Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Тема 10. Україна на початку ХХ ст.

Тема 9. Україна в другій половині ХІХ ст.

Тема 8. Україна в першій половині ХІХ ст.

Суспільно-політичний розвиток. Адміністративно-територіальний поділ українських земель у складі іноземних держав. Чисельність населення та його етнічний склад. Особливості соціально-економічного розвитку в Лівобережній, Слобідській та Південній Україні. Особливості розвитку західноукраїнських земель. Криза кріпосництва і розвиток капіталістичних відносин. Початок промислового перевороту. Місце України в зовнішній торгівлі Російської імперії.

Початок національного відродження. Причини, витоки і перша хвиля відродження національної самосвідомості. Становлення української інтелігенції. Перші наукові, літературні, етнографічні твори. Проникнення в Україну політичних та інтелектуальних течій Західної Європи. Масонство. Діяльність декабристів в Україні. Польський національний рух. Виникнення таємної політичної організації – Кирило-Мефодіївського товариства (братства).

Доля західноукраїнських земель. Характер політики австрійського уряду щодо українців. Реформи Марії-Терезії та Йосифа ІІ, їх роль у розвитку національно-культурного життя Галичини та Буковини. Особливості суспільно-політичного руху в Західній Україні. “Руська трійця.” Революційні події 1848-1849 рр. в Австрійській імперії та їх вплив на політичну активність українців. Головна Руська Рада. Скасування кріпосного права.


Ліберальні реформи 1860-1870-х рр. в Російській імперії та Україна. Становище на передодні реформ. Кримська війна. Селянські рухи (“Київська козаччина”, “Похід в Таврію за волею” та ін.). Скасування кріпосного права в Російській імперії. Особливості проведення на теренах України. Реформи 1860‑70‑х рр.: судова, земська, міського самоврядування, військова, освітня, фінансова та їх здійснення в Україні.

Економічний розвиток українських земель в 1860-1890-х рр. Розвиток сільського господарства. Розвиток промисловості. Особливості й перебіг промислового перевороту. Перетворення України в головну металургійну та вугільну базу Російської імперії. Харчова промисловість. Розвиток пароплавства. Розвиток залізничного будівництва. Особливості економічного розвитку Галичини, Північної Буковини, Закарпаття. Питання про колоніальну експлуатацію України в науковій літературі. Соціальна структура українського населення. Розвиток підприємництва. Зародження українського кооперативного руху. Переселенські рухи українців.

Розвиток українського політичного руху в Наддніпрянщині. Культурницька доба становлення національної самосвідомості. Українофіли. В.Антонович. Громадівський рух і посилення репресій з боку царизму. Валуєвський циркуляр. Ємський указ. Криза громадівського руху. Виникнення національного руху. Діяльність російських народницьких груп в Україні. М.Драгоманов і зародження українського соціалізму. “Братерство тарасівців” та його значення для подальшого українського визвольного руху. Революційно-демократичний рух. Поширення марксизму. Початок пролетарського руху.

Розвиток українського політичного руху в Західній Україні. Політико-адміністративний статус західноукраїнських земель. Народовська та москвофільська течії національно-визвольного руху. “Молода Україна”. Заснування товариства “Просвіта” та Наукового товариства ім. Т.Шевченка. Стосунки між українцями та поляками в Західній Україні та їх еволюція. Криза культурницьких рухів. Політична діяльність І.Франко, М.Грушевський. Поява перших українських політичних партій – Русько‑Української радикальної партії та інших.

 

Соціально-економічне і політичне становище українських земель в Російській імперії на початку ХХ ст. Розвиток буржуазних відносин на Україні. Робітничі страйки та селянські повстання. Економічний розвиток України. Столипінська аграрна реформа в Україні. Розвиток кооперативного руху. Політична доба становлення національної самосвідомості. Утворення українських ліберально-демократичних та соціалістичних політичних партій. Проголошення ідеї національно-культурного відродження та боротьби за національне та соціально-економічне визволення українського народу.

Україна в революції 1905-1907 рр. Історичні передумови, хід і наслідки революції 1905-1907 рр. в Україні. Початок революції. Піднесення масового селянського та робітничого руху. Збройні повстання. Маніфест 17 жовтня 1905 р. Активізація національного руху під час революції. Українське питання в Державній Думі. Політична реакція та посилення національного гноблення 1907-1914 рр.

Соціально-економічне і політичне становище українських земель в Австро-Угорській імперії на початку ХХ ст. Загострення соціально-економічних та міжнаціональних відносин в Західній Україні. Українські та польські політичні партії, та їх програмні цілі. Боротьба за загальне виборче право в австрійському парламенті, галицькому та буковинському сеймах.

Україна в Першій світовій війні. Українські землі напередодні війни. Плани щодо України країн Антанти і Троїстого союзу. Початок Першої світової війни. Хід бойових дій на українських землях в 1914-1917 рр. Ставлення українських політичних діячів до війни. Заснування Головної української ради у Львові. Створення Союзу визволення України. Репресії проти українського мирного населення з боку урядів Російської та Австро-Угорської імперії. Формування легіону Січових стрільців Бойовий шлях легіону УСС. Національний рух у Наддніпрянській Україні. Назрівання глибокої економічної та політичної кризи в Російській імперії.

 


Читайте також:

  1. I. Україна з найдавніших часів до початку XX ст.
  2. Аграрні реформи та розвиток сільського госпо- дарства в 60-х роках XIX ст. — на початку XX ст.
  3. Визначення допустимого часу початку входу в зону зараження (початку роботи) за заданою дозою опромінення
  4. Визначення допустимого часу початку долання зон радіоактивного забруднення (початок виходу із зони) при заданій дозі опромінення
  5. Визначення швидкості початку псевдозрідження
  6. Визначте місце України в планах імперіалістичних держав напередодні та на початку Першої Світової війни. В чому полягала трагедія українського народу в цій війні?
  7. Визначте, коли і чому Україна опинилася під гнітом литовських і польських феодалів.
  8. Визначте, коли і чому Україна опинилася під гнітом литовських і польських феодалів.
  9. Виникнення інституціоналізму і його розвиток на початку ХХ ст.
  10. Виплати лізингових платежів на початку періоду
  11. Відновлення громадянського суспільства в Україні в кінці 80-х – на початку 90-х років ХХ ст. Розвиток громадянського суспільства в незалежній Україні.
  12. Внаслідок реалізації адміністративно-територіальної реформи Україна із централізованої держави стане децентралізованою європейською країною самоврядних громад.




Переглядів: 945

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 7. Ліквідація Української державності в другій половині ХVІІІ ст. | Тема 12. Визвольні змагання 1917-21 рр.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.