Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Видатки бюджету на науку

Створення принципово нового механізму бюджетного фі¬нансування науки, удосконалення державної системи підготовки кадрів, використання пільгового податкового режиму у реалізації нових видів продукції й інші бюджетні заходи мають стимулювати наукові відкриття і нові технічні досягнення, зменшувати строки впровадження їх у виробництво, а в підсумку - бути каталізатором пришвидшення науково-технічного прогресу.

Значно підвищується роль науки у забезпеченні стабільності економіки, її ефективності, зміцненні економічної могутності та не¬залежності держави. Для цього суспільство вкладає значні кошти у наукові розробки та програми, сприяє пришвидшенню впроваджен¬ня наукових досліджень у виробництво, оскільки від рівня розвитку науки, розширення масштабів науково-технічного прогресу зале¬жить зростання обсягів виробництва, підвищення якості та конку¬рентоспроможності продукції, зниження затрат на її виробництво, підвищення економічної ефективності народного господарства, що в підсумку сприятиме покращенню життєвого рівня населення.

Фінансування науки з державного бюджету України здійсню¬ється за трьома рівнями:

• заклади Академії наук України - це наукові установи, які ви¬конують державні фундаментальні дослідження. До них на¬лежать такі: Інститут економічного прогнозування, Інститут економіки, Інститут економіки промисловості, Національний інститут економічних програм, Науково-дослідний інститут моделювання та інформатизації та ін.;

• відомчі заклади: при Президентові України, Верховній Раді України, міністерствах і відомствах функціонують наукові установи, які виконують наукові дослідження, що є актуаль¬ними для конкретного напрямку діяльності. До них належать: Національний інститут стратегічних досліджень, Академія управління при Президентові України, Науково-дослідний еко¬номічний інститут при Міністерстві економіки, Українська ака¬демія банківської справи Національного банку України та ін.;

• заклади, підпорядковані Міністерству освіти і науки. У цих закладах поряд із навчанням студентів виконуються замов¬лення з окремих загальнодержавних проблем з відповідним фінансуванням з державного бюджету.

Фінансування науково-дослідних установ з бюджету здійснюєть¬ся через головних розпорядників бюджетних коштів. Поряд із бюджет¬ним фінансуванням стимулюється залучення для досліджень власних коштів. Джерела фінансування наукових досліджень залежать від їх¬нього характеру. Розрізняють два напрями наукових досліджень:

• фундаментальні;

• прикладні.

Фундаментальними дослідженнями є пошукові теоретичні напрямки науки. Визначити наперед результативність та ефективність таких досліджень дуже складно, тому неможливо встановити їхню вартісну оцінку. Через ризиковість використання інвестова¬них коштів ці дослідження фінансуються за допомогою бюджету або спеціальних фондів.

Прикладні дослідження пов'язані з визначенням форм і методів упровадження в практику результатів фундаментальних досліджень, які завершились певними винаходами.

В Україні існує певна спеціалізація наукових закладів. Академіч¬ні науково-дослідні заклади, підпорядковані Національній академії наук, займаються насамперед фундаментальними дослідженнями, тому їхня діяльність фінансується з Державного бюджету України.

Щодо прикладних досліджень фінансування здійснюється пе¬реважно за рахунок замовника.

Бюджетне фінансування науки здійснюється двома способами:

• фінансування наукових закладів;

• фінансування наукової тематики.

Фінансування наукових закладів ґрунтується на складанні їх¬нього кошторису. Обсяг фінансування насамперед визначається штатним розписом. Сума витрат на заробітну плату розраховується шляхом множення кількості посад на середню ставку зарплати, яка сформувалась у навчальному закладі. Ставка заробітної плати за¬лежить від посади (лаборант, інженер, науковий співробітник) і на¬укового ступеня (кандидат, доктор наук) та вченого звання (старший науковий співробітник). Штатний розпис наукового закладу затвер¬джує його керівник. Другу основну статтю витрат становлять ви¬трати на проведення наукових досліджень - придбання та обслуго¬вування спеціальної техніки, обладнання, матеріалів для проведення досліджень, що визначається профілем наукового закладу.



Читайте також:

  1. II. Класифікація видатків та кредитування бюджету.
  2. III. Виконання бюджету
  3. Алгоритм розробки методичних основ бюджетування
  4. Бюджет – загальне поняття, що об’єднує різноманітні фінансові документи, які включають заплановані доходи і державні видатки на відповідний період.
  5. Бюджетна класифікація видатків та кредитування бюджету
  6. Бюджетна класифікація доходів бюджету
  7. Бюджетна класифікація фінансування бюджету
  8. Бюджетний контроль - це порівняння показників бюджету зі звітом за від­повідний період часу.
  9. Бюджетний устрійпоказує, в який спосіб побудована бюджетна система. Іншими словами,він відображає організацію вертикальної структури бюджету держави за рівнями влади.
  10. Бюджетні кредити, надані за рахунок загального фонду державного бюджету
  11. Бюджетні установи отримують кошти на своє функціонування з бюджету виключно на основі фінансових документів, які називаються кошторисами.
  12. Бюджетні установи як платники податків і платежів до бюджету.




Переглядів: 2315

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Видатки бюджету на економічну діяльність | Видатки бюджетів на соціальний захист

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.