Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Визначення вартості капіталу від випуску акцій

Коли потрібні гроші, аби сплатити борги, можна скористатись різними джерелами, та кожне з них забезпечить лише обмежену суму: гроші можна позичити у банках або у фінансових компаніях, можна закласти свої коштовності, можна попросити позику у свого багатого дядька. Те саме стосується фірм — у них немає необмеженого досту­пу до фондів, що йдуть від будь-якого зовнішнього джерела. Та якби фірмі довелося випускати тільки один вид цінних паперів, вона б втратила можливості, які пропонують інші види цінних паперів. Від облігацій фірма одержує фінансові можливості, яких не може одер­жати від акцій. Проте, випускаючи облігації, фірма бере на себе зобов'язання сплачувати фіксовані платежі, що може виявитись не­безпечним, коли зменшуються прибутки. Це передбачає підвищений ризик. Фірма прагне досягти оптимальної структури капіталу, тому шукає, як провадити фінансування за найбільш сприятливої вартості капіталу. Часом це потребує випуску звичайних акцій.

Як власники фірм, звичайні акціонери, звісно, мають привілеї під час голосування, поділяють з фірмою всі її доходи, збитки і ризик. Якщо фірма не має прибутку, акціонери можуть і нічого не одержати на їхні інвестиції. Звичайним акціонерам нічого не гарантується в разі ліквідації активів фірми. З іншого боку втратити акціонери можуть не більше своїх початкових інвестицій, а доход можуть одержати істот­ний, За те, що звичайні акціонери ризикують більше, ніж власники облігацій і привілейовані акціонери, їхні доходи мають бути вищі.

Звичайні акціонери, головним чином, виграють від майбутніх до­ходів фірми, які переходять у сподівані дивіденди та капітальні дохо­ди (або підвищення цін на акції). З огляду на те, що ці доходи припадають на майбутнє, то, звичайно, дисконтувати їх слід на фак­тор ризику. Перспектива росту цих доходів також впливає на оцінку звичайних акцій. Більше того, ціна акцій показує ставлення інвести­тора і ринку до ризику та майбутніх доходів фірми на роки вперед.

Вартість капіталу від звичайних акцій, або ставка дисконта, виво­диться з трьох факторів: ціни звичайних акцій, дивідендів, що сплачу­ються фірмою на звичайні акції, та темпу приросту дивідендів. Ціну звичайної акції можна одержати з такої формули:

Для визначення вартості капіталу слід лише вирахувати К, або ставку дисконта.

Переставивши значення у вищезгаданих рівняннях, вартість капі­талу від випущених звичайних акцій можна вирахувати так:

Якщо звичайна акція випускалась раніше, то слід лише вивести з рівняння поправку на витрати на випуск. Де можна взяти дані для підрахунку вартості капіталу від випуску звичайної акції? Таблиці курсів акцій в газетах та журналах дають відомості про дивіденди та ціни акцій. Отже, тепер для остаточного підрахунку бракує лише даних про темпи приросту дивідендів. Наприклад, дані про приріст дивідендів можна одержати, коли проглянете дивіденди, які сплачувала фірма протягом останніх 10 років, та вира­хуєте річний приріст цих дивідендів.


Читайте також:

  1. I визначення впливу окремих факторів
  2. II. Визначення мети запровадження конкретної ВЕЗ з ураху­ванням її виду.
  3. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
  4. III. Географічна структура світового ринку позичкового капіталу
  5. Ocнoвнi визначення здоров'я
  6. Агресивне керування портфелем акцій
  7. Акціонерні товариства випускають облігації на суму не більше 25 % від розміру статутного капіталу і лише після повної оплати всіх випущених акцій.
  8. Алгебраїчний спосіб визначення точки беззбитковості
  9. Альтернативні джерела формування підприємницького капіталу
  10. Альтернативні теорії вартості
  11. Альтернативні теорії капіталу
  12. Аналіз асортименту й структури випуску продукції.




Переглядів: 977

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Управління фінансовими інвестиціями | Приклад 1

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.