Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 3. Входження українських земель під владу іноземних держав.

Тема 2. Княжа доба.

Тема 1. Вступ до вивчення України

Предмет і завдання курсу історії України. Проблематика й структура курсу. Проблеми періодизації історії України. Історіографія курсу історії України. Концепції історії України. Вплив природно-географічних факторів на розвиток історії України. Походження людини. Поява людини на теренах України. Кам’яна доба. Первісні люди та спосіб їх життя. Виникнення вірувань і поява мистецтва. Неолітична революція. Енеоліт. Землеробські племена. Трипільська культура.

Кіммерійці. Скіфи. Сармати. Кочові народи на території України. Походження та поява кіммерійських племен на території сучасної України. Перші письмові згадки про кіммерійців. Питання походження та приходу скіфських племен на територію України. “Батько історії„ Геродот про Скіфію. Суспільно-політичний устрій скіфських племен. Скіфо-перська війна. Культура скіфів. Поява та розселення сарматських племен на території України. Особливості суспільних відносин у сарматів. Культура сарматів. Етнокультурні зв’язки скіфів та сарматів із слов’янами. Античні міста-колонії Північного Причорномор’я. Причини колонізації і виникнення полісів на території України. Суспільно-політичне життя та економічний лад. Культура.

Походження слов’янських народів. Стародавні слов’яни в період великого переселення народів. Анти. Розселення східних слов’ян. Боротьба з готами, гуннами, аварами. Війни слов’ян з Візантією та їх наслідки. Заснування Києва. Передумови утворення держави у східних слов’ян. Археологічні та письмові джерела про етнічну єдність південної групи східнослов’янських племен. Суспільно-політичний лад слов’ян. Релігія та культура.

 

Утворення Київської Русі. Суспільно-політичний лад східнослов’янських племен напередодні утворення держави. Союз племен. Перші згадки про східнослов’янські об’єднання. Утворення Київської держави. Роль варягів в генезисі держави. Норманська та антинорманська теорії. Основні етапи політичної історії Київської держави. Правління Олега, Ігоря, Ольги, Святослава. Князь Володимир і запровадження християнства. Ярослав Мудрий. “Руська Правда”. Володимир Мономах. “Повчання дітям”. Політичний устрій Київської Русі. Зовнішня політика. Економічний лад і суспільні відносини. Зовнішня політика і міжнародне становище Київської держави. Культура Київської Русі.

Причини феодальної роздробленості.Занепад Києва. Феодальні князівства Київської Русі – Київське, Чернігівське, Переяславське. Боротьба з монголо-татарськими завойовниками в ХІІІ ст. Південно-західні руські князівства під ярмом Золотої Орди. Розвиток ідеї єдності Русі.

Галицько-Волинське князівство.Особливості політичного, соціального та економічного розвитку в ХІІ – першій половині ХІV ст. Галицько-Волинського князівства. Правління Галицької династії – Ростиславичів. Правління династії Галицько-Волинських Романовичів. Роман Мстиславович. Данило Галицький. Походження монгольських племен, початок та основні напрями їх походів. Боротьба галицько-волинських князівств з монголо-татарами. Занепад Галицько-Волинського князівства. Встановлення золотоординського іга. Завоювання князівства Польщею. Галицько-Волинське князівство як одна з форм української державності.

 

Включення українських земель до складу іноземних держав у другій половині ХІV – першій половині ХVІ ст. Включення українських земель до складу Литовської держави. Політика великих литовських князів на українських землях. Боротьба Великого князівства Литовського та Польського королівства за українські землі. Входження Закарпаття до Угорщини, а Буковини до Молдавського князівства. Створення Кримського ханства. Блискуча Порта та землі України.

Становище українських земель у складі іноземних держав у другій половині ХІV – першій половині ХVІ ст. Литовсько-руська держава. Кревська унія. Боротьба руських князів проти польсько-литовської унії. Ліквідація удільних князівств. Люблінська унія та її наслідки для України. Асиміляція князівської еліти. Суспільна організація та економічні відносини. Магдебурзьке право. Литовські статути.

 


Читайте також:

  1. V. ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ. ОХОРОНА НАДР ТА ПРОБЛЕМИ ЕНЕРГЕТИКИ
  2. Абсолютна земельна рента.
  3. Абсолютна земельна рента.
  4. Автоматизована система ведення державного земельного кадастру
  5. Аграрна еволюція українських земель у др. пол. ХVІІ - ХVІІІст.
  6. Адміністративна відповідальність за порушення земельного законодавства
  7. Адміністративний поділ, площа і населення українських земель у складі Речі Посполитої в першій воловині ХVІІ ст.
  8. Адміністративний устрій і управління в українських землях під час татаро-монгольського панування.
  9. Адміністративно-територіальний устрій, економічне становище українських земель у першій половині ХІХ ст.
  10. Адміністративно-територіальний устрій, економічне становище українських земель у першій половині ХІХ ст.
  11. Актуальні питання управління земельними ресурсами та їх охорони
  12. Анархізм заперечує державу і владу взагалі, велику приватну власність при допущенні дрібної, проголошує крайній індивідуалізм, нічим не обмежену свободу.




Переглядів: 793

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ІІI. Тематика лекцій | Тема 7. Ліквідація Української державності в другій половині ХVІІІ ст.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.