Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Порядок виїзду за кордон дітей

Порядок перетину кордону громадянами України

Паспортно-візові та прикордонні формальності

Залізничне, автомобільне, морське, річкове, поромне, повітряне й інше сполучення через державний кордон України (далі по тексту - кордон) здійснюється тільки в пунктах пропуску. Пункти пропуску поділяються на: міжнародні (для пропуску громадян і транспортних засобів усіх держав); міждержавні (для пропуску громадян України і громадян суміжних держав, а також транспортних засобів, що належать їм); місцеві (для спрощеного пропуску громадян України і громадян суміжної держави, що проживають у прикордонних областях (районах), а також транспортних засобів, що їм належать).

Пропуск осіб, що перетинають кордон, здійснюється Держав­ною прикордонною службою України (далі - ДПСУ) за дійсними документами на право в'їзду на територію України чи виїзду з України.

Пропуск транспортних засобів, вантажів, товарів (предметів) і іншого майна через кордон проводиться відповідно до чинного законодавства і міжнародних договорів України.

При перетинанні громадянами кордону проводиться прикордон­ний контроль, при якому в громадян здійснюється перевірка документів і підстав на право в'їзду в Україну чи виїзду з України та проводиться огляд транспортних засобів, вантажів, товарів (предметів), іншого майна. Прикордонний контроль проводиться:

- при в'їзді в Україну - перед проведенням інших видів
контролю;

— при виїзді з України — після закінчення всіх необхідних видів

контролю.

Після закінчення перевірки посадовою особою пункту пропуску в паспорті громадянина проставляється штамп із відповідною відміткою „В'їзд" чи „Виїзд", а також інші необхідні відмітки, і паспорт (чи інший документ) повертається грома­дянину.

Перетинання кордону громадянами України здійснюється через пункти пропуску після проходження ними усіх видів контролю, передбачених чинним законодавством України. Вхід на територію пунктів пропуску громадян України, що виїжд­жають за кордон, здійснюється за документами, що дають право на виїзд за кордон. До таких документів належать: паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи моряка, проїзний документ дитини (далі по тексту - паспорт), а також інші документи на право перетину кордону, передбачені чинним законодавством і міжнародними договорами України.

Діти громадян України виїжджають за проїзним документом дитини (видасться органами МВС України за місцем проживання) до 18-річного віку або можуть бути вписані в паспорт для закордон­них поїздок батьків чи офіційних опікунів. Фотографія в паспорт батьків вклеюється по досягненні дитиною 7-річного віку.

У випадку самостійного виїзду дитини або в супроводі інших осіб необхідно мати нотаріально завірений дозвіл батьків або офіційних опікунів на виїзд дитини за кордон.

При втраті громадянами України паспорту за межами України необхідно заявити про це компетентним органам країни перебування для одержання довідки, що підтверджує заяву про втрату паспорта, і звернутися в консульські установи України в країні перебування для одержання посвідчення на повернення в Україну. Громадянину України за жодних обставин не може бути відмовлено у в'їзді в Україну. Загальні умови безвізових поїздок громадян України і перелік країн із безвізовим режимом в 'їзду

Відповідно до міжнародних договорів України, безвізовий режим поїздок для громадян України зберігається при пересуванні в такі країни:

а) Країни СНДе, крім Туркменії (із серпня 1999 року шляхом обміну нотами між Україною і Туркменією установлений візовий режим поїздок для громадян обох держав);

б) Монголія, країни колишньої СФРЮ (окрім Словенії, Хорватії, Боснії і Герцеговини) - громадяни України в'їжджають у залежності від мети поїздки: приватна поїздка - при наявності
запрошення, виданого компетентними органами країни відвідування; поїздка на відпочинок — при наявності путівки санаторію, будинку відпочинку або ваучера туристичної фірми; поїздки з метою лікування - при наявності листа Міністерства охорони здоров'я країни в'їзду, що підтверджує готовність прийняти на лікування чи для консультації.

г) Куба — тільки з метою лікування при наявності відповідного медичного підтвердження приймаючої сторони.

Примітка: 1. Громадяни України в'їжджають у Росію і Білорусію за внутрішніми паспортами, в інші країни СНД — за закордонними паспортами.

Порядок перетину кордону для іноземних громадян і осіб без громадянства

Іноземні громадяни й особи без громадянства (далі по тексту -іноземці) в'їжджають в Україну, виїжджають з України, і проїжджають транзитом по її території за паспортними документами з відповідними українськими візами, якщо інше не передбачено міжнародними договорами і нормативними актами уряду України,

Візи оформляються тільки в дипломатичних і консульських установах за кордоном. Громадяни країн, в яких відсутні дипломатичні представництва або консульські установи України, оформляють візи в будь-який іншій сусідній країні, де є такі установи.

Іноземці, що прибули в Україну на законній підставі, можуть тимчасово знаходитися на території України за паспортними документами, зареєстрованими у встановленому порядку. Пас­портний документ пред'являється іноземцем для реєстрації в пункті пропуску через державний кордон посадовій особі прикордонних військ.

Реєстрація проводиться на весь період короткочасного перебування:

- для іноземців із країн із візовим порядком в'їзду - на весь
період дії візи, але не більше 6 місяців;

- для іноземців із країн із безвізовим в 'їздом - на 90 днів, якщо

інший термін не визначений у міжнародних угодах.

Реєстрація в пункті пропуску через державний кордон полягає у проставленні в паспортному документі іноземця відмітки „В'їзд" („Виїзд"), занесенні відомостей про іноземця і його паспортних даних до відповідного реєстру і заповненні імміграційної картки в порядку, визначеному ДПСУ. Продовження терміну перебування в Україні іноземців, що прибули на тривале перебування з метою навчання, працевлаштування, в особистих справах і т.д., прова­диться органами внутрішніх справ, у порядку, встановленому МВС.

Транзитний проїзд іноземців через територію України дозво­ляється при наявності транзитної української візи, візи країни призначення й інших документів, що підтверджують транзитний характер поїздки. Транзитним проїздом вважається перебування в Україні в межах часу, зазначеного в проїзному квитку, а у випадку відсутності квитка- протягом терміну, необхідного для фактичного перетинання території України на відповідному виді транспорту.

У випадку змушеної зупинки іноземця на території України, у зв'язку з надзвичайними обставинами (хвороба, ремонт транспорт­ного засобу і т.д.), термін перебування може бути продовжений органом внутрішніх справ (міліцією) за місцем зупинки. При втраті на території України національного паспорту іноземець зобов'я­заний негайно повідомити приймаючу сторону й орган внутрішніх справ (міліцію), що має видати йому відповідну довідку. Виїзд при цьому з території України здійснюється за національним паспортом або іншим документом, отриманим іноземцем у консульській установі відповідної країни в Україні.


Читайте також:

  1. The peace – порядок
  2. А.1. Порядок Magnoliales - магнолієцвіті
  3. Або продукція підприємств, що знаходяться за кордоном.
  4. Аліментні обов’язки батьків і дітей
  5. АНаліЗ СТанУ ЗДОРОВ'Я ДІТеЙ І ДОРОСЛИХ В УКРАЇНІ
  6. Антидоти і порядок їхнього використання. Само і взаємодопомога при ураженні ОР.
  7. Атестація аудиторів та порядок скасування атестата
  8. База оподаткування, ставки податку та порядок обчислення.
  9. Батьки мають право звернутися за захистом прав та інтересів дітей і тоді, коли відповідно до закону вони самі мають право звернутися за таким захистом.
  10. В НАШІЙ КРАЇНІ ТА ЗА КОРДОНОМ
  11. Верховна Рада України: структура, функції, порядок формування та взаємодії з іншими органами влади.
  12. Взаємодія школи і сім'ї у вихованні дітей та молоді.




Переглядів: 653

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Контрольна функція страхування полягає в перевірці цільового формування та використання коштів страхового фонду. | Загальні умови безвізового в'їзду іноземців на територію України

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.