Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Канонічні діаграми мови UML

В рамках мови UML всі уявлення про модель складної системи фіксуються у вигляді спеціальних графічних конструкцій, що отримали назву діаграм.

Діаграма (diagram) — графічне представлення сукупності елементів моделі у формі зв'язного графа, вершинам і ребрам (дугам) якого приписується певна семантика. Нотація канонічних діаграм - основний засіб розробки моделей на мові UML.

У нотації мови UML визначені наступні види канонічних діаграм:

· варіантів використання (use case diagram)

· класів (class diagram)

· кооперації (collaboration diagram)

· послідовності (sequence diagram)

· станів (statechart diagram)

· діяльності (activity diagram)

· компонентів (component diagram)

· розгортання (deployment diagram)

Перелік цих діаграм і їх назви є канонічними в тому сенсі, що є невід'ємною частиною графічної нотації мови UML. Більш того, процес ООАП нерозривно пов'язаний з процесом побудови цих діаграм. При цьому сукупність побудованих таким чином діаграм є самодостатньою в тому сенсі, що в них міститься вся інформація, яка необхідна для реалізації проекту складної системи.

Кожна з цих діаграм деталізує і конкретизує різні уявлення про модель складної системи в термінах мови UML. При цьому діаграма варіантів використання є найбільш загальною концептуальною моделлю складної системи, яка є початковою для побудови всіх останніх діаграм. Діаграма класів, за своєю суттю, логічна модель, що відображає статичні аспекти структурної побудови складної системи.

Діаграми кооперації і послідовностей є різновидами логічної моделі, які відображають динамічні аспекти функціонування складної системи. Діаграми станів і діяльності призначені для моделювання поведінки системи. І, нарешті, діаграми компонентів і розгортання служать для представлення фізичних компонентів складної системи і тому відносяться до її фізичної моделі.

В цілому інтегрована модель складної системи в нотації UML може бути представлена у вигляді сукупності вказаних вище діаграм (мал. 2.7).


Мал. 2.7. Інтегрована модель складної системи в нотації UML

Окрім графічних елементів, які визначені для кожної канонічної діаграми, на них може бути змальована текстова інформація, яка розширює семантику базових елементів. У мові UML передбачено три спеціальні механізми розширення, які включають наступні конструкції.

Стереотип (stereotype) — новий тип елементу моделі, який розширює семантику метамоделі. Стереотипи повинні грунтуватися на що вже існують і описаних в метамоделі мови UML типах або класах.

Стереотипи призначені для розширення саме семантики, але не структури вже описаних типів або класів. Деякі стереотипи зумовлені в мові UML, інші можуть бути вказані розробником. На діаграмах зображаються у формі тексту, ув'язненого в кутові лапки. Зумовлені стереотипи є ключовими словами мови UML, які використовуються на канонічних діаграмах на мові оригінала без їх перекладу.

Помічене значення (tagged value) — явне визначення властивості як пари "ім'я – значення". У поміченому значенні само ім'я називають тегом (tag).

Помічені значення на діаграмах зображаються у формі рядка тексту спеціального формату, ув'язненого у фігурні дужки. При цьому використовується наступний формат запису: {тег = значення}. Теги зустрічаються в нотації мови UML, але їх визначення не є строгим, тому теги можуть бути вказані самим розробником.

Обмеження (constraint) — деяка логічна умова, що обмежує семантику вибраного елементу моделі.

Як правило, всі обмеження специфікуються розробником. Обмеження на діаграмах зображаються у формі рядка тексту, ув'язненого у фігурні дужки. Для формального запису обмежень призначена спеціальна мова об'єктних обмежень (Object Constraint Language, OCL), яка є складовою частиною мови UML.

У подальших лекціях канонічні діаграми розглядаються детальніше.

 


Читайте також:

  1. Векторні і часові діаграми
  2. Діаграми
  3. Діаграми
  4. Застосування кругової діаграми для розрахунку режимів лінії та узгодження з навантаженням
  5. Зв’язок між типом діаграми стану, складом і властивостями сплавів
  6. Інші діаграми IDEF0
  7. Канонічні і параметричні рівняння прямої. Рівняння прямої з кутовим коефіцієнтом
  8. Канонічні рівняння (canonical equations) методу сил
  9. Мал. 162. Часові діаграми роботи
  10. Найпростіше в Microsoft Excel для створення діаграми використати Мастер диаграмм .
  11. Потенціальні діаграми




Переглядів: 6374

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Загальна характеристика моделей об'єктно-орієнтованого аналізу і проектування | Особливості графічного зображення діаграм мови UML

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.