Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 6. Сукупні видатки і ВВП

Тема 5. Споживання, заощадження та інвестиції

Тема 4. Сукупний попит і сукупна пропозиція

Короткострокові і довгострокові періоди функціонування національної економіки.

Необхідність і роль загальної моделі сукупного попиту і пропозиції в макроекономічному аналізі. Принципи побудови моделі AD-AS.

Сукупний попит (AD) і його компоненти. Графічне зображення сукупного попиту; характер кривої AD. Цінові та нецінові фактори сукупного попиту. Цінові фактори: ефект відсоткової ставки, ефект багатства, ефект імпортних закупівель. Нецінові фактори сукупного попиту: змінення в споживчих витратах, змінення в інвестиційних витратах, змінення в державних видатках, змінення в витратах на чистий обсяг експорту, змінення кількості грошей в обігу.

Сукупна пропозиція (AS): кейнсіанський та класичний підхід. Нецінові фактори сукупної пропозиції: змінення цін на ресурси, змінення продуктивності, змінювання правових норм.

Макроекономічна рівновага в моделі AD-AS в короткостроковому та довгостроковому періодах. Змінення рівноваги. Переміщення кривої сукупного попиту. Ефект “храповика”. Переміщення кривої сукупної пропозиції. Політика стабілізації.

Макроекономічна рівновага: класичний і кейнсіанський аналіз. Класична економіка витрат, що саморегулюється. Кейнсіанська теорія доходів.

Інструментарій теорії Кейнса: споживання, заощадження і інвестиції. Функція споживання і гранична схильність до споживання (МРС). Функція заощадження і гранична схильність до заощадження (МРS). Фактори споживання і заощадження. Графічне зображення функцій споживання та заощаджень.

Формування попиту на інвестиції і його змінювання. Інвестиційна функція і фактори інвестиційної активності. Взаємозв’язок інвестицій і рівня ВНП. Нестабільність попиту на інвестиції.

Видатки, що плануються, як функція доходів.

Рівноважний обсяг виробництва в кейнсіанській моделі (кейнсіанський хрест). Принцип зіставляння видатків і обсягу виробництва. Метод вилучень і ін’єкцій. Порівняння запланованих і фактичних інвестицій. Інфляційний і дефляційний розрив. Інструменти регулювання сукупного попиту.

Сукупні видатки і потенційний ВВП. Рецесійний розрив як наслідок дефіциту сукупних видатків. Графічна та аналітична інтерпретація рецесійного розриву. Інфляційний розрив як наслідок надмірних сукупних видатків. Графічна та аналітична інтерпретація інфляційного розриву.

Змінення рівноважного ВНП. Ефект мультиплікатора, його логічне обґрунтування і значення. Інвестиційний мультиплікатор і парадокс бережливості.


Читайте також:

  1. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  2. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  3. Біоценоз – це сукупність усіх живих організмів в рамках даної екосистеми.
  4. Бюджет – загальне поняття, що об’єднує різноманітні фінансові документи, які включають заплановані доходи і державні видатки на відповідний період.
  5. В цілому сукупність суспільного продукту – це сукупність благ і послуг, вироблених суспільством за певний період часу (як правило, за рік).
  6. Видатки бюджетів на загальну освіту
  7. Видатки бюджетів на соціальний захист
  8. Видатки бюджету
  9. Видатки бюджету на економічну діяльність
  10. ВИДАТКИ БЮДЖЕТУ НА ЕКОНОМІЧНУ ДІЯЛЬНІСТЬ ДЕРЖАВИ ТА НАУКУ
  11. Видатки бюджету на надання громадянам адресної субсидії.
  12. Видатки бюджету на науку




Переглядів: 396

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 3. Макроекономічна нестабільність | Тема 9. Грошовий ринок і монетарна політика

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.