Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Охорона праці та здоров’я, умови праці та відпочинку

Розділ ІІІ

Сторони домовилися:

3.1. Сприяти включенню до галузевих угод та колективних договорів зобов’язань щодо здійснення комплексних заходів, спрямованих на усунення шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища.

3.2. Визначити під час укладання колективних договорів перелік робіт, на яких за умовами виробництва працівник не має права відлучатися з робочого місця та використовувати час обідньої перерви на свій розсуд.

3.3. Запровадити проведення щорічного аналізу з питань виконання трудового законодавства стосовно дотримання режиму праці та відпочинку неповнолітніх, інформувати соціальних партнерів про його результати.

3.4. Забезпечити безпосередньо на виробництві систематичне підвищення рівня обізнаності працівників з проблемами, пов’язаними з ВІЛ/СНІДом, його впливом на здоров'я та економіку, а також підвищення ефективності профілактичних заходів.

3.5. Проводити щороку до прийняття бюджету Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань України з метою удосконалення системи профілактики консультації на тристоронній основі щодо визначення напрямів та конкретних заходів з профілактики нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань з подальшим визначенням обсягів їх фінансування.

3.6. Розробити до 1 січня 2009 р. проект Концепції забезпечення безпечних умов праці і здоров’я працюючих в Україні.

3.7. Рекомендувати включити до галузевих угод умови щодо запровадження тривалості робочого часу для осіб, які мають дітей віком до 14 років або дитину -інваліда, на одну годину на тиждень менше встановленої тривалості із збереженням розміру заробітної плати.

3.8. Вивчити до 1 січня 2009 р. питання про можливість та доцільність внесення до законодавства норм щодо обмеження надурочних робіт до 100 годин на рік, у тому числі при підсумованому обліку робочого часу – до 75 годин.

3.9. Вивчити до 1 січня 2009 р. та підготувати обґрунтовані висновки щодо доцільності запровадження нормальної тривалості робочого часу працівників 39 годин на тиждень із збереженням рівня оплати праці з урахуванням перегляду робочого часу працівників, на яких поширюється дія статті 51 Кодексу законів про працю України.

3.10. Провести до 1 січня 2009 р. заходи, необхідні для впровадження загальноєвропейських стандартів з умов праці локомотивних бригад, прийнятих Європарламентом.

Провести за участю наукових організацій дослідження умов праці локомотивних бригад, перевтома працівників яких може створювати загрозу життю чи здоров'ю пасажирів, навколишньому середовищу, і підготувати до 1 січня 2009 р. пропозиції щодо визначення максимально допустимої тривалості безперервної роботи цієї категорії працівників.

3.11. Запровадити протягом 2008−2009 років відповідно до Закону України “Про приєднання України до Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міждержавні автомобільні перевезення (ЄУТР)” виконання вимог Європейської угоди.

3.12. Розробити за участю Сторони профспілок і всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців і підприємців, які є суб’єктами Угоди, та затвердити протягом півроку після прийняття Трудового кодексу України рекомендації щодо розроблення та затвердження правил внутрішнього трудового розпорядку підприємств, установ та організацій, передбачивши:

порядок чергування працівників у святкові і неробочі дні, в тому числі на об’єкті та вдома;

порядок застосування гнучкого графіка роботи працівників.

3.13. Передбачити встановлення галузевими угодами особливостей регулювання робочого часу і часу відпочинку окремих категорій працівників, робота яких безпосередньо пов’язана з обслуговуванням населення та об’єктів підвищеної небезпеки.

3.14. Вивчити протягом 2008−2009 років питання щодо відповідності нормативно-правовим актам та можливості ратифікації конвенцій МОП:

3.14.1. - № 139 “Про боротьбу з небезпекою, що викликана канцерогенними речовинами та агентами у виробничих умовах, та заходи профілактики”;

3.14.2. - № 152 “Про техніку безпеки та гігієну праці на портових роботах”;

3.14.3. - № 155 “Про безпеку, гігієну праці та виробниче середовище”;

3.14.4. - № 161 “Про служби гігієни праці”;

3.14.5. - № 162 “Про охорону праці при використанні азбесту”.

3.15. Розробити у 2008 році критерії і методику проведення психофізіологічного добору, медичної та психофізіологічної реабілітації рятувальників з метою зниження ризику професійної захворюваності та збереження їх здоров’я.

3.16. З метою підвищення рівня правової підготовки сторін колективних договорів і угод та ефективного контролю за їх виконанням рекомендувати сторонам під час укладення галузевих угод передбачати зобов’язання щодо щорічного проведення для представників власників і профспілок навчання протягом 2−4 днів із збереженням заробітної плати за місцем основної роботи.

Кабінет Міністрів України зобов’язується:

3.17. Приймати рішення про перенесення робочих днів для святкування загальнодержавних свят не пізніше ніж за місяць до початку нового року за погодженням із Стороною профспілок та всеукраїнськими об’єднаннями організацій роботодавців і підприємців, які є суб’єктами Угоди, з повідомленням про це населення через засоби масової інформації.

3.18. Забезпечити співпрацю із сторонами соціального діалогу у розробленні проекту Загальнодержавної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища.

3.19. Доручити бюджетним установам передбачати у розрахунках до кошторисів окремим розділом видатки на охорону праці.

3.20. Розглядати щороку за участю Сторони профспілок та всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців і підприємців, які є суб’єктами Угоди, на засіданнях Кабінету Міністрів України стан охорони праці в країні і приймати відповідні рішення про його покращення.

3.21. Розробити у 2008 році за участю Сторони профспілок та всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців і підприємців, які є суб’єктами Угоди, Порядок проведення атестації робочих місць щодо їх відповідності нормативно-правовим актам з охорони праці.

3.22. Забезпечити фінансування в повному обсязі, передбаченому Законом України про Державний бюджет України на відповідний рік, державних цільових медичних програм профілактики та боротьби із захворюванням на туберкульоз, СНІД та цукровий діабет.

3.23. Починаючи з 2008 року проводити аналіз адміністративних даних щодо рівня та структури захворювань працівників за галузями промисловості та населення у розрізі регіонів країни з інформуванням громадськості.

3.24. Забезпечити протягом 2008 року опрацювання та затвердити Державну програму збереження і розвитку трудового потенціалу України.

3.25. Доопрацювати протягом 2008 року проект Закону України „Основи законодавства України про охорону здоров'я” (нова редакція), передбачивши включення окремого розділу „Роль і місце об’єднань організацій роботодавців галузі охорони здоров'я у збереженні здоров'я населення”.

3.26. Доопрацювати протягом 2008 року проект Закону України “Про лікарняні каси”, розробити та затвердити постанову Кабінету Міністрів України “Про впровадження суспільно-солідарного механізму залучення позабюджетних коштів для фінансування додаткових медичних послуг населенню посередництвом лікарняних кас на добровільних засадах”.

3.27. Розробити до 1 січня 2009 р. за участю Сторони профспілок та всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців і підприємців, які є суб’єктами Угоди, і подати до Верховної Ради України законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відповідальності медичних працівників за низьку якість медичних оглядів працівників та їх наслідки, що впливають на працездатність працівника.

3.28. Розробити до 1 січня 2009 р. за участю Сторони профспілок та всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців і підприємців, які є суб’єктами Угоди, проект Концепції загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування.

3.29. Розробити за участю Сторони профспілок та всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців і підприємців, які є суб’єктами Угоди, і запровадити у 2008 році, нормативи щодо забезпечення працівників в установленому законодавством порядку:

3.29.1. – лікувально-профілактичним харчуванням;

3.29.2. – молоком або іншими рівноцінними харчовими продуктами;

3.29.3. – газованою солоною водою;

3.29.4. – мийними та знешкоджувальними засобами.

3.30. Відповідно до Закону України „Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії” розробити за участю Сторони профспілок та всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців і підприємців, які є суб’єктами Угоди, і затвердити нормативно-правові акти з питань визначення:

3.30.1. переліку та обсягу гарантованого державою рівня медичної допомоги громадянам у державних і комунальних закладах охорони здоров'я;

3.30.2. нормативів надання медичної допомоги, що включають дані про обсяг діагностичних, лікувальних та профілактичних процедур;

3.30.3. показників якості надання медичної допомоги.

3.31. Прийняти рішення про утримання, передачу або ліквідацію закладів (установ) охорони здоров'я, які перебувають на балансі підприємств, установ та організацій державної форми власності, зокрема тих, у статутному фонді яких є частка державної форми власності, та комунальної форми власності за погодженням із Стороною профспілок та всеукраїнськими об’єднаннями організацій роботодавців і підприємців, які є суб’єктами Угоди, органами охорони здоров'я.

3.32. Забезпечити завершення до 1 січня 2009 р. за участю Сторони профспілок та всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців і підприємців, які є суб’єктами Угоди, перегляд та затвердження нових норм безоплатної видачі працівникам спеціального одягу і взуття, інших засобів індивідуального захисту.

3.33. Забезпечити за участю Сторони профспілок та всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців і підприємців, які є суб’єктами Угоди, перегляд та затвердження в новій редакції наказу МОЗ від 22 листопада 1995 р. № 212 „Про затвердження Порядку встановлення МСЕК ступеня втрати професійної працездатності у відсотках робітникам, яким заподіяно ушкодження здоров'я, пов'язане з виконанням трудових обов’язків”.

 

Сторона власників зобов’язується:

3.34. Щороку розробляти і здійснювати заходи, спрямовані на приведення умов праці на робочих місцях у відповідність з вимогами санітарно-гігієнічних норм.

3.35. Рекомендувати щороку збільшувати витрати на охорону праці на одного працюючого залежно від економічного стану підприємства в порядку, передбаченому колективним договором.

3.36. Під час проведення періодичних медичних оглядів сприяти створенню умов для своєчасного та організованого проходження працівниками, зайнятими на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, та осіб віком до 21 року, медогляду, здійснення заходів, передбачених заключним актом за результатами періодичного медичного огляду.

3.37. Скласти у 2008 році перелік об’єктів та споруд, що перебувають у небезпечному для життя людей технічному стані, розробити та виконати протягом строку дії Угоди плани заходів щодо подальшої безпечної їх експлуатації.

3.38. Встановлювати тривалість робочої зміни понад 8 годин (крім працівників, зайнятих на роботах із шкідливими та важкими умовами праці) лише в порядку, визначеному Правилами трудового розпорядку та колективним договором.

3.39. Вивчити протягом 2008 року питання щодо доцільності створення цехових лікарських дільниць для працівників у шкідливих або небезпечних умовах праці.

Сторона профспілок зобов’язується:

3.40. Відстоювати права працівників на безпечні умов умови праці.

3.41. Забезпечити громадський контроль за додержанням трудового законодавства. Здійснювати надання безоплатної правової допомоги з питань законодавства про працю та проводити правороз’яснювальну роботу, зокрема через засоби масової інформації. Представляти у разі потреби трудові та соціально-економічні права та інтереси членів профспілок у судових та інших органах державної влади і місцевого самоврядування відповідно до законодавства.

Здійснювати громадський контроль за додержанням законодавства з питань охорони праці, створенням безпечних і нешкідливих умов праці, належних виробничих та санітарно-побутових умов, забезпеченням працівників спецодягом, спецвзуттям, іншими засобами індивідуального та колективного захисту та вносити відповідні подання керівникам підприємств.

Здійснювати громадський контроль за реалізацією прав громадян у сфері охорони здоров’я, медико-соціальної допомоги та вносити відповідні пропозиції керівникам підприємств, державним контролюючим органам, Кабінету Міністрів України.

3.42. У разі відмови роботодавців усунути порушення трудового законодавства ініціювати розгляд цих питань відповідними органами виконавчої влади, місцевого самоврядування з метою вжиття ними відповідних заходів реагування або звернення до суду.

3.43. Брати участь у розробленні та здійсненні державної політики у сфері охорони праці та охорони здоров’я і надавати відповідні пропозиції щодо розвитку цих сфер.

3.44. Наполягати на включенні до колективних договорів та угод заходів щодо запобігання поширенню епідемії ВІЛ/СНІДу у виробничому середовищі. Не допускати дискримінації працівників за ВІЛ-статусом.

3.45. Брати участь у роботі комісій з питань соціального страхування підприємств під час вирішення питань щодо трудових рекомендацій, зокрема для працюючих інвалідів, призначення допомоги у разі тимчасової непрацездатності та розслідування обставин побутових травм працівників.

3.46. Здійснювати контроль за видачею закладами охорони здоров'я документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність членів профспілок.


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  2. V. ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ. ОХОРОНА НАДР ТА ПРОБЛЕМИ ЕНЕРГЕТИКИ
  3. VI. ОХОРОНА ФЛОРИ І ФАУНИ
  4. Авілум – “син чоловіка” – повноправна людина, охороні його життя, здоров’я, захисту його майнових інтересів присвячена значна частина законника.
  5. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
  6. Адаптація працівників.
  7. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  8. Адміністративні правопорушення в галузі охорони здоров'я. Адміністративна відповідальність медичних працівників.
  9. Акти з охорони праці в організації.
  10. Акти з охорони праці, що діють в організації, їх склад і структура.
  11. Алкоголізм і безпека праці.
  12. Аналіз ефективності діяльності працівників банку




Переглядів: 801

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ОПЛАТА ПРАЦІ | У сфері соціального захисту

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.