Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Етапи інтеграційного процесу та їх основні риси

Типи інтеграційних об’єднань.

У своєму розвитку міжнародна економічна інтеграція проходить ряд етапів, які наведено нижче. Як правило, утворення інтеграційних об’єднань починається з простіших форм. Все залежить від того, які завдання ставлять перед собою країни-учасниці утворюваних інтеграційних об’єднань: відновлен­ня економічного потенціалу; прискорення НТП; укріплення позицій на світовому ринку чи інше.

Найпростішими видами міжнародної економічної інтеграції є зона вільної торгівлі та митний союз.

Угода про вільну торгівлю грунтується на міждержавній угоді між країнами-учасницями. Кожен член зони вільної торгівлі залишає за собою право на ведення самостійної економічної політики. Сфери співробітництва визначаються угодою про ЗВТ. Єдиний митний тариф не встановлюється. Кожний член визначає митний збір відповідно до економічних потреб третьої сторони. Необхідною умовою є використання країнами-учасницями ЗВТ єдиної номенклатури опису і кодування товарів.

Митний союз (МС) має єдиний митний кордон. Митниці зберігаються, але діють тільки на зовнішніх кордонах союзу. На територіїї МС діють єдині митні закони і правила у відношенні ввозу усіх видів товарів у будь-яку з країн-учасниць. В рамках Митного союзу проводиться єдина торгова політика, яка формується усіма країнами-учасницями. Товари, імпортовані з третіх країн на територію МС будь-якою з країн-учасниць, проходять митний контроль у першій країні, куди вони потрапляють. Як правило, країнами-учасницями встановлюється єдиний митний тариф.


 

          VІ етап Політичний союз (Polytical Union), ПС (PU)
V етап Економічний союз (Economic Union), ЕС (EU) + 1. Передача національним урядам більшої частини своїх функцій у відносинах із третіми країнами наднаціональним органам. Результат: утворення міжнародної конфедерації, втрата суверенності окремими державами.
IV етап Спільний ринок (Common Market), СР (CM) + 1. Гармонізація макроекономічної політики. + 2. Уніфікація законодавств у ключових сферах - валютній, бюджетній, грошовій. + 3. Утворення міждержавного органу з функцією наднаціонального регулювання. + 4. Країни відмовляються від частки свого національного суверенітету.
III етап Митний союз (Customs Union), МС (CU) + 1. Свобода руху факторів виробництва. + 2. Періодичні наради голів держав та урядів. + 3. Утворення спільної Ради голів держав та урядів, Ради міністрів та Секретаріату.
II етап Зона вільної торгівлі (Free Trade Area), ЗВТ (FTA) + 1. Єдине тарифне та нетарифне регулювання відносно третіх країн. + 2. Міждержавна Рада на рівні міністрів та міждержавний постійно діючий Секретаріат.
I етап (підготовчий) Преференційна торгова угода (Preferential Trade Agreement), ПТУ (PTA) + 1. Скасування тарифів та нетарифних бар’єрів у взаємній торгівлі. + 2. Свобода міжкраїнного руху товарів та послуг. + 3. Утворення невеликого міждержавного Секретаріату або періодичні наради керівників відповідних відомств
1. Зниження тарифних та інших бар’єрів у взаємній торгівлі 2. Збереження національних тарифів відносно третіх країн 3. Міждержавні органи не утворюються


Читайте також:

  1. A) правові і процесуальні основи судово-медичної експертизи
  2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  3. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  4. II. Поняття соціального процесу.
  5. III. Етапи розробки програмного забезпечення
  6. IV. План навчального процесу.
  7. А. Особливості диференціації навчального процесу в школах США
  8. Автоматизація процесу призначення IP-адрес
  9. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  10. Адміністративний примус застосовують на основі адміністративно-процесуальних норм.
  11. Активний та пасивний типи адаптаційного процесу.
  12. Альтернативні парадигми організаційного процесу




Переглядів: 629

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Становлення інтеграційних процесів: передумови та цілі інтеграції. | Сучасні інтеграційні угруповання країн. Західноєвропейська інтеграція.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.139 сек.