Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Проста і фондова форми інвестиційного процесу

На практиці міжнародні інвестиційні товари являють собою різноманітні форми прямих чи непрямих вкладень капіталу, на короткий чи тривалий термін, з меншим чи великим ризиком у цінні папери, технології, нерухомість і т. п.

Під міжнародними інвестиціями звичайно розуміють вкладення вільних у даний момент засобів, що залишилися після задоволення необхідних потреб учасників інвестиційного процесу, в іноземні цінні папери чи інші майнові цінності з метою одержання доходу в майбутньому.

1.

Інвестиційні операції міжнародних корпорацій.

1. Міжнародні інвестиції

1.1. Поняття

1.2. Форми

1.3. Місце і роль цінних паперів у міжнародному інвестиційному процесі

2. Міжнародний ринок інвестицій.

3. Міжнародні інвестиційні ризики.

4. Міжнародні інвестиційні компанії та колективне інвестування

Міжнародні інвестиції –широке і ємне поняття, що охоплює процес руху і з¢єднання матеріальних і фінансових ресурсів з метою росту і розвитку економіки.Міжнародні інвестиції –це форма руху міжнародного фінансового капіталу. Вільні міжнародні капітали спрямовуються в першу чергу в ті галузі і регіони, де їхнє з¢єднання обіцяє найвищу віддачу.

Основні учасники інвестиційного процесу– це держава в особі різних органів виконавчої влади, корпорації і приватні особи.

Інвестиції можливо здійснювати при наявності заощаджень, які з¢являються у населення при досягненні виробництвом такого рівня ефективності, коли доход перевищує споживання. Інвестиції пов¢язані з забезпеченням безпеки особливо при економічній нестабільності в країні.

В економічному змісті міжнародні інвестиції являють собою купівлю-продаж товарів особливої властивості – міжнародних інвестиційних товарів.

Міжнародний інвестор —як індивідуальний, так і інституціональний, з привабливими вільними грошовими ресурсами, знайшов у цінних паперах зручний інструмент щодо простого, прибуткового розміщення своїх засобів.

Інвестиційний процес у своєму розвитку пройшов ряд стадій. В міру розвитку поділу праці, ускладнення виробничих процесів, появи все нових і нових різновидів інвестиційних товарів, цінні папери починають здобувати зовсім особливу роль на інвестиційному ринку. Тим самим цінний папір стає потенційною формою вираження будь-якого інвестиційного товару. Історично і логічно інвестиційний процес розвивався послідовно від прямих інвестицій у реальні активи чи цінні папери, до непрямих інвестицій у портфель майнових цінностей чи цінних паперів.

Таким чином, інвестиційний процес, опосередкований цінними паперами, можна назвати простою формою інвестиційного процесу.Схематично ця форма зображена на мал. 1

Цінні папери, будучи замінниками всіх інших інвестиційних товарів, значно полегшують широкій масі людей, що мають вільні кошти, — інвесторам — участь в інвестиційному процесі. Наслідком цього є залучення найширшого кола осіб в процес інвестування в цінні папери і тим самим ускладнення зв'язків і відносин на інвестиційних ринках.

 

Постачання грошей


 

 

Постачання цінних паперів

 

Рис. 1 Проста форма інвестиційного процесу

 

Із соціально-економічної точки зору цінний папір є інвестиційним товаром. Йому властиві всі якості інвестиційного товару: масовість, стандартність, взаємозамінність, невизначеність і непередбачуваність зміни ціни. Однактільки цінний папір доводить ці якості до високого ступеня універсальності.

Як цінний папір звичайна акція виділяється з всіх інших видів цінних паперів тим, що вона опосередкує відносини співволодіння майновими цінностями. Звичайна акція виступає титулом, свідченням власності на реальний капітал, є свідченням участі в капіталі фірми.

Дійсно, адже щоб формально брати участь у керуванні справами акціонерного товариства, входити в раду директорів, необхідно мати достатній для цього контрольний пакет акцій.

З появою на ринку усе більшого числа інвестиційних інструментів і глобалізації інвестиційного процесу, для рядового інвестора ускладнюється процес інвестування в цінні папери, а саме доступ до нього.

 

До проблем інвестування відносять:

по-перше, не у всіх інвесторів може бути потрібна кількість засобів, щоб забезпечити необхідний рівень диверсифікованості;

по-друге, купуючи акції неповними лотами, прийдеться заплатити відносно великі комісійні брокеру, що приведе до додаткових витрат;

по-третє, не кожен дрібний інвестор має у своєму розпорядженні час для вибору альтернативних рішень, а також необхідні професійні знання.

Для задоволення цих потреб на міжнародному ринку капіталу з'явилася величезна кількість різних формколективного інвестування.Найбільш розповсюдженою і перспективною формою колективного інвестування в усьому світі стали інвестиційні компанії.


Читайте також:

  1. A) правові і процесуальні основи судово-медичної експертизи
  2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  3. II. Поняття соціального процесу.
  4. IV. План навчального процесу.
  5. А. Особливості диференціації навчального процесу в школах США
  6. А/. Форми здійснення народовладдя та види виборчих систем.
  7. Автоматизація процесу призначення IP-адрес
  8. Автоматизовані форми та системи обліку.
  9. Аграрні реформи та розвиток сільського госпо- дарства в 60-х роках XIX ст. — на початку XX ст.
  10. Адміністративний примус застосовують на основі адміністративно-процесуальних норм.
  11. Акредитив та його форми
  12. Активний та пасивний типи адаптаційного процесу.




Переглядів: 824

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Торговельні операції між внутрішніми підрозділами міжнародних корпорацій | Міжнародний ринок інвестицій

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.