Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Органи на які покладено розробка та запровадження МСБО.

План

ЛДФА, 2013

ББК

Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку // Опорний конспект лекцій. - Львів: ЛДФА, 2013. – 35 с.

ББК

УДК

Львів – 2013

Освітньо-кваліфікаційних рівнів

ОПОРНИЙ КОСПЕКТ ЛЕКЦІЙ

з навчальної дисципліни

«МІЖНАРОДНІ СТАНДАРТИ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ»

для студентів, які навчаються

за галуззю знань 0305 “Економіка та підприємництво”

за напрямом підготовки 6.030509 „Облік і аудит”

8.03050901 “магістр”, 7.03050901 „спеціаліст”

Розробник: Лобода Н.О. к.е.н., ст. викладач кафедри обліку і аудиту

 

 

 

Тема 1. “Формування теоретичних і методичних засад стандартизації бухгалтерського обліку”

Мета лекції – сформувати систему знань з історії становлення національної системи бухгалтерського обліку в Україні на основі його гармонізації та стандартизації.

 

1. Мета та шляхи гармонізації фінансової звітності.

2. Органи на які покладено розробка та запровадження МСБО. Розробка та впровадження Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку.

3. Статус Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку та їх застосування.

 

Література

Основна література див. п.п. 2, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 12, 15, 16, 19, 20, додаткова література див. п.п. 1, 4, 5, 7 із списку літератури.

1. Мета та шляхи гармонізації фінансової звітності

В різних країн світу фінансова звітність підприємств має певні відміності, які зумовлені соціальними, економічними та політичними чинниками.

Ці відмінності значно ускладнювали аналіз інформації та прийняття рішень в умовах розвитку міжнародної торгівлі, транснаціональних корпорацій, глобалізації фінансових ринків.

Для забезпечення гармонізації фінансової звітності 29 червня 1973 року було створено Комітет із Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку (КМСБО). Його було засновано на підставі угоди, укладеної фаховими організаціями бухгалтерів Австралії, Великої Британії, Ірландії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Мексики, США, Франції та Японії.

Членами Комітету Міжнародних Стандартів Бухгалтерського Обліку в 1983 році є професійні бухгалтерські організації, які входять до складу Міжнародної федерації бухгалтерів (МФБ). На сьогоднішній день Комітет об”єднує 153 професійних організацій з 112 країн світу.

Згідно з Конституцією Комітету із Міжнародних Стандартів Бухгалтерського Обліку його метою є формування, видання та вдосконалення в інтересах суспільства стандартів бухгалтерського обліку, яких слід дотримуватися при поданні фінансових звітів, а також сприяння прийняттю та додержанню їх в усіх країнах.

За 27 років своєї діяльності Комітет із Міжнародних Стандартів Бухгалтерського Обліку розробив 41 міжнародних стандартів бухгалтерського обліку (МСБО).

У травні 2000 року було прийнято новий стандарт, згідно з яким індивідуальне членство було відмінено, а Комітет було перейменовано на Раду з міжнародних стандартів бухгалтерського обліку (РМСБО).

Відповідно до нового уставу, Рада із Міжнародних Стандартів Бухгалтерського Обліку у своїй діяльності переслідує такі цілі:

· розробляє, в інтересах громадськості, єдину систему високоякісних, зрозумілих стандартів бухгалтерського обліку, що мають обов”язкову силу, відповідно до яких у фінансовій звітності повинна розкриватися якісна, прозора і порівняльна інформація для того, щоб учасники фондових ринків й інші користувачі могли приймати обгрунтовані економічні рішення;

· поширення і забезпечення суворого дотримання даних стандартів;

· забезпечення максимального зближення національних стандартів бухгалтерського обліку з міжнародними стандартами, виходячи з найбільш оптимального розв”язання питань бухгалтерського обліку і звітності.

МСБО не визначають порядок ведення бухгалтерського обліку. Вони описують загальні правила оцінки та подання інформації у фінансових звітах.

Тому після реорганізації в 2001 році Рада із МСБО перейменувала стандарти з Міжнародних Стандартів Бухгалтерського Обліку (МСБО) у Міжнародні Стандарти Фінансової Звітності (МСФЗ).

Перший Міжнародний Стандарт Фінансової Звітності був затверджений 19 червня 2003 року і поширюється на фінансову звітність за період, починаючи з 2004 року. Водночас стандарти, випущені до цього, зберігають свою колишню назву (тобто МСБО) і будуть замінятися на Міжнародні Стандарти Фінансової Звітності поступово.

У деяких випадках Міжнародні Стандарти Бухгалтерського Обліку передбачають два облікових підходи до одних і тих самих операцій та подій. У цьому разі один є базовим, а інший – дозволеним альтернативним.

Для розуміння і практичного застосування МСБО важливе значення має їхня Концептуальна основа. Вона містить виклад концепцій, на яких грунтується фінансова звітність загального призначення.

З метою оперативного реагування, на проблеми практичного застосування стандартів, Рада із МСБО видає тлумачення відповідних положень, діючих стандартів та їх Концептуальної основи.

Отже, методологія бухгалтерського обліку за МСБО визначається:

· безпосередньо міжнародними стандартами фінансової звітності;

· Міжнародним стандартом бухгалтерського обліку;

· тлумаченнями, які розроблені Комітетом із Міжнародних Стандартів Фінансової Звітності та Комітетом інтерпретацій Міжнародних Стандартів Фінансової Звітності (до 2002 року мав назву Постійний комітет з тлумачень).

Більша частина Міжнародних Стандартів Фінансової Звітності стосуються підприємств усіх видів діяльності, в тому числі банків, страхових компаній та інших фінансових установ.

Поточна програма Ради із Міжнародних Стандартів Бухгалтерського Обліку передбачає розробку нових та перегляд існуючих стандартів.


Читайте також:

  1. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  2. II. Визначення мети запровадження конкретної ВЕЗ з ураху­ванням її виду.
  3. Автономна Республіка Крим, регіональні та місцеві органи державної влади.
  4. Банківський контроль та нагляд: форми та мета здійснення. Пруденційний нагляд: поняття, органи та мета проведення.
  5. Бізнес-планування інвестиційного проекту. Розробка планів фінансового проекту
  6. В основу визначення витрат певного періоду покладено можливість одночасного визнання доходу, для отримання якого вони здійснені, і навпаки.
  7. В/. Кабінет Міністрів та інші органи виконавчої влади.
  8. Визначення необхідного технологічного обладнання та пристроїв для виконання технологічних операцій і розробка вимог, яким повинний відповідати кожен тип оснастки
  9. Визначення обсягу робіт та розробка графіку проведення внутрішнього аудиту.
  10. Визначення потреби у підготовці персоналу, цілей навчання, розробка навчальних планів і програм
  11. Визначення та розробка вимог до ПЗ
  12. Виконавчі органи влади на місцях




Переглядів: 581

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Особливості банкрутства містоутворюючих та особливо небезпечних підприємств | Розробка та впровадження МСБО

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.