамічної рівноваги», від кількісного росту – до «органічного» і «нового світового економічного порядку». При цьому, «предметом дослідження уперше стає не об’єкт або явище суспільства чи природи, а процес зміни під назвою розвиток».

Термін «сталий розвиток» одержав широке поширення після публікації доповіді «Наше спільне майбутнє», підготовленого для ООН у 1987 р. спеціально створеної в 1983 р. Міжнародною комісією з навколишнього середовища й розвитку.

Більшість сучасних дослідників туризму , а також експерти Всесвітньої туристичної організації підтримують думку, що «туристичні напрямки повинні поєднувати економіку з екологією, розвиток з навколишнім середовищем, міжнародну торгівлю із захистом соціальної та культурної самобутності». Таким чином «туристичні напрямки повинні здійснювати помірну лібералізацію, яка буде поєднуватися з стійким розвитком».

Всесвітня туристична організація визначає сталий розвиток туризму як «такий розвиток, що дозволяє задовольнити потреби туристів у теперішньому часі, враховуючи інтереси туристської дестинації щодо забезпечення цієї можливості у майбутньому», а також «директиву і управління діяльністю, під яку підпадають всі форми туризму по всіх видах дестинацій, включно масовий туризм і різні ніші туристичного сегменту».

У проекті «Стратегії стійкого розвитку туризму й курортів України» сказано, що «подолання наявних негативних тенденцій, створення системних і комплексних передумов для стійкого розвитку туризму повинне стати одним із пріоритетних напрямків забезпечення стійкого розвитку країни...»

Необхідно урахувати, що всі послуги туристам у межах конкретної дестинації надають конкретні приватні особи або підприємства. Ці послуги можуть надаватися туристу як самостійно, тобто бути незалежними від провідних туристичних компаній (операторів) і великих готелів (готельних комплексів), або на умовах договору обслуговувати клієнтів подібних підприємств.

У рекомендаціях до Гаазької декларації підкреслюється, що «національна туристична індустрія в більшості країн складається із дрібних, самостійно керованих підприємств». Тобто туристична індустрія є типовим прикладом діяльності малих підприємств. Окрім того, туристичну індустрію необхідно розглядати як складову дестинації, як її невід’ємну частину. Саме підприємства туристичної індустрії гарантують реалізацію економічних і соціальних заходів, що в поєднанні з екологічним вихованням, становлять положення сталого розвитку.

 


Читайте також:

  1. Pp. Розвиток Галицько-волинського князівства за Данила Романовича
  2. V Розвиток кожного нижчого рівня не припиняється з розвитком вищого.
  3. Аграрні реформи та розвиток сільського госпо- дарства в 60-х роках XIX ст. — на початку XX ст.
  4. Адміністративно-територіальний устрій та соціально-економічний розвиток
  5. Актуальність безпеки життєдіяльності. Сталий розвиток людини
  6. Акцентуація характеру – перебільшений розвиток певних властивостей характеру на шкоду іншим, в результаті чого погіршуються відносини з оточуючими людьми.
  7. Брендинг у сфері туризму
  8. Бурхливий розвиток емпіричної соціології
  9. Вiковi особливостi волi. Розвиток i формування волi
  10. Валютна система та її розвиток
  11. Велика депресія 1929–1933 рр. і економічний розвиток країн у 30-х рр. ХХ ст. Виникнення кейнсіанства
  12. Великі географічні відкриття та їхній вплив на економічний розвиток Європи




Переглядів: 1715

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Мультиплікативний ефект туризму | Періодизація світового туризму

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.