Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 12. Визвольні змагання 1917-21 рр.

Тема 11. Визвольні змагання 1917-21 рр.

Крах самодержавства і початок національно-демократичної революції в Україні. Територія і населення України напередодні 1917 р. Україна та перемога Лютневої демократичної революції. Виникнення Української Центральної Ради, її керівництво, партійний склад і політична програма. М. Грушевський. Початок українізації армії. Поява “Вільного козацтва”. Політичні партії в боротьбі за вплив на населення. Український Національний Конгрес.

Проголошення автономії України. І Універсал Центральної Ради. Утворення Генерального секретаріату на чолі з В.Винниченко. ІІ Універсал Центральної Ради. Збройний виступ самостійників та їхня поразка. “Тимчасова інструкція генерального секретаріату Тимчасового уряду на Україні”. Послаблення позицій Центральної Ради. Здобутки і прорахунки Центральної Ради в державотворчому процесі та соціальній політиці.

Боротьба за владу в Україні в кінці 1917 – на початку 1918 рр. Тактика більшовиків в Україні. Встановлення контролю Центральної Ради над Києвом. ІІІ Універсал і проголошення Української Народної Республіки. Ультиматум Раднаркому та початок війни більшовиків із Центральною Радою. Проголошення у Харкові радянської влади. Похід більшовицьких військ на Київ. Бій під Крутами. Повстання робітників заводу “Арсенал”. Початок переговорів у Брест-Литовську. Визнання державами німецько-австрійського блоку УНР. Мирний договір у Брест-Литовську. ІV Універсал Центральної Ради та проголошення незалежності УНР. Перша спроба радянізації України. Регіональні “республіки”. Ставлення населення до політичних сил в Україні. Документи Центральної Ради. Досягнення і невдачі Центральної Ради у внутрішній та зовнішній політиці та їх причини.

 

Українська Держава П.Скоропадського. Вступ німецько-австрійських військ до України. Конфлікт Центральної Ради з німецько-австрійською адміністрацією та консервативними колами України. Прийняття Конституції УНР. Організація і здійснення гетьманського перевороту. Причини падіння Центральної Ради. Гетьман П.Скоропадський і його уряд. Внутрішня та зовнішня політика Української Держави. Здобутки в національно-культурній сфері. Ставлення політичних партій до гетьманського режиму. Селянські повстання влітку і восени 1918 р. Н.Махно.

Директорія УНР. Утворення Директорії і відновлення УНР. Політичний кус Директорії. С.Петлюра. Трудовий конгрес. Отоманщина. Більшовицька агресія проти УНР. Війська Атланти на півдні України. Розклад Армії УНР. Посилення війни радянської Росії з УНР. Формування більшовицького режиму в Україні. Х.Раковський. Політичний курс більшовиків в Україні у 1919 р. Націоналізація промисловості. Аграрна реформа. Продовольча диктатура, її суть. Селянські виступи.

Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР). Проголошення ЗУНР. Є.Петрушевич. Організація держави на західноукраїнських землях. Злука УНР і ЗУНР. Соціально-економічні перетворення в ЗУНР. Польсько-український конфлікт. Створення Української Галицької Армії. Наступ польських військ і відхід української армії до Збруча. Дипломатична діяльність ЗУНР. Причини поразки ЗУНР.

Україна у другій половині 1919 – на початку 1920 рр. Денікінський режим. Боротьба в білогвардійському підпіллі. Контрнаступ радянських військ і поразка денікінців. Відновлення більшовицького режиму. Формальне визнання радянською Росією незалежності УСРР. Відновлення політики “воєнного комунізму” в економіці та у суспільному житті. Більшовицько-польська війна і Україна. Варшавська угода між УНР і Польщею. Наступ польсько-українських військ і взяття Києва. Польський режим і ставлення до нього населення. Відступ польсько-українських військ. Ризький мир. Початок наступу військ Врангеля. Україна у планах Врангеля. Більшовицький контрнаступ Поразка врангелівців. Терор у Криму. Розгром махновського руху. Культура і духовне життя в Україні.

 


Читайте також:

  1. Атлетичних змаганнях та іграх
  2. ЗАЯВКИ НА УЧАСТЬ У ЗМАГАННЯХ
  3. Змагання
  4. Змагання зі спортивного туризму
  5. Змаганнях 1960 - 1990 рр..
  6. Комуністичний і національний антифашистські визвольні рухи в українських землях
  7. Національно-визвольні рухи міжвоєнного періоду в країнах Азії та Африки.
  8. Національно-визвольні та державотворчі змагання на західноукраїнських землях у 1918-20-х рр. ЗУНР.
  9. Подолання природних перешкод та змагання зі спортивного туризму
  10. Положення про спортивне змагання.
  11. Постать Б.Хмельницького та його роль в визвольній війні
  12. Соціальні і національно-визвольні рухи на Правобережжі та в Західній Україні




Переглядів: 1303

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 10. Україна на початку ХХ ст. | Тема 14. Україна в роки Другої світової війни.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.