Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Спосіб Кохера

Стерилізація шовку. І етап – мотки шовку миють у теплій воді з милом 10 хвилин, прополіскують, висушують стерильним рушником. ІІ етап – медсестра вдягається як для операції. Перемотує на предметні стекла (котушку), опускає в ефір на 24 години для знезаражування і розчинення жировоскових капсул у деяких мікробів (туберкульозу). ІІ етап – перекладають стерильні інструменти в спирт на 24 години для знежирення (денатурація білка мікробних тіл). ІV етап – кип'ятіння протягом 10 хв у розчині сулеми 1:1000 для повного знищення (гинуть усі спорі). Зберігається в банці з 96% спиртом, через 10 днів змінюють спирт, беруть на бактеріальний посів. Перед уживанням кип'ятити 2 хвилини в розчині діхлорида 1:1000.

Стерилізація капрону – кип'ятінням протягом 45 хвилин чи автоклавування як білизна. Переваги капрону: простота готування, високий ступінь міцності, слабка реакція тканин на нитку. Недостатня підвищена пружність, тому з 3 вузлами.

Автоматичні нитки з голками й ампулований шовний матеріал зі штучних синтетичних поліефірних, чи з поліамідних (нейлон, капрон, перлон, супрамід, дакрон, марален, тефлон) волокон. Немає реакції тканин. Стерилізують гама-променями на заводах.

Кетгут виготовляють із слизового шару тонких кишок рогатої худоби, свиней. Він – гетерогенний білок, може викликати реакцію тканин. Переваги – через 6-12 днів резорбується. За рахунок хромування резорбція продовжена до 15-40 днів. Хромований кетгут випускаються в ампулах, в упаковці з алюмінієвої фольги з розчином, що консервує, (спирт 96% - 89 г, гліцерин - 6 г, бензин авіаційний - 1 г, вода - 4 г),

Вікрил, пролен, дексон – штучні нитки, що мають перевагу перед кетгутом, особливо в інфікованій рані.

Стерилізація кетгуту. Спосіб Клаудіуса, модифікований за А.П.Губарєвим (у спиртовому люголевському р-ні). Обезжирювання в ефірі 24 години. Стерилізація протягом 7 діб у водяному люголевському розчині. Зміна розчину і збереження в такому ж розчині 7 діб. Кетгут можна стерилізувати парами йоду (метод Сітковського) чи в 1% р-ні малахітової зелені (метод Бакала).

Обробка рук. Принцип хірургічної обробки рук складається в механічному очищенні, дезінфекції і дублювання шкіри 70% чи 96% спиртом, при якому як би замуровуються бактерії на час стерилізації.

Будь-який метод повинен забезпечити:

- видалення з поверхні шкіри бруду і бактерій;

- знищення бактерій на шкірі;

- ущільнення шкіри, дублювання її, щоб закрити протоки потових і сальних залоз;

- збереження шкіри, тобто бути нешкідливим.

Дезинфікуючі засоби повинні відповідати вимогам:

- швидко убивати патогенну мікробну флору;

- надійно знищувати мікроби в рукавичному соку, щоб руки залишалися обеззараженими протягом всієї операції;

- не мати дратівливої дії на шкіру.

Класичні способи обробки рук по Фюрбрингеру (1897 р), Альфельду, Заблудовского, Спасокукоцького-Кочеригіна (1929 р) у наш час не застосовуються, так як вони займають багато часу.

Скрізь використовують прискорені методи:

1 обробка рук розчином «С-4» (первомур) – 1970 р. на 5 літрів - суміш перекису водню (85,5 г, 30-33%) і мурашиної кислоти (34,0 г, 85-100%), що змішують у стерильному посуді в співвідношенні 2,2:1, зберігають не більш 1 доби. Використовується 2,4% розчин.

- руки миють водою з милом (без щітки) протягом 1 хвилини;

- витирають насухо;

- обробляють 1 хвилину в тазі з розчином «С-4»;

- витирають стерильною серветкою;

- надягають стерильні халат і рукавички.

2 Обробка рук хлоргексидином (хлоргексидин біглюконат) – 1977 р.

- руки миють водою з милом;

- витирають насухо стерильною серветкою;

- миють руки протягом 2-3 хвилин ватяним тампоном, змоченим 0,5% спиртовим розчині хлоргексидина (його розводять на 70% спирті 1:40), витирають насухо;

- одягають стерильні халат, рукавички.

Можна обробляти руки у водяному розчині хлоргексидина (1:20) у стерильному тазі протягом 3 хвилин. Розчин готують розводячи 500 г 20% оригінального розчину в 10 л дистильованої води.

3 Обробка рук церигелем (1971 р). миють руки з милом. Просушують шкіру стерильною серветкою. Наносять на шкіру 3-4 г церигеля і 8-10 хвилин розтирають, щоб препарат покрив пальці, долоні, тильну поверхню кистей до передпліч. Руки висушують на повітрі. Після випару спирту утвориться тонка асептична полімерна плівка. Спосіб ефективний в екстрених ситуаціях. Під час роботи в перев’язувальній, при первинній обробці ран. Після операції полімерна плівка змиваються 96% етиловим спиртом.

4 Обробка рук йодоформом. Дуже ефективний і швидкий. У 1% розчині йодопірон-полівініл пиролідона і гексахлорфена в мильному розчині (шампунь) протягом 3-5 хвилин миють руки. Досягається одночасно очищення, дезінфекція рук. Висушують серветкою, одягають халат і рукавички.

5 Обробка рук ультразвуком. У спеціальних ультразвукових ваннах залитий розчин антисептика (0,05% р-н гібітана). У ньому миють руки. Через розчин проходять ультразвукові хвилі, що забезпечують дезінфекцію

6 Обробка рук дегміном і дегміцидом (1968 р). Миють руки теплою водою з милом 2-3 хвилини, протирають тампонами, змоченими 1% р-н препарату 3 хвилини, потім витирають стерильною серветкою насухо, одягаю халат і рукавички.

7 Обробка рук миючими засобами (1960 р). Миють руки водою з милом. Занурюють на 3-5 хвилин у таз з миючим засобом («Новина», «Астра»), розчин готують перед уживанням (1 ст. л. на 3 л води), висушують стерильною серветкою. Протягом 3 хвилин руки протирають 96% етанолом. Одягають халат, рукавички.

8 Обробка рук новосептином. Обробляють шкіру 3% водяним розчином новосепта протягом 2-3 хвилин.

9 Екстрені способи.

Спосіб Хайснера – без попереднього миття водою з милом, тільки 5% р-ном йоду в бензині.

Спосіб Брауна – миють руки 96% спиртом 10 хвилин.

Спосіб Спасокукуцького-Кочеригіна. Немає необхідності мити водою з милом. Метод заснований на розчиненні лужним розчином аміаку жирів на поверхні й у порах шкіри і вимивання бактерій разом з розчином. При побутовому забрудненні рук їх миють з милом протягом 1 хвилини. Потім ретельно миють руки серветкою в тазі з р-ном 0,5% нашатирного спирту протягом 3 хвилин, потім 3 хвилини в іншому тазі. Висушують руки стерильним рушником. Обробляють руки спиртом протягом 5 хвилин. Деякі хірурги ще обробляють нігтьові фаланги і складки шкіри 10% розчином йоду.

Одягання операційного одягу. У передопераційній член хірургічної бригади надягає маску-шолом (закривають голову, ніс, рот), але краще на шапочку-ковпак, бахіли. Після обробки рук одягають халат (подавати пояс руки – навхрест, тобто ліву частину правої і навпаки). Зав'язувати тасьми може операційна медсестра, якщо ще без рукавичок, якщо вже їх надягла, те сам хірург. Рукавички вдягати треба так, щоб медсестра не торкалася рукавичками рук хірурга, а він рукавичок медсестри.

 

 


Читайте також:

  1. I спосіб.
  2. Адміністративно-правовий спосіб захисту прав
  3. Адміністративно-правовий спосіб захисту прав
  4. Алгебраїчний спосіб визначення точки беззбитковості
  5. Аналогія - спосіб отримання знань про предмети та явища на основі їхньої подібності з іншими.
  6. Атракція як спосіб викликати довіру до реклами
  7. Бюджетний устрійпоказує, в який спосіб побудована бюджетна система. Іншими словами,він відображає організацію вертикальної структури бюджету держави за рівнями влади.
  8. Візуальний спосіб
  9. Віртуальна корпорація” як новий спосіб організації партнерства у веденні бізнесу
  10. Вказати спосіб творення слова.
  11. Графічний спосіб задання множин
  12. Демократія як спосіб організації суспільного життя.




Переглядів: 980

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Фізичні методи | Сервісні функції

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.