Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Медитативна психотерапія

Шостий ступінь

На шостому ступені проводиться так звана екологічна перевірка. Для цього психотерапевт пропонує клієнтові запитати себе, чи не чинить опір яка-небудь його частина робочим переговорам різних частин, що проводилися. Якщо згода частин досягнута, вважається, що завдання даного ступеня виконане і можна йти далі. Якщо ж якась частина не задоволена цими переговорами, психотерапевт разом з клієнтом повертаються по пройдених кроках, для того, щоб відокремити намір клієнта до здійснення даного процесу від якихось приватних заперечень, визначити причини цього опору і спробувати усунути їх.

Тільки коли екологічна перевірка показує відсутність опору всіх задіяних (два і більш) частин до їх робочої взаємодії, процес вважається завершеним.

Приведена поетапна схема реалізації НЛП найбільш типова, проте далеко не єдина.

В даний час в практику НЛП застосовується велика кількість варіантів залежно від конкретно сформульованих цілей. Проте можна сказати, що всі вони так чи інакше укладаються в приведену схему.

Психотерапевтові при сімейному консультуванні особливо важливо уміти виявити у подружжя відмінність модальностей (репрезентативних систем) і, прийнявши на себе роль перекладача, допомогти їм краще зрозуміти один одного, а надалі знайти здатність краще розуміти мову іншого і завчасно враховувати сигнали наростаючого конфлікту, щоб запобігати йому або, якщо вже він відбувся, - легше долати.

 

 

Медитативна психотерапія зазвичай не виділяється як самостійний психотерапевтичний напрям. Але у зв'язку з тим, що елементи медитації широко використовуються або можуть бути використані в багатьох інших психотерапевтичних напрямах, ми вважаємо за доцільне розглянути її окремо.

Слово медитація, хоч і привнесено в психотерапію з англійської мови, де meditation означає роздум, але сенс його узятий з буддизму і відображає стан звільнення від суєти, пасивного споглядання, перебігу власної думки.

В даний час термін медитація застосовується настільки широко, що має безліч відтінків, тому жодне визначення не влаштовує всіх фахівців цього методу.

Прихильники медитації стверджують, що вона завдяки звільненню від суєтних думок, що заважають, і емоцій приводить до прояснення, осяяння (найчастіше - до блискавичного інтуїтивного), так званому інсайту. Цей процес вони характеризують як розвиток самої людини, як процес пізнання себе, інших і навколишній (а іноді і потойбічною) дійсності. Відбувається стрибкоподібне (від осяяння до осяяння) зростання особи, що набуває раніше недоступне нове, більш довершене знання.

У деяких класичних напрямах буддизму медитація відбувається в процесі концентрації свідомості в одній крапці. При цьому удосконалюється здібність до максимального звільнення свідомості від потоку образів і думок. Одночасно удосконалюється процес все більш повної релаксації (психом'язового розслаблення).


Читайте також:

  1. ПОЗИТИВНА КРОС-КУЛЬТУРНА ПСИХОТЕРАПІЯ
  2. Позитивна психотерапія
  3. Психотерапія
  4. Розведення понять «Психологічне консультування», «Психотерапія», «Психокорекція».
  5. Тема 2.5. ПСИХОТЕРАПІЯ У ПРАКТИЦІ ПСИХОЛОГА




Переглядів: 811

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
П'ятий ступінь | Перший етап

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.