Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Джерела формування фінансових ресурсів на світових фінансових ринках.

Однією з найважливіших умов для виробництва товарів і послуг є капітал — людські ресурси, земля, а також машини і устаткування, будівлі і споруди. Все це необхідне будь-якій фірмі для здійснення її діяльності. Купити все це, рівно як і послуги з будівництва і монтажу устаткування, фірми можуть на відповідних ринках. Але на покупки такого роду їм необхідні засоби. І тому, не будучи у прямому розумінні цього слова виробничим ресурсом (з купюр і сучасних монет не виготовити ніякого блага, хіба що забавне намисто), гроші виконують величезну роль в організації виробництва благ: без них не купити капітал.

Звідки, проте, фірма може узяти гроші для того, щоб придбати капітал? Звичайно, можна використовувати для цього частину прибутку, одержаного від продажів. Але якщо для реалізації цих планів потрібна особливо велика сума грошей, то прибутку може не вистачити.

Як вирішити таку ситуацію? Так само, як розв'язуються в ринковій економіці всі проблеми, пов'язані з отриманням ресурсів для виробництва, а саме шляхом покупки. Це означає, що бракуючі на покупку капіталу грошові кошти фірми купують на ринку особливого типу — ринку фінансового капіталу (фінансовому ринку).

Фінансовий ринок ринок, на якому продаються і купуються фінансові інструменти, включаючи грошові кошти, необхідні для того, щоб придбати капітал.

Грошові кошти, що продаються на цьому ринку, мають два основні різновиди: 1) позикові засоби і 2) власні засоби (власний капітал).

Позикові засоби— це грошові суми, які за платню передаються фірмам в користування на якийсь час. Термін користування позиковими засобами (кредитом) може бути різним: від декількох днів до декількох років. Але у всіх випадках фірма зобов'язана повернути власнику грошей (кредитору) всю позичену у нього суму плюс платню за користування нею. Звичайно така платня залежить від терміну користування грошима, а встановлюється у відсотках до позиченої суми. Саме тому її найчастіше називають «відсоток за кредит», або «відсоток».

Позикові засоби (кредит) — це грошові кошти, які надані фірмі в користування на строго фіксований час і під встановлену в договорі позики платню.

Власний капітал,навпаки, надається фірмі в користування без обмеження терміну, але також на платній основі. У обмін на вкладені засоби власник грошових коштів (інвестор) одержує право на частину власного майна фірми. Іншими словами, інвестор стає співвласником фірми. Це принципово відрізняє його від кредитора, який має право лише на повернення позичених їм грошей і отримання платні за користування ними. Тільки в тому випадку, якщо фірма не може повернути борг, кредитор одержує право вимагати продажу частини її майна для погашення боргу перед ним.

Власний капітал — грошові кошти, які надаються фірмі в обмін на право співволодіння її майном і доходами, а тому, як правило, не підлягають поверненню і приносять дохід, залежний від підсумків роботи фірми.

Таким чином, фінансовий ринок складається з ринків позикового капіталу (банківських кредитів) і власного капіталу (цінних паперів).


Читайте також:

  1. А джерелами фінансування державні капітальні вкладення поділяються на централізовані та децентралізовані.
  2. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  3. Адреси світових товарних бірж в інтернеті
  4. Активність особистості та її джерела, спрямованість особистості
  5. Алгоритм формування комплексу маркетингових комунікацій
  6. Алгоритм формування потенціалу Ф2
  7. Алгоритм формування статутного фонду банку
  8. Альтернативні джерела формування підприємницького капіталу
  9. Альтернативність ресурсів і проблема економічного вибору
  10. Амортизація як джерело фінансових ресурсів підприємств
  11. Аналіз використання матеріальних ресурсів
  12. Аналіз використання матеріальних ресурсів.




Переглядів: 603

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Класифікація учасників світового фінансового ринку. | Євро та фінансовий ф'ючерсний ринки.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.