Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 1. КОНЦЕПТУАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ В ЗАРУБІЖНИХ КРАЇНАХ

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ

з дисципліни "Облік в зарубіжних країнах"

для студентів напряму “Облік і аудит”

 

Львів –2009


 

Вступ

 

Розвиток ринкових відносин в Україні супроводжується значними змінами в її економіці, які вимагають серйозного вивчення і використання багатьох фундаментальних положень, що використовуються в країнах з розвинутою ринковою економікою. Наші студенти – майбутні бухгалтери, аудитори, економісти повинні бути знайомі з ними, бо на превеликий жаль, наша теоретична думка тривалий час була штучно відірвана від еволюції світових ідей, які конче потрібні нам при створенні нової та незалежної ринкової економіки в державі.

Викладання дисципліни “Облік в зарубіжних країнах” студентам спеціальності “Облік і аудит” має за мету навчити їх розуміти суть, роль і значення багато системних варіантів організації та ведення бухгалтерського обліку в країнах з розвинутою економікою як з теоретичного, так і з прикладного аспекту.

Курс “Облік в зарубіжних країнах” є важливою ланкою в системі виховання нового покоління бухгалтерів та аудиторів, вивчення якого дозволить їм в певній мірі з розумінням підійти до питання максимального наближення вітчизняного обліку до зарубіжного і приведення його у відповідність з міжнародними бухгалтерськими стандартами.

Цей конспект лекцій містить матеріал про загальну характеристику і порядок створення міжнародної системи обліку і звітності, концептуальні положення бухгалтерського обліку в зарубіжних країнах, особливості обліку необоротних активів, запасів, розрахунків з дебіторами і кредиторами, капіталу та фінансових результатів в різних країнах. В кінці конспекту наведений перелік питань для самоконтролю та рекомендована література, яка дозволить глибше вивчити цю дисципліну.

 


Необхідність переходу підприємств України у 2000-2001 рр. на НСБО була зумовлена рамками реалізації стратегічного курсу країни на інтеграцію зі світовим економічним простором, який передбачає адаптацію законодавства України, зокрема щодо обліку до законодавств розвинутих країн і спрямований на подальшу розбудову в нас ринкових відносин. Як відомо НСБО були розроблені на основі вимог МСБО з урахуванням специфіки економіки України. Облік, як будь яка інша наука, знаходиться у постійному русі і потребує з часом удосконалень, які вимагають серйозного вивчення і використання багатьох фундаментальних положень не тільки МСБО, але й НСБО окремих зарубіжних країн. Отже, актуальність вивчення дисципліни “Облік у зарубіжних країнах” є незаперечною.

Метою вивчення даної дисципліни є з’ясування суті, ролі і значення багатосистемного обліку в країнах з розвинутою економікою як в теоретичному, так і в прикладному аспектах, а також усвідомлення процесу взаємодії положень НСБО у різних країнах з положеннями МСБО.

 

1.1. Характеристика бухгалтерських систем на міжнаціональному і національному рівнях

Системою бухгалтерського обліку є відповідний логічний комплекс етапів вимірювання, обробки і передачі фінансової інформації про певного господарюючого суб’єкта, сформований на основі плану рахунків заданої бази (виробничої, дохідної, прибуткової, затратної), який узагальнює процеси виробництва, постачання і реалізації, розв’язує чітко визначену мету на мікро- і макрорівні і забезпечує управління підприємством та його центрами відповідальності на основі реалізації тактичних і стратегічних рішень.

Єдиної універсальної міжнародної системи обліку та статистики як такої не існує. Для цього у багатьох країнах використовують різні системи обліку (табл. 1.1.).

Таблиця 1.1.

Системи обліку в різних країнах

Назва системи Країни
1. Англосаксонська (або Британо-американська) Австралія, Великобританія, Індія, Канада, Ірландія, Мексика, Нова Зеландія, США, Сінгапур та інші
2. Континентальна (або Західно-Європейська) Австрія, Бельгія, Греція, Данія, Іспанія, Італія, Люксембург, Німеччина, Норвегія, Португалія, Франція, Швейцарія, Швеція та інші
3. Колишнього СРСР Білорусь, Росія, Україна, Казахстан
4. Організації Об’єднаних Націй Країни Африки та інші

 

Кожна з цих систем має єдину взаємопов’язану структуру побудови:

– первинної документації;

– класифікації й кодування техніко-економічної інформації;

– статистичної звітності;

– бухгалтерського обліку;

– електронної обробки інформації.

Разом з тим системи відрізняються одна від одної системами класифікації. Так, система обліку колишнього СРСР включає Класифікатор галузей народного господарства (КГНГ) та Класифікатор промислової і сільськогосподарської продукції (ОКП). Система обліку ООН містить Міжнародну стандартну класифікацію видів економічної діяльності (ISIC) та Класифікатор основних продуктів (СРС), а система обліку Європейського Союзу – Загальну класифікацію економічної діяльності (NAC) і Класифікатор товарів за видами діяльності (CPH).

Класифікації останньої з перерахованих систем є найприйнятнішими для України.

Загальна характеристика основних національних і міжнаціональних систем бухгалтерського обліку може бути представлена даними табл 1.2.

Таблиця 1.2.


Читайте також:

  1. II. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
  2. Автоматизовані форми та системи обліку.
  3. Автономні утворення у зарубіжних державах
  4. Аналіз зарубіжних концепцій менеджменту
  5. Антитоталітарні демократичні революції у країнах Східної Європи. Розпад Югославії. Об’єднання Німеччини
  6. Базові принципи обліку виробничих витрат і калькулювання собівартості продукції
  7. Білорусь. Характеристика положення та господарства країни.
  8. Більш повну практику ціноутворення в сучасних умовах у розвинутих країнах світу допоможе з’ясувати короткий виклад розвитку теорії ціни.
  9. БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК, ЙОГО СУТЬ І ЗНАЧЕННЯ. ВИДИ ОБЛІКУ. ОБЛІКОВІ ВИМІРНИКИ.
  10. БУХГАЛТЕРСЬКІ ПРОВОДКИ З ОБЛІКУ ВИТРАТ НА НДР ЗА ДОГОВОРАМИ З ЗАМОВНИКАМИ
  11. БУХГАЛТЕРСЬКІ ПРОВОДКИ З ОБЛІКУ ДЕПОЗИТНИХ СУМ
  12. БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ




Переглядів: 837

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Реферативний виклад матеріалу | Порівняльний аналіз національних і міжнаціональних бухгалтерських систем

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.