Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Приклад 1

Вирахування вартості капіталу від звичайних акцій. Щорічні темпи приросту дивідендів фірми А були 5%, акції котирувались по 20 грн. Фірма сплачувала дивіденд 2 грн. на акцію, а витрати на випуск становили 3%. Вартість капіталу:


Величина 15,3% не скоригована на податок, або дивіденди на зви­чайні акції сплачуються після відрахування податків.

Чи може вартість капіталу від випуску звичайних акцій фірми бути іншою за 15,3%, як ми вирахували вище? Так, якщо передбачається, що у майбутньому темпи приросту і ризик, пов'язаний з фірмою, зміняться. Вищі темпи приросту, що дають більші дивіденди, відіб'ються у вищих цінах акцій і нижчій вартості капіталу. Нижчі темпи приросту будуть відображені у нижчій ціні акцій та вищій вартості капіталу.

Вплив цих чинників на вартість капіталу від звичайних акцій легко перевірити простою зміною цифр у попередньому прикладі. Наприк­лад, якби темпи приросту зросли з 5% до 10%, вартість капіталу від звичайних акцій виросла б від свого теперішнього рівня 15,3% до 20,3%, Можливо також, що сподівання інвеститорів щодо фінансових перспектив фірми можуть стати оптимістичнішими. Якби це сталося, підскочили б ціни акцій, а для фірми, відповідно, зменшилася б вартість капіталу від випуску звичайних акцій.

Вартість капіталу від випуску нових звичайних акцій базується на трьох чинниках: дивідендах, темпах приросту дивідендів та ринковій ціні звичайних акцій. Звичайні акції, з усіх довгострокових джерел капіталу, - це найдорожчі для випуску цінні папери. Вони не зменшують податок, як це маємо з облігаціями, бо дивіденди спла­чуються після оподаткування.

Привілейовані акціонери у претензіях на активи корпорації мають перевагу перед звичайними акціонерами: проте привілейована акція не обмежена датою погашення, а у випадку ліквідації активів власни­ки привілейованих акцій одержують гроші лише після того, як будуть виконані вимоги кредиторів.

Коли б не випускались привілейовані акції, завжди є набір правил, що гарантують власникам сплату їхніх дивідендів і підтримку ком­панією здорового фінансового стану та ліквідності. Хоч підприємство і бере на себе зобов'язання сплачувати фіксовані річні дивіденди, та коли немає доходів, ці платежі не обов'язково робити. Але якщо привілейовані акції кумулятивні, як це звичайно буває, дивіденди слід сплачувати з майбутніх доходів, перш ніж будуть сплачені дивіденди на звичайні акції. Та все ж, порівняно з облігаціями, фірма ризикує менше, коли залучає кошти шляхом випуску привілейованих акцій, хоча інвеститори вимагають вищого доходу, ніж від облігацій.

Одна з особливостей привілейованої акції — це сплата фіксованого дивіденду або оголошеного процента від вартості акції на час її випуску. Ринок відіграє важливу роль у визначенні дивідендного доходу від привілейованої акції. Визначальними тут є доходи від подібних привілейованих акцій, які котируються на біржі. Гарант розміщення цінних паперів, провівши консультації з фірмою, що випускає цінні папери, остаточно вирішить, які умови виставляти.

Якщо привілейована акція випускається по 100 грн. з річним оголошеним дивідендом 12 грн. , вартість капіталу від привілейованої акції для фірми така:

Якщо витрати на випуск сягають 3%, тоді справжня вартість капі­талу від випуску привілейованої акції буде:

В разі фінансової скрути привілейовані акціонери одержують гроші раніше за звичайних акціонерів. Випускати привілейовані акції дорожче, ніж випускати облігації, але дешевше, ніж звичайні акції. Привілейовані акціонери одержують фіксовані дивіденди, але не можуть брати участі у голосуванні про справи фірми.


Читайте також:

 1. Абсолютні синоніми (наприклад, власне мовні й запозичені) в одному тексті ділового стилю вживати не рекомендується.
 2. Алгоритм однофакторного дисперсійного аналізу за Фішером. Приклад
 3. Базові та прикладні класифікації
 4. В чому полягає явище тунелювання через потенціальний бар’єр, наведіть приклади.
 5. Визначення і приклади
 6. Врахування витраті втрат електроенергії. Приклад складання електробалансу.
 7. Головною метою наукової діяльності в системі вищої освіти повинен стати розвиток фундаментальних та приклад­них досліджень.
 8. Деякі приклади застосування ППП
 9. Дієслова з префіксом дис-виражають значення ліквідації дії, названої безпрефіксним дієсловом, наприклад: гармонізувати – дисгармонізувати, асоціювати – дисасоціювати.
 10. Для одиничного і дрібносерійного виробництва норма витрати визначається як укрупнена, наприклад, на 1000 станко-годин роботи даного виду роботи устаткування
 11. Додаток И - Приклад виконання ремонтного креслення деталі
 12. Етикет – (прикріплювати) установлений порядок поведінки в товаристві, певному оточенні, наприклад, придворний етикет, дипломатичний етикет.
Переглядів: 831

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Визначення вартості капіталу від випуску акцій | Оцінка облігацій

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.