Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 9. Грошовий ринок і монетарна політика

Тема 8. Фіскальна політика

Тема 7. Держава в системі макроекономічного регулювання

Передумови виникнення кейнсіанської теорії. Критика кейнсіанцями класичного положення про державне невтручання в економіку. Основні положення кейнсіанської теорії про вплив держави на економіку. Держава в економічному кругообігу. Модель економічного кругообігу в умовах змішаної економіки. Відносини держави з іншими суб’єктами економічного кругообігу.

Задачі державного регулювання. Функції державного регулювання: стимулювання збалансованого економічного зростання, забезпечення зайнятості, регулювання цін, створення правової бази, розподіл ресурсів, регулювання ринку праці, забезпечення соціального захисту, збереження навколишнього середовища, регіональна політика, реалізація національних інтересів. Основні напрямки економічної діяльності держави.

Методи державного регулювання ринкової економіки: активні і пасивні, економічні та неекономічні, прямі та непрямі. Вимоги до методів регулювання економіки. Вплив на ринковий механізм.

 

Дискреційна фіскальна політика. Стимулююча та стримуюча фіскальна політика. Граничний коефіцієнт податків і складний мультиплікатор видатків. Мультиплікатор податків. Мультиплікативний вплив державних закупівель і чистих податків на реальний ВВП. Мультиплікатор збалансованого бюджету.

Автоматична фіскальна політика. Автоматичні чисті податки як вмонтовані стабілізатори. Ефект гальмування автоматичної фіскальної політики та необхідність її доповнення дискреційною політикою.

Фіскальна політика з урахуванням пропозиції. Наслідки фіскальної політики на основі моделі “сукупний попит - сукупна пропозиція” Вплив зниження податків на ВВП згідно з теорією економіки пропозиції. Наслідки стимулюючої податкової політики для державного бюджету. Крива Лаффера – залежність між податковими ставками і податковими надходженнями до бюджету.

Фіскальна політика та державний бюджет. Вплив фіскальної політики та циклічних коливань на державний бюджет. Фактичне, потенційне та циклічне бюджетне сальдо. Оцінка бюджетної політики в умовах повної та неповної зайнятості. Суперечність між стабілізаційною та бюджетною функціями фіскальної політики. Концепції збалансування державного бюджету. Джерела дефіцитного фінансування. Державний борг та ефекти витіснення. Емісійне фінансування бюджетного дефіциту та інфляція.

Грошовий ринок і механізм його функціонування. Попит і пропозиція грошей. Грошові агрегати. Графічне зображення грошової пропозиції. Трансакційний попит на гроші. Номінальний і реальний попит на гроші. Попит на гроші як активи. Функція загального попиту на гроші. Модель пропозиції грошей.

Кредит і фінансовий ринок. Сутність, джерела і види кредиту. Споживчий кредит, комерційний кредит, банківський кредит. Роль кредиту в економіці. Структура грошово-кредитної системи. Банківська система. Центральний банк і його функції. Комерційні банки; їх види і роль в економіці. Небанківські фінансові інститути. Цінні папери і їх види. Ринок цінних паперів. Первинний і вторинний ринок цінних паперів. Роль банківської системи в мультиплікативному розширенні депозитів. Баланс комерційного банку. Загальні резерви і обов’язкове резервування. Мультиплікатор поточних рахунків. Складний грошовий мультиплікатор. Коефіцієнт депонування грошей. Грошова база. Рівновага на грошово-кредитному ринку.

Грошово-кредитна політика і інструменти грошово-кредитного регулювання. Операції на відкритому ринку. Облікова ставка. Резервна норма. Другорядне селективне регулювання.

Модель IS-LM як імітація одночасної рівноваги на товарному та грошовому ринках. Ставка відсотку, інвестиції і крива IS. Короткострокова рівновага товарних ринків і в моделі IS. Податково-бюджетна політика і переміщення кривої IS. Теорія переваги ліквідності і крива LM. Короткострокова рівновага грошово-кредитного ринку в моделі LM. Грошово-кредитна політика і переміщення кривої LM.


Читайте також:

  1. IV. Політика держав, юридична регламентація операцій із золотом.
  2. Аграрна політика
  3. Аграрна політика як складова економічної політики держави. Сут­ність і принципи аграрної політики
  4. Активна і пасивна державна політика.
  5. Активна політика зайнятості
  6. Антиінфляційна державна політика
  7. Антиінфляційна політика держави
  8. Антиінфляційна політика. Взаємозв’язок інфляції та безробіття.
  9. Антимонопольна політика держави.
  10. Антиукраїнська політика російського царизму. Посилення централізаторсько-шовіністичних тенденцій
  11. Асортиментна політика
  12. Асортиментна політика.




Переглядів: 376

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 6. Сукупні видатки і ВВП | Тема 12. Економічне зростання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.