Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Прохідницькі машини

Виймальні машини

Технологічний процес видобутку вугілля й інших корисних копалин у довгих очисних вибоях складається з трьох основних процесів: власне виймання (руйнування і навантаження), доставки, кріплення привибійного простору і керування крівлею.

До виймальних машин за допомогою яких видобувається вугілля в очисному вибої відносяться: - бурильні машини;

- врубові машини, які прорізають зарубну щілину, для забезпечення наступного відбою вугілля буро підривним способом;

- добувні комбайни, які замінили навантажувальні, врубово-відбійні і відбійно-навантажувальні машини. Добувні комбайни одночасно виконують всі операції по відділеню корисних копалин від масиву і навантаженню їх на конвеєр або інші засоби доставки вугілля з лави.

- комплекси очисного обладнання, які складаються з набору машин, що здійснюють технологічні операції добування вугілля: відбій, навантаження і доставку вугілля, кріплення вибою і керування гірським тиском.

Якщо обладнання комплекса кінематично зв’язано в єдину систему і об’єднано жорсткою базою - то воно називається виймальним агрегатом.

Комплекси і агрегати дозволяють здійснити комплексну механізацію і автоматизацію очисних робіт, значно збільшити навантаження на вибій, продуктивність праці і концентрацію гірничих робіт.

Навантажувальні і транспортуючі машини призначені для навантаження гірської маси (породонавантажувальні і вугленавантажувальні машини) її транспортування (конвейєри) або для одночасного виконання цих операцій (самонавантажувальні ковейєри, скрепери).

Машини для кріплення і керування гірським тиском (пересувні механізовані кріплення) є складовою частиною комплексів і агрегатів. В деяких випадках в склад комплексів входять закладальні машини (для забутовки виробленого простору).

У даний час основним напрямком розвитку гірничопрохідницьких робіт є спосіб проведення гірських виробок, тунелів і підземних споруд за допомогою комбайнів. У світовій практиці також приймається на озброєння комбайновий спосіб проведення підготовчих виробок.

За останні роки обсяги проведення підготовчих виробок у гірничодобувній промисловості, будівництві тоннелей і колекторів складає тисячі кілометрів. Слід зазначити, що найбільші обсяги проведення виробок мають місце у вугільній промисловості, оскільки загальний видобуток незбагаченого вугілля в тоннах набагато перевищує видобуток гірської маси інших корисних копалин. Виходячи з цього, засоби механізації проведення підготовчих виробок у вугільній промисловості і шахтному будівництві є найбільш характерними і представницькими.

Рівень механізації навантаження гірської маси при проведенні підготовчих виробок на вугільних шахтах складає в середньому 80,8 % до обсягу виробок, у яких необхідне навантаження.

Щорічно збільшується комбайнова проходка виробок, обсяг яких в середньому складає близько 36% загального річного обсягу проведення виробок.

На вугільних шахтах країн СНД у наявності знаходиться більше 1150 прохідницьких комбайнів.

Середньомісячні швидкості (у метрах) проведення підготовчих вироблень у вугільній промисловості в цілому для країн СНД складає більше 72,8 м/міс.

Продуктивність праці прохідників по вугільній промисловості в середньому складає близько 0,21 м/зміну.

Для збільшення продуктивності праці потрібна особлива увага до удосконалювання засобів комплексної механізації й організації проведення підготовчих виробок.

Роботи зі створення засобів комплексної механізації проведення горизонтальних і похилих виробок ведуться в напрямку розробки більш досконалих бурильних установок, навантажувальних і буронавантажувальних машин, креплеустановщиків, привибійних транспортних машин, прохідницьких комбайнів, щитів і комплексів.

Застосування комбайнових комплексів з безперервним процесом руйнування вибою, кріплення і доставки гірської маси дозволяє автоматизувати роботи з проведення підготовчих виробок і значно підвищує продуктивність праці прохідників.

Основні науково-дослідні і конструкторські роботи, виконувалися інститутами: Донгіпровуглемаш, Донугі (Україна), ІГД ім. А. А. Сочинського (Росія); машинобудівними заводами: Ясиноватським, Ново-Горлівським, Ново-Краматорським (Україна), Томським електромеханічним (Росія) і іншими.

Проводити гірські виробки і будувати підземні споруди можна в однорідних міцних, однорідних м'яких і неоднорідних породах і корисних копалин. Виключення складає проведення вироблень навколоствольного двору і великого поперечного перерізу — залізничних і гідротехнічних тунелів .

Для проведення виробок застосовують різні гірничопрохідницькі машини і комплекси, що механізують основні прохідницькі процеси: буріння, заряджання і підривання шпурів, руйнування корисних копалин і породи, навантаження і транспортування корисних копалин і порід в межах вибою і зведення кріплень.


Читайте також:

  1. Аеродинамічні властивості колісної машини
  2. Аналогові обчислювальні електронні машини.
  3. БАГАТОКОВШОВІ ЕКСКАВАТОРИ. ВИЙМАЛЬНО-ТРАНСПОРТУЮЧІ МАШИНИ. КОМПЛЕКСИ МАШИН БЕЗПЕРЕРВНОЇ ДІЇ
  4. Будова й основні елементи машини
  5. ВИЙМАЛЬНО-ТРАНСПОРТУЮЧІ МАШИНИ
  6. Вплив аеродинаміки на споживчі властивості колісної машини
  7. Гідравлічні машини
  8. ГІДРАВЛІЧНІ МАШИНИ
  9. Гідромашини – гідромотори і нагнітачі, класифікація і галузь використання.
  10. Електричні машини змінного струму.
  11. Електрорушійна сила й електромагнітний момент машини постійного струму
  12. Загальна будова і робота черв’ячної машини.




Переглядів: 732

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
КЛАСИФІКАЦІЯ ГІРНИЧИХ МАШИН | Структурний склад засобів механізації, які застосовуються при проведенні гірських виробок, наступний.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.