Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Соціальні наслідки

Економічні наслідки корупції

1. Розширюється тіньова економіка. Це призводить до зменшення податкових надходжень і ослаблення бюджету. Як наслідок - держава втрачає фінансові важелі управління економікою, загострюються соціальні проблеми через невиконання бюджетних зобов'язань.

2. Порушуються конкурентні механізми ринку, оскільки часто у виграші виявляються не той, хто конкурентоспроможний, а той, хто зміг отримати переваги за хабарі. Це тягне за собою зниження ефективності ринку і дискредитацію ідей ринкової конкуренції.

3. Сповільнюється поява ефективних приватних власників, в першу чергу - через порушення в ході приватизації. Наслідки ті ж, що в п.2.

4. Неефективно використовуються бюджетні кошти, зокрема - при розподілі державних замовлень і кредитів. Це ще більше посилює бюджетні проблеми країни.

5. Підвищуються ціни за рахунок корупційних "накладних витрат". В результаті страждає споживач.

6. Втрачається довіру агентів ринку до здатності влади встановлювати і дотримуватися чесні правила ринкової гри. Погіршується інвестиційний клімат і, отже, не вирішуються проблеми подолання спаду виробництва, оновлення основних фондів.

7. Розширюються масштаби корупції в неурядових організаціях (на фірмах, підприємствах, в громадських організаціях). Це веде до зменшення ефективності їх роботи, а значить, знижується ефективність економіки країни в цілому.

 

1. Відволікаються колосальні кошти від цілей суспільного розвитку. Тим самим загострюється бюджетна криза, знижується здатність влади вирішувати соціальні проблеми.

2. Закріплюються і збільшуються різке майнове нерівність, бідність великої частини населення. Корупція підстьобує несправедливе і несправедливе перерозподіл коштів на користь вузьких олігархічних груп за рахунок найбільш вразливих верств населення.

3. Дискредитується право як основний інструмент регулювання життя держави і суспільства. У суспільній свідомості формується уявлення про беззахисність громадян і перед злочинністю, і перед обличчям влади.

4. Корумпованість правоохоронних органів сприяє зміцненню організованої злочинності. Остання, зливаючись з корумпованими групами чиновників і підприємців, посилюється ще більше за допомогою доступ до політичної влади і можливостям для відмивання грошей.

5. Збільшується соціальна напруга, що б'є по економіці і загрозлива політичної стабільності в країні.


2.3.2 Політичні аспекти

Політичний аспект полягає:

1. у втраті корумпованим державним апаратом і його ланками керованості і надійності і часто внаслідок цього неможливість проводити через нього державну політику, виражену в законах та інших нормативних актах;

2. у фактичній залежності громадян не від законів, що регулюють суспільні відносини, а від свавілля корумпованих представників державного апарату і, по-третє, у створенні та укоріненні в суспільній свідомості негативного образу політичного режиму як корумпованого.

В якості різновиду відхиляється політичної поведінки політична корупція відома з давніх часів. Мабуть, першим термін «корупція» стосовно до політики вжив ще Аристотель, визначаючи тиранію як корумповану (неправильну, «зіпсовану») форму монархії. Про неї писали Макіавеллі, Рycco і багато інших мислителів минулого. У XX в. через зростання масштабів політичної корупції ця проблема набула особливої значущості.

Специфіка політичної корупції полягає в тому, що вона являє собою верхівковий тип корупції, що значно відрізняється від рівня низового. Справа в тому, що корисливі мотиви на нижчих рівнях соціальної організації (ГИБДД, чиновники нижчих рангів, викладачі, лікарі і т.д.) мають, як правило, конкретне матеріальне втілення: чітко обумовлені суми грошей або обсяги запитуваних послуг. У ситуації з корупцією політичної та розмір винагороди, і сам факт цієї винагороди часто приховані від очей громадськості і правоохоронних структур.

Політична корупція - явище багатолике. Вона проявляється в різних видах, формах і політичних процесах, в тому числі і виборчих процесах »[17] Луньов В.В. відзначає, що політична корупція паразитує в основному на державних (бюджетних) грошах, а також грошах середнього та великого бізнесу. Мотивація в чисто політичній корупції ускладнена. У ній фактичні корупційні дії виступають лише засобом досягнення політичних цілей. Тут корислива мотивація вторинна [18]

Політична сутність корупції проявляється також у тому, що корупція може бути засобом боротьби за владу (збереження влади). З одного боку, владні структури можуть використовувати гасла боротьби з корупцією для досягнення політичних цілей, в тому числі для розправи над політичними опонентами (з використанням карно-правових, репресивних засобів, дискредитації опозиційних політиків). З іншого боку, політична опозиція може звинувачувати владу в її корумпованості також з метою досягнення своїх політичних цілей. При цьому опозиція, як це не дивно, може бути зацікавлена ​​в корумпованості владних структур (окремих державних діячів), оскільки викривання фактів корупції і їх публікація в ЗМІ підвищує шанси опозиції прийти до влади.

Політична корупція далеко не завжди описується в категоріях кримінального кодексу. Цілий ряд дій, які постійно відбуваються політиками, не є кримінально переслідуваними.

 


Читайте також:

  1. F) Наслідки демографічного вибуху.
  2. Адміністративний арешт активів та його наслідки
  3. Аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства як методична основа діагностики його спроможності протидіяти кризовим явищам та ліквідувати їх наслідки
  4. Антична колонізація Північного Причорноморья та її наслідки.
  5. Аншлюс Австрії. Мюнхенська конференція та її наслідки. Крах політики західних держав щодо умиротворення агресора
  6. Банкрутство підприємства: причини, наслідки, процедура.
  7. Банкрутство підприємства: причини, оцінка ймовірності настання та наслідки
  8. Безробіття і зайнятість населення: причини, види та наслідки
  9. Безробіття, його види і наслідки.
  10. Безробіття: сутність, види, соціально – економічні наслідки.
  11. Безробіття: суть, причини, форми та соціально-економічні наслідки
  12. Біосоціальні риси людини




Переглядів: 1006

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Соціально-економічні аспекти | Правовий аспект

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.