Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Порядок дій при несправностях автоблокування

Приймання і відправлення поїздів

Перед прийманням і відправленням поїзда черговий по станції у встановленому порядку готує маршрут приймання або відправлення і відкриває вхідний (вихідний) світлофор.

На одноколійних перегонах, а також у разі необхідності відправлення поїзда по неправильній колії на двоколійних, багатоколійних перегонах з двостороннім автоблокуванням або при русі по неправильній колії за сигналами локомотивних світлофорів, черговий по станції, крім того, зобов’язаний попередньо узгодити з черговим поїзним диспетчером ( а при несправності поїзного диспетчерського зв’язку – з черговим по сусідній станції) право заняття перегону.

При проходженні поїзда вхідний (вихідний) світлофор автоматично закривається. Якщо управління світлофором здійснюється сигнальною рукояткою, черговий по станції ставить її у нормальне положення.

На двоколійних перегонах, обладнаних автоблокуванням з рухом по неправильній колії за показаннями локомотивного світлофора, якщо вихідний світлофор на неправильну колію не відкривається або відсутній, відправлення поїзда здійснюється за дозволом на бланку зеленого кольору із заповненням п.1. При цьому ДСП зобов’язаний:

1. Отримати реєстрований наказ поїзного диспетчера, який підтверджує вільність перегону (неправильної колії) від зустрічних поїздів.

2. Встановити блок-систему у напрямку відправлення поїзда.

3. Вилучити із апарата ключ-жезл відповідної колії перегону. Вилучений ключ-жезл повертається в апарат після фактичного заняття перегону відправленим поїздом.

 

 

Якщо при правильно встановленому маршруті і вільній (за показаннями приладів управління) першій блок-ділянці вихідний світлофор не відкривається, поїзд може бути відправлений на двоколійний перегін по правильній колії:

- за запрошувальним сигналом на вихідному світлофорі;

- за реєстрованим наказом чергового по станції, що передається через радіозв’язок машиністу поїзда, який відправляється, за формою:

 

“Наказ № … Дата … Час (год …, хв….)

Машиністу поїзда № … Дозволяю відправитися з … колії по …головній колії при забороняючому показанні вихідного (маршрутного) світлофора (літер) …., і рухатися до першого прохідного (вихідного, маршрутного) світлофора (літер) …., а далі керуватися сигналами автоблокування. ДСП (прізвище)”.

 

У випадках, коли між станціями на перегоні немає прохідних світлофорів (тільки одна блок-ділянка), наказ передається за формою:

 

“Наказ № … Дата … Час (год … хв…)

Машиністу поїзда № … Дозволяю відправитися з колії … по … головній колії при забороняючому показанні вихідного світлофора (літер) …, і рухатися до вхідного світлофора (літер)… станції … “. ДСП (прізвище)”

- за дозволом на бланку зеленого кольору ф. ДУ-54 із заповненням пункту 1 (стор.55 ЦД-0058).

На одноколійний перегін або по неправильній колії двоколійного перегону з двостороннім автоблокуванням при забороняючому показанні вихідного світлофора поїзд може бути відправлений:

а) за реєстрованим наказом чергового по станції, що передається машиністу поїзда через радіозв’язок за формою, вказаною в п.5.7.1;

б) за дозволом на бланку зеленого кольору із заповненням пункту 1 (бланк форми ДУ-54).

Відправлення поїзда на одноколійний перегін і по неправильній колії двоколійного перегону за запрошувальним сигналом забороняється.

Перед відправленням поїзда чергові по станціях, які обмежують перегін, зобов’язані:

- одержати реєстрований наказ поїзного диспетчера, який підтверджує вільність перегону (колії) від зустрічних поїздів, за формою:

 

“Наказ № …. Дата …. Час (год …. хв…)

Дозволяю відправити поїзд №…. зі станції по….головній колії при забороняючому показанні вихідного світлофора (літер) …. Перегін (….головна колія перегону) … від зустрічних поїздів вільний. ДНЦ… (прізвище).”

 

Такий наказ може бути переданий на відправлення зі станції при забороняючому показанні вихідного світлофора одного або декількох (одного за іншим) попутних поїздів;

- встановити блок-систему зміни напрямку у відповідність з напрямком руху поїзда, що відправляється;

- вилучити із апарата ключ-жезл відповідного перегону (колії перегону).

Вилучений ключ-жезл повертається в апарат після фактичного заняття перегону поїздом, що відправляється (після вступу його на першу блок-ділянку віддалення).

Порядок відправлення поїздів при забороняючому показанні вихідного світлофора на одноколійні перегони без прохідних світлофорів, не обладнаних пристроями для зміни напрямку, при відсутності в апаратах управління ключів-жезлів проводиться за телефонними засобами зв’язку порядком, встановленим у розділі 9. Перелік таких перегонів та додаткові заходи щодо забезпечення безпеки руху встановлюється начальником залізниці.

На одноколійних або двоколійних перегонах з двостороннім рухом, обладнаних системою автоблокування АБТЦ, у випадках відправлення поїзда за забороняючим показанням вихідного світлофора при неможливості встановлення поїзного маршруту черговий по станції повинен виконати штучне замикання ділянки віддалення та перегону натисканням кнопки “замикання перегону”. Порядок штучного замикання та розмикання ділянки віддалення і перегону відображається в Інструкції про порядок користування пристроями СЦБ.

Забороняється черговому по станції відправляти поїзд при забороняючому показанні вихідного світлофора на перегін, обладнаний автоблокуванням, не переконавшись у вільності першої блок-ділянки.

Якщо після закінчення терміну, необхідного на проходження раніше відправленим поїздом першої блок-ділянки, прилади керування продовжують показувати її зайнятість, і вихідний світлофор при правильно приготовленому маршруті не відкривається, черговий по станції повинен переконатися у вільності першої блок-ділянки іншими засобами, що є в його розпорядженні (шляхом переговорів через радіозв’язок з машиністом раніше відправленого поїзда, за повідомленнями сигналістів, чергових стрілочних постів, чергових переїздів тощо).

Якщо протягом 10 хвилин черговий по станції не може з’ясувати місцезнаходження раніше відправленого поїзда, наступний поїзд може бути відправлений при забороняючому показанні вихідного світлофора, але при цьому машиніст ведучого локомотива перед відправленням зі станції повинен бути попереджений через радіозв’язок або шляхом відмітки на бланку зеленого кольору ф. ДУ-54 про те, що відомостей про вільність першої блок-ділянки немає.

Порядок відправлення поїздів в аналогічних випадках на короткі перегони з автоблокуванням, на яких відсутні прохідні світлофори, в залежності від системи пристроїв СЦБ і умов роботи встановлюється начальником залізниці і відображається в ТРА станції та інструкціях про порядок користування пристроями СЦБ.

Проходження поїздом світлофора із забороняючим показанням на колійному посту, що не обслуговується черговим поста, проводиться за реєстрованим наказом чергового по станції, до якої приписаний пост, що передається машиністу ведучого локомотива через радіозв’язок. Наділянках з диспетчерською централізацією проходження поїздом світлофора із забороняючим показанням на колійному посту, що не обслуговується черговим поста, проводиться за реєстрованим наказом поїзного диспетчера, що передається машиністу ведучого локомотива через радіозв’язок.Якщо при цьому відправлення проводиться на одноколійний перегін або по неправильній колії двоколійного перегону з двостороннім автоблокуванням, черговий по станції повинен попередньо одержати реєстрований наказ поїзного диспетчера, який підтверджує вільність перегону від зустрічних поїздів.

Проходження поїздом, що відправляється, маршрутного світлофора з забороняючим показанням здійснюється за дозволами, передбаченими у п. 5.7.1, після перевірки черговим по станції вільності ділянки колії, огородженої світлофором.

Запрошувальний вогонь на вихідному світлофорі, дозвіл на бланку зеленого кольору із заповненням пункту І (бланк ф. ДУ-54) або реєстрований наказ чергового по станції, переданий через радіозв’язок, дають машиністу право прослідувати закритий вихідний світлофор і вести поїзд до першого прохідного світлофора (на перегонах, що не мають прохідних світлофорів, - до вхідного світлофора сусідньої станції) зі швидкістю не більше 20 км/год з особливою пильністю і готовністю негайно зупинитись, якщо зустрінеться перешкода для подальшого руху, а далі керуватися сигналами автоматичного блокування.

При несправності маршрутного світлофора вказані дозволи дають машиністу право в аналогічному порядку прямувати до вихідного (або наступного маршрутного) світлофора. При несправності водночас маршрутного і вихідного світлофорів залежно від конкретних умов роботи може видаватися один дозвіл на проїзд забороняючих показань обох сигналів або окремі дозволи на проїзд кожного сигналу, що встановлюється в технічно-розпорядчому акті станції.

На ділянках, обладнаних автоматичною локомотивною сигналізацією з автостопами, при прямуванні поїзда, відправленого зі станції по одному із вищевказаних дозволів, машиніст, якщо є відомості про вільність першої блок-ділянки, може після вступання поїзда на перегін і появі на локомотивному світлофорі зеленого, жовтого або жовтого з червоним вогнів рухатися до першого прохідного світлофора, керуючись сигнальними показаннями локомотивного світлофора, з встановленою швидкістю руху.

При білому вогні локомотивного світлофора або відсутності відомостей про вільність першої блок-ділянки машиніст повинен прямувати до першого прохідного світлофора зі швидкістю не більшою 20 км/год, а далі – за сигналами автоматичного блокування з встановленою швидкістю.

При несправності групового світлофора відправлення поїзда здійснюється за реєстрованим наказом чергового по станції або за дозволом на бланку зеленого кольору із заповненням пункту І (бланк ф. ДУ-54) порядком, передбаченим в п. 5.7.1, 5.7.2.

При несправності на вихідному світлофорі маршрутного покажчика напрямку (білого кольору) відправлення поїздів здійснюється за відкритим вихідним світлофором, але в цьому випадку черговий по станції повинен повідомити машиніста особисто, через поїзний радіозв’язок або через станційного працівника, зазначеного в ТРА, про несправність покажчика і про готовність маршруту в напрямку прямування поїзда.

При несправності повторювачів світлофорів або ділянок наближення та віддалення на апараті керування (табло) приймання та відправлення поїздів має здійснюватися за автоматичним блокуванням на підставі переговорів чергового по станції (по телефону або через радіозв’язок) з поїзним диспетчером, черговими сусідніх станцій, машиністами локомотивів та іншими працівниками. У процесі приготування маршрутів приймання та відправлення поїздів черговий по станції при несправності контрольних приладів станційних пристроїв СЦБ повинен дотримуватися порядку, встановленого в розділі 18.

Якщо контрольні прилади показують зайнятість перегону при фактичній його вільності і при цьому треба змінити напрямок руху (на одноколійних перегонах, на двоколійних або багатоколійних з двостороннім автоблокуванням), а також в інших випадках, коли неможливо змінити напрямок руху за допомогою кнопок (рукояток) основного режиму така зміна здійснюється за допомогою допоміжних кнопок зміни режиму напрямку руху за реєстрованим наказом поїзного диспетчера, що передається черговим по станціях, що обмежують перегін, після попередньої перевірки його вільності, за формою:

“Наказ № … дата … Час ( год … хв…)

Дозволяю змінити напрямок руху за автоблокуванням на перегоні … (по … колії перегону) з непарного на парний за допомогою кнопок (рукояток) допоміжного режиму. Перегін ( … колія перегону) від поїздів вільний. ДНЦ… (прізвище)”.

 

Такий же наказ необхідно отримати ДСП і для перевірки, спільно з електромеханіком СЦБ, дії схеми допоміжного режиму зміни напрямку руху.

Одержавши такий наказ, чергові по обох станціях знімають пломби і натискають кнопки (рукоятки) допоміжного режиму для зміни напрямку руху. Змінивши напрямок, чергові по станціях повинні за показаннями контрольних приладів на пульті управління переконатися у тому, що зміна відбулася, і встановити допоміжні кнопки (рукоятки) в нормальне положення. Про зняття пломб робиться запис в журналі огляду ф. ДУ-46.

Після зміни напрямку руху відправлення поїздів здійснюється за відкритим вихідним світлофором, а коли відповідний сигнал не відкривається – відповідно до пунктів 5.7.1 і 5.7.2 цієї Інструкції.

При перерві всіх установлених видів телефонного зв’язку і неможливості переговорів через радіозв’язок, але при справній дії автоблокування (вільності за показаннями контрольних пристроїв ділянок віддалення), рух поїздів на двоколійних перегонах проводиться за сигналами автоблокування тільки по правильній колії. На одноколійних перегонах використовувати у цих випадках автоблокування для відправлення поїздів може тільки станція, яка відправляє поїзди в переважному (непарному) напрямку за умови, що і напрямок автоблокування на цій станції на момент перерви зв’язку відповідає руху поїздів в цьому напрямку.

У випадку, якщо на момент перерви телефонного зв’язку автоблокування було встановлене у непереважному (парному) напрямку, перший поїзд може бути відправлений станцією переважного напрямку лише по закінченню часу, що необхідний для проходження перегону парним поїздом з доданням 10 хвилин з моменту перерви телефонного та радіозв’язку за умови, що протягом цього часу контрольні пристрої показували вільність перегону. За наявності на станції переважного напрямку одиночного локомотива він має бути відправлений першим. Для відправлення першого поїзда (локомотива, спеціального самохідного рухомого складу) черговий по станції повинен змінити напрямок автоблокування на непарний, вилучити з апарата ключ-жезл і відкрити вихідний світлофор. З першим поїздом (локомотивом, спеціальним самохідним рухомим складом) відсилається письмове повідомлення ф. ДУ-55, і з цього моменту до відновлення телефонного зв’язку рух поїздів повинен здійснюватися відповідно до правил, встановлених у розділі 10 для одноколійних перегонів.

До несправностей, при яких необхідно припиняти дію автоблокування належать:

а) погаслі сигнальні вогні на двох чи більше розташованих підряд світлофорах на перегоні;

б) наявність дозволяючого вогню на вихідному чи прохідному світлофорі при зайнятій блок-ділянці;

в) неможливість зміни напрямку, в тому числі за допомогою кнопок (рукояток) допоміжного режиму на одноколійному перегоні або при відправленні поїзда по неправильній колії на двоколійному перегоні з двостороннім автоблокуванням, а також на багатоколійних перегонах, на яких рух виконується за правилами, встановленими для одноколійних перегонів. Користування автоблокуванням у встановленому напрямку дозволяється.

Машиніст локомотива у разі виявлення несправності автоблокування, що вказана у підпунктах “а” і “б”, зобов’язаний повідомити про це чергового по найближчій станції (поїзного диспетчера) і машиністів поїздів, що прямують слідом, а у разі несправності, що вказана у підпункті “б”, крім того, негайно зупинити поїзд.

Прямування по перегону при погаслих сигнальних вогнях прохідних світлофорів (несправність, що вказана у п.5.7.12 п.п.“а”) машиніст здійснює, керуючись вимогами п.5.2 Інструкції з руху поїздів і маневрової роботи на залізницях України та п. 16.27 Правил технічної експлуатації залізниць України.

Після зупинки поїзда перед вихідним або прохідним світлофором з дозволяючим показанням (або після їх проїзду) при зайнятій блок-ділянці машиніст повинен негайно сповістити чергового по станції та машиністів поїздів, що рухаються услід поїзду. Машиніствідновлює рух: по станції – за вказівкою чергового по станції (поїзного диспетчера), який при цьому повинен керуватися вимогами п. 18.7, а на перегоні – після звільнення блок-ділянки поїздом, і прямує зі швидкістю не більшою 20 км/год з особливою пильністю та готовністю зупинитися, в подальшому керуючись показаннями світлофорів.

Черговий по станції, отримавши повідомлення про несправність автоблокування на перегоні, або, виявивши несправність його за контрольними приладами, зобов’язаний:

- припинити відправлення поїздів на цей перегін (по цій колії), привести вихідні світлофори у забороняюче положення та на кнопки (рукоятки) надіти червоні ковпачки:

- викликати через радіозв’язок машиністів поїздів, що знаходяться на перегоні і попередити їх про несправність;

- сповістити про несправність автоблокування поїзного диспетчера;

- зробити відповідний запис в журналі огляду і сповістити електромеханіка СЦБ (змінного інженера дистанції сигналізації та зв’язку).

На ділянках з диспетчерською централізацією вказані дії виконує поїзний диспетчер.

В усіх вказаних випадках за наказом поїзного диспетчера дія автоблокування припиняється і рух поїздів встановлюється за телефонними засобами зв’язку, порядком, встановленим розділом 9.

Після припинення користування автоматичним блокуванням і переході на телефонний зв’язок машиністам локомотивів видаються колійні записки (бланк ф. ДУ-50, наведений на стор.93 ЦД-0058) порядком, передбаченим у п.14.3.6.

Колійні записки є водночас і дозволом на проїзд вихідного світлофора із забороняючим показанням. Проїзд маршрутних світлофорів із забороняючим показанням після припинення користування автоблокуванням виконується у порядку, передбаченому у пункті 5.7.5 ІРП.

Якщо один із роздільних пунктів, що обмежують перегін з несправним блокуванням, не обслуговується черговим по станції, то після припинення дії автоблокування відправлення поїздів на вільний перегін з таких роздільних пунктів (за наявності у поїзного диспетчера контролю за положенням колій та стрілок) надалі до вступу до роботи чергового по станції проводиться за наказом поїзного диспетчера, що передається машиністу локомотива за формою:

“Наказ № … … Дата … Час (год … хв…).

Автоблокування на перегоні (колії перегону) не діє. Поїзду № …… дозволяю відправитись зі станції … і прямувати до вхідного світлофора станції ….., а далі керуватися його показаннями. ДНЦ … (прізвище)”.

 

Наказ поїзного диспетчера про закриття блокування у цих випадках передається лише на станції, де є черговий по станції. Відправлення поїздів з цієї станції після закриття блокування здійснюється за колійними записками, при цьому у випадках відправлення поїзда на одноколійний перегін колійна записка може бути видана лише після отримання черговим по станції реєстрованого наказу диспетчера за формою:

“Наказ № … Дата … Час (год … хв…).

Перегін… ( … колія перегону) від поїздів вільний. Дозволяю відправити поїзд № … ДНЦ …. (прізвище)”.

 

Зазначений наказ записується у журнал поїзних телефонограм ф. ДУ-47.

Якщо поїзд прямує з декількома діючими локомотивами або підштовхуючим локомотивом, що рухається на весь перегін, письмові дозволи на відправлення вручаються тільки машиністу ведучого локомотива. Машиністи інших локомотивів повинні керуватися сигналами, повідомленнями та командами машиніста ведучого локомотива.


Читайте також:

  1. The peace – порядок
  2. А.1. Порядок Magnoliales - магнолієцвіті
  3. Антидоти і порядок їхнього використання. Само і взаємодопомога при ураженні ОР.
  4. Атестація аудиторів та порядок скасування атестата
  5. База оподаткування, ставки податку та порядок обчислення.
  6. Верховна Рада України: структура, функції, порядок формування та взаємодії з іншими органами влади.
  7. Види банківських рахунків та порядок їх відкриття в установах банку
  8. Види банківських розрахунків і порядок їх відкриття.
  9. Види і порядок укладання угод на валютній біржі
  10. Види інструктажів працюючих з ОП і порядок їх проведення
  11. Види цін та порядок їх встановлення.
  12. Вимоги до органів з сертифікації систем якості та порядок їх акредитації




Переглядів: 4108

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Загальні положення про рух поїздів на ділянках, обладнаних автоматичним блокуванням | Припинення дії автоблокування

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.