МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Загальна характеристикаМашина 51 кл. ПМЗ випускається Подільським механічним заводом і призначена для обметування зрізів деталей з бавовняних, шовкових, вовняних та трикотажних тканин двонитковим або тринитковим ланцюжковим обметувальним переплетенням (тип стібка 503 або 504). На рис. 250 бачимо зовнішній вигляд машини 51-А кл. (51 кл.) ПМЗ. Частота обертання головного вала машини — до 3500 обертів за хвилину, довжина стібка регулюється від 1,5 до 4 мм, а Ширина обметування — від 3 до 6 мм. На машині можна зшивати тканину завтовшки (у стиснутому стані під лапкою) до 2,5 мм). Застосовуються голки 0029 160-75 (ГОСТ 22249-Е). Машина застосовується для виконання технологічних операцій при виготовленні швейних виробів за індивідуальними замовленнями. Машина базова.
Машина має: 1. механізм голки — кривошипно-коромисловий; , 2. механізм коливальних петельників; 3. диференційований механізм переміщення матеріалів реєчного типу, який має дві рейки (передню і задню), горизонтальніпереміщення передньої рейки більші, чим задньої, завдяки чомуусувається припосаджування і розтягування еластичного полотна у процесі його обметування; 4. механізм ножів працює за принципом ножиць; в машині застосовується централізоване гнітове змащування деталей механізмів, які розташовані під платформою машини (знизу під головним валом у корпусі машини відлитий картер 1 (рис. 257),в який періодично заливається мастило).
На базі машини 51 кл. ПМЗ на Подільському механічному заводі створена машина 51—А кл. ПМЗ. Машина призначена для обметування зрізів деталей виробів з костюмних та пальтових тканин. Ця машина є модифікацією машини 51 кл. ПМЗ. Від вказаної машини відрізняється тим, що в ній застосовується тільки одна основна рейка. Щоб краще зрозуміти будову спеціальної машини 51 кл. (51—д\ ПМЗ, пропонуємо ознайомитися з характеристикою та процесом утворення двониткової та триниткової обметувальної строчки ланцюжкового переплетення, клас строчки 500, тип стібка — 503 (рис. 252 а) і 504 (рис. 252 б), які виконує машина. Строчкадвонитковогообметувального ланцюжкового стібка (див. рис. 252 а) застосовується для обметування деталей виробу з платтяних, костюмних та пальтових тканин.
При утворенні такої строчки нитка 1 (нитка голки) є з'єднуючою (зшивною), а нитка 2 (нитка лівого петельника) обгинає зріз деталі и тому є обметувальною. Нитка 2 убезпечує зріз обметувальної деталі від висотування. Обметувальну строчку даного стібка застосовують при обробці зрізів тканин, що мають незначну сипкість. Строчка тринитковогообметувального ланцюжкового стібка утворюється з трьох ниток. Нитка 1 (нитка голки) з'єднуючою (зшивною) ниткою. Нитка 2 (нитка лівого петельника) обгинає зрізи 5 з боку нижньої деталі та є обметувальною. Нитка 3 (нитка правого петельника) обгинає зрізи 4 з боку верхньої деталі й теж є обметувальною. Таким чином, переплетення петель нитки лівого та нитки правого петельників відбувається уздовж зрізів деталей, що зберігає зрізи від висотування. Підібравши різні за кольором нитки, змінивши величину натягу нитки голки та ниток петельників можна отримати зміщене переплетення ниток в строчці та гарну оздоблювальну «бісерну строчку». Дво та триниткові обметувальні строчки ланцюжкового переплетення еластичні, важко розпускаються, добре витримують фізичні навантаження при експлуатації виробу. Застосування зшив-но-обметувальних строчок сприяє виготовленню виробів найвищого гатунку. Ці вироби гарного вигляду як з лицьового, так і з виворітного боків. Двониткову обметувальну строчку ланцюжкового переплетення можна розпустити, витягнувши нижню нитку з останньої петлі та потягнувши її в зворотному напрямку (див. рис. 252 а) до початку шва. На рис. 253 (1—4) зображено процес утворення двониткового ланцюжкового обметувального стібка. У процесі утворення стібка беруть участь голка 1, в яку заправляється верхня нитка, лівий петельник 2, в який заправляється нижня нитка, розширювач 3, нитка голки 5, нитка лівого петельника 6. Розглянемо процес утворення двониткового ланцюжкового обметувального стібка докладніше. Голка 1 (див. рис. 253—1) опускається в крайнє положення,лівий петельник 2 знаходиться ліворуч, а розширювач 3 — праворуч. Голка 1 (див. рис. 253—2) піднімається з нижнього крайнього положення на 2,5—3 мм і утворює з нитки петлю 4, в яку, рухаючись зліва направо, входить лівий петельник. Вушко голки на цей момент повинно бути нижче носика петельника на 1,5—2 мм. Розширювач 3 (див. рис. 253—3), рухаючись справа наліво,зустрічається з лівим петельником і захоплює його нитку. Голка yа цей час виходить з тканини, а петля її утримується на лівому петельнику. Розширювач 3 (див. рис. 253—4) піднімається над голковою пластинкою і ставить петлю лівого петельника 2 на лінію його руху. Піднімається рейка і переміщує тканину на величину стібка.
Голка 1, рухаючись донизу, входить у петлю лівого петельника підведену розширювачем, і проколює тканину. Розширювач, рухаючись праворуч, звільняє петлю, а голка і лівий петельник затягують петлі, рухаючись в протилежних напрямках. Потім процес утворення стібка повторюється. Нитки переплітаються на пальці 1 лапки 2 Під час переміщення тканини петлі зсовуються з пальця лапки і охоплюють зрізи тканини.
На рис. 255 (1—4) зображено процес утворення триниткового ланцюжкового обметувального стібка. \ У процесі утворення стібка беруть участь: голка, лівий петельник, правий петельник, зубчаста рейка, лапка, ножі. Розглянемо процес утворення триниткового ланцюжкового обметувального стібка докладніше. і. Голка 1 (див. рис. 255—1) опускається у нижнє крайнє положення, лівий петельник знаходиться ліворуч, а правий — праворуч. Під час підйому голки (див. рис. 255—2) з нижнього крайнього положення на 2,5-3 мм з боку задньої канавки утворюється петля 2, в яку, рухаючись зліва направо, входить носик лівого петельника 2. На цей момент вушко голки знаходиться нижче носика лівого петельника на 1,5-2 мм. Голка 1 (див. рис. 255—3) продовжує підніматися і виходить3 тканини. Назустріч лівому петельнику справа наліво рухається правий петельник 3 і входить у петлю лівого петельника 2.
.4 Правий петельник 3 (див. рис. 255—А г), рухаючись ліворуч, піднімається над голковою пластинкою і ставить свою петлю на лінію руху голки. Рейка пересуває тканину на величину стібка. Голка входить у петлю правого петельника і знову проколює тканину. Потім правий петельник переміщається праворуч, а лівий — ліворуч. Відбувається затягування стібка. Після цього процес утворення стібка повторюється. Нитки переплітаються на пальці 1 лапки 2 (див. рис. 254), при переміщенні тканини петлі зсовуються з пальця лапки і охоплюють зрізи тканини. У разі обриву верхньої (голкової нитки) строчка не розпускається.
До недоліків розглянутих строчок відносять: потовщення на лінії шва, особливо триниткової зшивнообметувальної строчки, тому для її виконання застосовують нитки тонші за номером або пряжу; значну витрату ниток на строчку. Якісної обробки швейних виробів можна досягти поєднанням зшивних строчок човникового та ланцюжкового двониткового стібка і обметувальних строчок ланцюжкового переплетення. Значно підвищується економічний коефіцієнт виготовлення швейних виробів за рахунок застосування машин, на яких виконують одночасно зшивний шов і обметують зрізи, наприклад, машини 797 кл., 1097 кл. (ОЗЛМ) та інші. Зшивати деталі з одночасним обметуванням зрізів можна і На машині 1497 кл. ОЗЛМ. Машина 1497 кл. розроблена на базі машини 97 кл. ОЗЛМ. Машина має три голки. Призначена для зшивання деталей одягу двонитковою строчкою ланцюжкового стібка з одночасним обрізанням і розподільчим обметуванням зрізів двонитковою обметувальною строчкою ланцюжкового стібка
Читайте також:
|
||||||||
|