Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Зловживання кофеїном

Причини розвитку полінаркоманій

1. Початковий наркотик вже не дає бажаного ейфоричного ефекту через постійне збільшення толерантності. Це штовхає до пошуку сильнішого засобу.

2. Стійке багатоденне безсоння змушує застосовувати снодійні препарати.

3. Звичайний наркотик стає важкодоступним через фінансові труднощі. У таких випадках починають вживати не тільки наркотики, але й токсичні речовини та алкоголь.

Кофеїн є найпоширенішим у світі стимулюючим засобом.

Існує легенда, що кофеїн був добутий у 850 році нашої ери пастухом кіз в Абіссінії (Ефіопія). Його розповіді про те, що кози їли червоні ягоди кущів із темним листям, а потім танцювали всю ніч не засинаючи, надихнули монахів місцевого монастиря до експериментів з цими ягодами. Вони з’ясували, що з них можна приготувати смачний напій, вживання якого дозволяє зберігати бадьорість під час тривалих молитв.

У 16-17 ст. кавовий напій став популярним. На Близькому Сході кав’ярні іноді за своєю популярністю переважали мечеті і тому були заборонені.

Серед європейських країн вперше каву масово стали вживати в Італії.

Іншим кофеїнмістким напоєм є чай. Згідно легенди, першим став вживати чай один з китайських мудреців, якому сподобався аромат листя, що випадково впало в його горщик з гарячою водою.

У Європу чай завезли голандці, у 1664 році він потрапив до Англії і з тих часів Лондон вважається «чайною столицею» світу. Середній британець щодобово випиває близько 4 склянок цього напою.

Окрім чаю та кави, кофеїн присутній у шоколаді (25 мг у плитці), деяких лікарських препаратах. З метою досягнення сильного стимулюючого та ейфоризуючого ефекту значно перевищуються дози, наприклад, заварюється 2-3 пачки чаю на 1 л води («чифір») або «кавовий кисіль». Симптоми інтоксикації спостерігаються при прийомі дози 0,25 г і вище.

Зловживаннякофеїном.

Вживання 1-2 чашок кави посилює безсоння, підтримує здатність виконувати складні моторні функції, зменшує почуття втоми за рахунок стимулювання кори головного мозку. Більш високі дози (1,5 г або 12-15 чашок кави) викликають почуття тривоги і тремор. Летальна доза складає 10 г (близько 100 чашок). Прийом близької до критичної дози викликає блювання, судоми та серцеву аритмію. Кофеїн потенціює дію алкоголю, що заперечує розповсюджену думку про те, що кава є «антидотом» при алкогольній інтоксикації.

Симптомиінтоксикації кофеїном: тахікардія, аритмія, гіпертензія, підвищення температури тіла, епілептичні напади, диспептичні розлади.

Хронічне вживання кави стимулює підвищену секрецію соляної кислоти в шлунку, що може спровокувати розвиток виразкової хвороби. Досить часто виникає серцева аритмія.

Постійне вживання кави покращує суб’єктивний стан жінок, які страждають фіброзно-кістозними захворюваннями, тому кавоманкам необхідно пройти огляд гінеколога.

Кофеїноватоксикоманія зустрічається нечасто, розповсюджене в місцях позбавлення волі, де кофеїн є єдиною доступною психоактивною речовиною. Розвивається повільно, але швидко наростають важкі соматичні розлади. Перебіг подібний до інших токсикоманій, викликаних зловживанням стимулюючими речовинами.

Абстиненція проявляється тривалим головним болем з відчуттям пульсації, сонливістю, подразливістю, депресією. Явища абстиненції самостійно проходять через 4-5 днів.


Читайте також:

  1. Економічні наслідки зловживання антидемпінговими заходами
  2. Зловживання в комп'ютерному середовищі. Заходи аудитора щодо зниження ризику шахрайства за допомогою комп'ютера.
  3. Зловживання владою або службовим становищем- ст.364
  4. Зловживання впливом – ст.369-2
  5. Зловживання монопольним (домінуючим) становищем
  6. Зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги –ст. 365-2
  7. Зловживання тютюном
  8. Сексуальні насильство та зловживання визначаються як дії або сексуальні домагання, сексуальна експлуатація непов­нолітніх.
  9. Типові порушення та зловживання з грошовими коштами.




Переглядів: 1195

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ПЛАН ЛЕКЦІЇ | Зловживання тютюном

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.