Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Повноваження

Звітність

Третім головним елементом організаційної діяльності є визначення звітності між посадами. Мета звітності - відобразити субординацію та управлінську норму.

Субординація.Поняття субординації одне із найдавніших у менеджменті, вперше його введено на початку XX ст. Субординація має два компоненти:

- субординаційна одиниця - передбачає, що кожна особа в межах організації повинна звітувати лише одному керівнику (в новіших моделях організаційних структур цей принцип порушений)

- скалярний принцип - хтось в організації повинен відповідати за кожне рішення.

Управлінська норма(або управлінський контроль) - визначає, скільки людей буде звітувати перед кожним менеджером. Протягом багатьох років управлінці та дослідники намагалися визначити оптимальну управлінську норму. Ще й досі чіткого правила для ідеальної чи оптимальної управлінської норми немає.

Четвертий важливий структурний блок організаційної структури - визначення розподілу повноважень між посадами. Повноваження - це влада, делегована організацією. У разі розподілу повноважень менеджери повинні вирішити два специфічні питання: делегування і децентралізацію.

Делегування - це формування моделі повноважень між ке­рівником і одним або більше підлеглими; це процес, за допомогою якого керівник доручає частину своєї роботи іншим.

Процес делегування має три етапи:

1. Керівник передає відповідальність або доручає підлеглому конкретне завдання. Передавання відповідальності може передбачати інструктування підлеглого як підготувати звіт, аж до призначення особи виконавцем обов'язків керівника завдан­ня.

2. Разом з відповідальністю особа також отримує повноваження. Менеджер може надати підлеглому право офіційно вимагати потрібну інформацію з конфіденційних джерел або керувати групою інших робітників.

3. На завершення керівник визначає звітність для підлеглого, тобто підлеглий приймає зобов'язання вирішити завдання, поставлене керівником.

Децентралізація та централізація.Децентралізація - це процес систематичного передавання повноважень по всій організації до менеджерів середнього і нижчого рівня. Централізація передбачає систематичне утримування влади в руках менеджерів вищого рівня. Організації ніколи не є повністю децентралізованими або централізованими: деякі підприємства вибирають позицію ближчу до першого стану, інші - до другого.

Які ж чинники визначають ставлення фірм до децентралізації-централізації? Одним спільним визначником є зовнішнє середовище організації: чим складніше середовище, тим більше виявляється тенденція до децентралізації. Природа ухвалених рішень: чим дорожче і ризикованіше рішення, тим більший тиск централізації. Багато успішних організацій, таких як Sears і General Electric, майже цілком децентралізовані. Водночас такі процвітаючі фірми, як McDonald's і Kmart, є централізованими.


Читайте також:

  1. Бюджетне повноваження Державного казначейства України.
  2. Бюджетні повноваження ДКСУ
  3. Види повноваження
  4. Відповідальність суб’єктів містобудівної діяльності за порушення під час виконання будівельних робіт. Повноваження ДАБК та процедура накладення санкцій
  5. Владні повноваження, відповідальність і делегування
  6. Депутат ради, його обрання та повноваження.
  7. Документи, що посвідчують повноваження представників
  8. Завдання та повноваження центрального банку у сфері валютного регулювання та валютного контролю
  9. Зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги –ст. 365-2
  10. Їх компетенції та повноваження
  11. Кабінет Міністрів України складає повноваження перед новообраною ВРУ.
  12. Керівні органи Нацбанку, особливості їх формування, повноваження та принципи функціонування.




Переглядів: 692

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Структуризація | Бюрократична модель проекту організації.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.