Дотепер ми розглядали ситуацію, коли платежі здійснюють наприкінці періоду. Подивимось як зміниться схема погашення боргу у разі виплат на початку відповідних періодів.
За методом фінансових рент лізингові платежі на початку періодів описують за допомогою рент пренумерандо, а не рент постнумерандо (звичайних рент).
Нагадаємо, що рівняння (6.8)для оцінки розміру лізингових платежів, що здійснюють наприкінці періодів, отримане на основі рівняння для рент постнумерандо (розглядалося у попередній темі). Якщо в останньому врахувати властивість даного рівняння, то у разі виплат на початку періоду можна записати наступне рівняння:
(6.14)
З рівняння (6.14) видно, що при сплаті лізингових платежів на початку періоду, їх розмір стає меншим у порівнянні з платежами наприкінці періоду в (1 + r) разів. Це є абсолютно логічним, адже з економічної точки зору лізингові платежі зменшуються, тому що борг повертається раніше.
Розглянуті вище окремі випадки лізингових платежів за методикою фінансових рент, що описуються рівняннями (6.8) — (6.14) — це далеко не повний перелік існуючих схем погашення боргу за договором лізингу. Реальний договір лізингу може передбачати набагато більше додаткових фінансових умов, що знайде своє відображення й у відповідних схемах погашення боргу. Не намагаючись описати всі можливі схеми, коротко зупинимось на їхніх загальних рисах. У більшості випадків, всі графіки розрахунку лізингових платежів, що отримані за методикою фінансових рент, об'єднує кілька властивостей, основні з яких — рівність розміру лізингових платежів по періодах, поступове зменшення від періоду до періоду розміру лізингової винагороди та збільшення обсягів відшкодування вартості майна.
Зазначимо, що окрім фінансових схем розрахунків за договорами лізингу, методику фінансових рент, що описується рівняннями (6.8) — (6.14), застосовують при плануванні майже всіх видів фінансово-кредитних розрахунків, в яких умовами договору передбачено погашення боргу шляхом періодичних виплат, зокрема - схем споживчого та іпотечного кредитування.