При заданні множин кругами Ейлера універсум подається у вигляді прямокутника, а сама множина А у вигляді круга. Множини і підмножини штрихуються.
Рис.1. Множина А.
Рис. 2. Об’єднання множин
Рис.3.Перетин множин
Рис. 4. Різниця множин
Рис. 5. Диз’юнктивна сума
Рис. 6. Абсолютне Доповнення А ()
Рис. 7. А підмножина В
Тотожні перетворення. Алгебра множин представляє собою теоретико-множинний аналог звичайної алгебра дійсних чисел та основана на властивостях операцій над множинами. Один з розділів алгебри множин є тотожні перетворення за допомогою яких можливоспрощувати або приводити до зручного виду різні вирази, які містять множини.
Приклад
Рівняння з множинами. Алгебра множин розглядає рівняння, які містять фіксовані підмножини А1, А2,..., Аn, та підлягаючі визначенню підмножини Х1, Х2, ..., Хn. В простому випадку у рівняння входить одна така підмножина Х. Необхідно дати відповідь на питання, при яких умовах рівняння має рішення і, якщо ці умови витримуються, знайти усі рішення, тобто визначити Х.
Рішення рівняння з однією підмножиною Х, грунтується на послідовності тотожних перетворень:
1. У відповідності з властивостями(табл.1) рівність перетворюється у диз’юнктивну суму його лівої та правої частини, дорівнює порожній множині.
2. Отримане рівняння перетворюється до виду , де М і N - деякі множини, які не містять Х .
3. Так як об’єднання множин порожнє тільки при умові, що кожне з них також порожня множина, перетворене рівняння запишемо залежною системою двох рівнянь:
М ÇX = Æ i NÇ.
4. Пара рівнянь має значення тоді і тільки тоді, коли N Ì X i X Ì . Це означає, що умовою існування рішення є (властивість транзитивності відношення включення), а рішенням рівняння - будь-яка множина Х така, що N Ì X Ì .