Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Звіт про прибутки та збитки

Рис. 2.1. Фази циклу обробки обліково інформації

 

Існують чотири фінансові звіти, три з яких обов'язкові для зовнішньої звітності комерційної організації, а всі чотири – для корпорацій:

1) Звіт про прибутки та збитки (який часто згадується як звіт про витрати та доходи);

2) Бухгалтерський баланс (або звіт про активи, пасиви та власний капітал підприємства, чи як звіт про фінансовий стан);

3) Звіт про зміни у фінансовому стані (або Звіт про грошові надходження та виплати чи Звіт про рух грошових коштів) – ЗЗФС.

4) Звіт про власний капітал.

У цих звітах узагальнюються результати діяльності підприємства за кожний визначений період часу. Звіти може бути складено у будь-який час (наприкінці року, кварталу чи місяця), і за будь-який період (10 років, рік, квартал чи місяць). Заголовок кожного звіту містить визначення часу, на який чи за який час складається цей звіт. Всі звіти є взаємозалежними.

 

Даний звіт відображає прибутки чи збитки підприємства. Термін "прибуток" використовується досить широко, але обліковці звичайно надають перевагу тільки професійному терміну "доход".

Облікова формула цього звіту має такий вигляд:

Виторг (виручка) – Витрати = Доход (2.1.)

Цей звіт відображає виторг та витрати за визначений період. Наприклад, за рік - це так зване "обмеження щодо часу".

Виторг – це надходження ресурсів до підприємства, в той час як витрати – це зменшення ресурсів. Результати операцій включають виторг (виручку), витрати та доходи.

Розглянемо зміст звіту про прибутки і збитки на прикладі компанії “Business Aids, Inc.” (табл. 2.2.). Ця компанія надає професійні секретарські і поштові послуги, виконує розмножувальні роботи. Компанію було організовано у формі корпорації трьома особами. Кожний власник (акціонер) отримав 1000 акцій як свідоцтво його права власності.

У шапці звіту подаються назва компанії, повна назва звіту та період часу, протягом якого був отриманий доход. У звіті є чотири розділи, два перших з яких містять відповідні статті:

1) Виручка (виторг);

2) Витрати;

3) Доход;

4) Доход на акцію.

Деталізацію статей роблять з метою задоволення інформаційних потреб осіб, які можуть зацікавитися “Business Aids, Inc.”. Цей детальний розгляд може відрізнятися в залежності від особливостей підприємства та інформаційних запитів зацікавлених осіб.

Таблиця 2.2.

“Business Aids, Inc.”

Звіт про прибутки та збитки (спрощений) за рік,

що закінчується 31.12.20хх року.

Показник Вхідні дані, $ Підсумкові дані, $
І Виручка:    
– за стенографічні послуги $30000  
– за розмножувальні роботи $20000  
– за поштові послуги (надані в кредит) $13000  
Разом виручка   $63000
II Витрати:    
– на зарплату $30750  

Продовження таблиці 2.2.

– відрахування на соціальне страхування $1000  
– плата за оренду офісного приміщення $2400  
– оренда розмножувальної техніки $6600  
– комунальні платежі $400  
– витрати на рекламу $960  
– витрати на канцелярське приладдя та матеріали для розмножувальної техніки $90  
– проценти, виплачені банку, за користування кредитом $100  
– амортизаційні відрахування на офісне обладнання $600  
Разом витрати (без податків)   $43000
Балансовий прибуток   $20000
Прибутковий податок, сплачений   $3400
ІІІ Чистий доход   $16600
IV Доход на акцію (ДНА)   $5,53

 

Розглянемо чотири головні елементи даного звіту:

І Виручка (виторг). Виручку підприємство отримує в результаті продажу товарів та послуг іншим підприємствам або особам. За продані товари та послуги підприємство отримує гроші чи щось інше, що має вартість. Коли товари чи послуги продаються в кредит, ми відображаємо суму виторгу, як рахунки до отримання (дебіторська заборгованість), причому гроші будуть отримані пізніше. Незалежно від того, коли підприємство отримує гроші – відразу (продані за готівку) чи пізніше (продані у кредит або з оплатою по отриманню товарів), – вся сума виручки відображається у звіті за той період, коли було фактично здійснено реалізацію (тобто товари передано покупцям, а послуги надано клієнтам). Може скластися ситуація, коли виручку від реалізації буде відображено в одному періоді, а гроші фактично в іншому періоді.

Виручку від реалізації рахують в $ за сумою, про яку домовилися з покупцем (% за наданий кредит, у випадку продажу в кредит, рахують окремо). У фінансових звітах для визначення виручки використовуються ряд різних термінів: торгова виручка (виторг), виручка від надання послуг, доход від наданих послуг, доход від оренди, доход від депозитів у банках та інші. Але треба мати на увазі, що доход і виручка в ідеалі - це не одне і теж. Найбільш вірно розуміти “доход” як різницю між виручкою та відповідними витратами.

ІІ Витрати – це визначена в $ сума ресурсів, які були використані чи витрачені підприємством протягом певного періоду часу з метою отримання доходу. Витрати можуть вимагати негайної оплати (грошима чи товарами або послугами) або здійснюватися в кредит з наступною оплатою. Для облікових цілей витрати відносяться на той період, коли вони фактично мали місце (тобто коли матеріали чи товари були використані, а послуги одержані). Витрати можуть бути віднесені на один обліковий період, а оплачені в іншому. Витрати можуть відображати використання обладнання, устаткування, будівель та споруд, які було куплено раніше з метою тривалого використання, а не для перепродажу. Такі витрати відомі як витрати на знос (амортизаційні відрахування на протязі терміну експлуатації).

Наприклад, 1 січня 20хх року компанія придбала офісне обладнання для власного користування за $6000, строк експлуатації якого 10 років. Таким чином, річні витрати на знос будуть становити $6000/10 = $600 (у звіті відображені як негрошові витрати).

Витрати на процент у звіті, які виплачені за користування кредитом протягом року, визначають як результат множення $1000x0,10 =$100, тобто суми кредиту на річний відсоток за користування кредитом.

Корпорація “Business Aids, Inc.” підлягає оподаткуванню прибутковим податком за ставкою 17% від балансового прибутку у розмірі $3400.

IV Чистий доход – це доход після оподаткування, що залишається у розпорядженні підприємства. Корпорації, як правило, сплачують прибутковий податок, як зазначено вище. Ставки оподаткування приймаються Конгресом США і періодично переглядаються. Особи, зареєстровані як підприємці та товариства не підлягають оподаткуванню прибутковим податком: власник або власники складають податкові декларації, де наводяться і прибутки, одержані з підприємства, тож оподатковуються на всю суму одержаного доходу як фізичні особи на загальних підставах.

V Доход на акцію (ДНА) – ця величина розраховується шляхом розподілу суми чистого доходу на кількість акцій, випущених в обіг. В даній компанії ДНА = $16600(ЧД):3000 (кількість акцій) = $5,53 за рік.

Величині ДНА приділяють велику увагу при аналізі ринку цінних паперів та інвестицій.

Звіт про прибутки та збитки вважається найважливішим з обов'язкових звітів, які складаються підприємством, оскільки в цьому звіті наводиться сума доходу та відображається, як його було отримано підприємством.

 


Читайте також:

  1. Види втрат у підприємницькій діяльності.Безпосередньо з категорією ризику пов’язані такі поняття як витрати, втрати й збитки.
  2. Дохід, прибуток (збитки) і рентабельність підприємства.
  3. Доходи та прибутки.
  4. Економічні збитки від забруднення навколишнього середовища, їх види.
  5. За матеріальні збитки - від 40 000 до 400 000 марок.
  6. Ззвіт про прибуток і збитки
  7. Прибутки населення і їх диференціація




Переглядів: 1131

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Фінансові звіти як кінцевий продукт облікової системи | Бухгалтерський баланс

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.