Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Тема 7. Ліквідація Української державності в другій половині ХVІІІ ст.

Тема 6. Політична боротьба в України в другій половині ХVІІ – ХVІІІ ст.

Тема 5. Визвольна боротьба українського народу під проводом Б.Хмельницького та її наслідки.

Тема 4. Виникнення козацтва.

Передумови та причини виникнення українського козацтва. Причини та джерела появи козацтва. Перші згадки про українських козаків. Джерела формування та поповнення українського козацтва. Основні етапи козацької державності.

Утворення Запорозької Січі.Територія утворення Запорозької Січі. Запорозька Січ – зародок української державності. Д.Вишневецький (Байда). Устрій та військово-політична організація Запорозької Січі. Реєстрове козацьке військо. Боротьба козацтва з турками і татарами.

Зростання напруженості в Україні наприкінці ХVІ – першій половині ХVІІ ст. Православні братства в Україні. Брестська церковна унія: передумови та наслідки. Посилення національно-релігійного гноблення. Культурні рухи кінця ХVІ – першої половини ХVІІ ст. П.Могила. Роль церкви у збереженні та самобутності українського народу. Зростання соціальної напруженості в Україні наприкінці ХVІ – першої половини ХVІІ ст. Становище в Україні напередодні козацько-селянських повстань. Повстання під проводом К.Косинського і С.Наливайка. Гетьман П.К.Сагайдачний. Хотинська війна. Козацько-селянські повстання 1620-1630-х рр. Тарас Федорович. Причини поразок та наслідки повстань.

 

Хід бойових дій. Погіршення та загострення соціально-економічної ситуації. Причини, характер і рушійні сили Визвольної війни. Періодизація. Перший етап війни. Битва під Жовтими Водами, Корсунем, Пилявцями. Битва під Зборовом та Збаражем. Зборівський мир. Молдавські походи Хмельницького. Битва під Берестечком і Білоцерківський мир. Битви під Жванцем та Батагом. Укладення українсько-російського договору та його значення. Завершальний етап визвольної війни. Воєнні дії 1654-1657 рр.

Формування української державності. Становлення нового державного апарату в Україні. Органи влади і управління. Внутрішня політика гетьманського уряду. Соціально-економічні процеси під час війни. Розробка Б.Хмельницьким принципів української державності. Відносини між Гетьманщиною і Москвою. Переяславська Рада. “Березневі статті” Б.Хмельницького 1654 р. Проблема завершення Визвольної війни в історичній літературі. Історичне значення Визвольної війни середини ХVІІ ст. Визвольна війна як незавершена буржуазна революція. Оцінка особи Богдана Хмельницького.

 

Політична ситуація в Україні в другій половині ХVІІ ст. Розвиток подій в Україні після смерті Б.Хмельницького. Основні напрями державної політики І. Виговського. Гадяцька унія 1659 р. Битва під Конотопом. Боротьба Московської держави та Польщі за Україну. Гетьманування Юрія Хмельницького. Поділ України на Лівобережну та Правобережну. Чорна рада 1663 року. Гетьмани П.Тетеря та І.Брюховецький. Політика правобережних гетьманів. Основні напрями державної політики гетьмана Петра Дорошенка. Політика лівобережних гетьманів в період Руїни. (І.Брюховецький, Д Многогрішний, І.Самойлович).

Україна і Північна війна. Гетьман І.Мазепа і український вектор політики Петра І. Союз І.Мазепи з Карлом ХІІ. Полтавська битва. Причини поразки політики Івана Мазепи. Конституція Пилипа Орлика 1710 р.

 

Наступ Росії на інституції української державності. Обмеження Української автономії в першій половині ХVІІІ ст. І.Скоропадський. Діяльність Малоросійської колегії та П.Полуботок. Д.Апостол. Правління гетьманського уряду (1735-1750 рр.). Гетьман К. Розумовський і ліквідація гетьманату. Посилення антиукраїнської політики російського царизму. Ліквідація Запорізької Січі і скасування козацької влади. Соціально-економічні зміни в Гетьманщині. Асиміляція козацької верхівки. Історичне значення існування Гетьманщини.

Становище Правобережної України в кінці ХVІІ – ХVІІІ століть. Визвольні повстання 1702-1704 рр. Семен Палій. Гайдамацькі рухи 1730-1760-х рр. Коліївщина. Рух опришків. Олекса Довбуш. Поділи Польщі й нове політичне розчленування України Російською та Австрійською імперіями.

Відвоювання і заселення Північного Причорномор’я. Русько-турецькі війни 1768-1774 рр., 1787-1791 рр., 1806-1812 рр. Приєднання до Російської імперії Південної України. Заселення Північного Причорномор’я та Приазов’я. Чорноморське козацтво. Кубанське козацтво.

Культура в Україні у ХVІІІ ст. Особливості розвитку культури відтік представників інтелектуальної еліти з українських земель до Росії. Завершення процесу формування української етнічної території й консолідація етнополітичних рис українського народу.

 


Читайте також:

 1. VI . Екзаменаційні питання з історії української культури
 2. Аграрна еволюція українських земель у др. пол. ХVІІ - ХVІІІст.
 3. Аграрні відносини в Україні у ХVІ - перш. пол. ХVІІІст.
 4. Адміністративно – територіальний устрій і соціальна структура Слобожанщини у половині XVII – кінці XVIII століття
 5. Адміністративно-політичний устрій Української козацької держави середини XVII ст. Зміни в соціально-економічних відносинах
 6. Адміністративно-політичний устрій Української козацької держави середини XVII ст. Зміни в соціально-економічних відносинах
 7. Адміністративно-територіальний устрій, економічне становище українських земель у першій половині ХІХ ст.
 8. Адміністративно-територіальний устрій, економічне становище українських земель у першій половині ХІХ ст.
 9. Аудіювання на уроках української мови
 10. Боротьба Директорії за відродження УНР. Занепад Української державності.
 11. Боротьба за возз’єднання Української держави, за незалежність у 60- 80-х роках XVII ст.
 12. Боротьба за возз’єднання Української держави, за незалежність у 60-80-х роках XVII ст.
Переглядів: 875

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 3. Входження українських земель під владу іноземних держав. | Тема 10. Україна на початку ХХ ст.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.