Коефіцієнти, що характеризують народногосподарське значення населеного пункту
Коефіцієнти, що характеризують чисельність жителів населеного пункту
Чисельність населення, тис. Осіб
Коефіцієнт
До 100
1,00
100,1–250
1,20
250,1–500
1,35
500,1– 1000
1,55
Понад 1000
1,80
Таблиця 11.5
Типи населених пунктів
Коефіцієнт
Організаційно-господарські й культурно-побутові центри місцевого призначення з перевагою аграрно-промислових функцій (районні центри, міста районного значення, поселення і села)
1,00
Багатофункціональні центри, центри з перевагою промислових і транспортних функцій (республіканські й обласні центри, міста державного, республіканського, обласного значення)
1,25
Населені пункти, що належать до курортних
1,65
– плата за забруднення від пересувних джерелобчислюється за формулою:
П пп. = Мі Ні К нас. К нгз. К інд.,
де Ппп – плата за забруднення повітря від пересувного джерела; Мі – кількість використаного пального і-го виду (т). Всі інші параметри однакові з параметрами формули для визначення плати за забруднення від стаціонарних джерел.
Нормативи зборів за забруднення різними видами транспортних засобів і від різних видів палива подаються у спеціальних таблицях.
2). Платежі (збори) за забруднення водойм обчислюються за формулою:
Пв = (Млі + Мпі К к ) Ні Кб К інд. ,
де Пв– плата за забруднення води; Кб – регіональний (басейновий) коефіцієнт. Всі інші параметри відповідають поясненням до поданих вище формул.
Нормативи зборів за забруднення води деякими забруднювачами подаються у спеціальних таблицях. Для басейнів основних річок країни встановлюються регіональні коефіцієнти (таблиця 11.6).