Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Електричні машини змінного струму.

Електричними машинаминазивають пристрої, принцип дії яких заснований на поєднанні електромагнітних процесів і механічного руху.

В електромеханічних генераторах механічна енергія, що надходить від якогось рушія ( парової або водяної турбіни та ін.) перетворюється в електричну енергію, що віддається в електроенергетичну систему або певному споживачеві.

В електродвигунах електрична енергія, що надходить з електромережі або від конкретного джерела (генератора, акумулятора та ін.), перетворюється в механічну, яка віддається якому-небудь механізмові або пристрою, що приводиться до руху (станок, підйомний кран)

В електромашинних перетворювачах електрична енергія одного виду перетворюється в електричну енергію іншого виду за допомогою елементів цих перетворювачів, що механічно рухаються ( вних змінний струм може перетворюватися в постійний і навпаки; можна змінювати частоту і силу струму, напругу та ін.)

У залежності від роду струму (постійний або змінний), який споживається з живильної мережі або віддається до неї, електричні машини підрозділяють на машини постійного струму і машини змінного струму. Другі є більш розповсюдженими, як і взагалі електроенергетичні системи змінного струму.

Машини змінного струму можуть бути однофазними і багатофазними залежно від використання системи змінного струму. При виробництві електроенергії виняткова роль належить трифазним генераторам, у промисловому електроприводі основними є трифазні двигуни.

У побутовій техніці, в лабораторній і офісній техніці, в ручному електроінструменті головна роль відведена однофазним електродвигунам змінного струму, а також двигунам постійного струму.

Залежно від руху рухомої частини електричних машин їх розподіляють на обертові (роторні) і лінійні. Обертові машини займають головне положення і в них використовується обертовий рух рухомої частини. Лінійні машини застосовуються значно рідше в спеціальних електроприводах – рухома частина цих машин здійснює, відповідно, лінійний або поступовий рух.

За принципом дії і конструкцією електричні машини настільки різноманітні, що ціла низка їх не підпадає навіть під приведені вище найзагальніші визначення.

Класичними і найбільш розповсюдженими вважаються обертові варіанти колекторних машин постійного струму, трифазних синхронних генераторів і двигунів, трифазних асинхронних двигунів. Хоча і ці типи мають ряд модифікацій.

 


Читайте також:

  1. Автоматичне розвантаження по струму.
  2. Аеродинамічні властивості колісної машини
  3. Аналогові обчислювальні електронні машини.
  4. Б- не збуджена ділянка мембрани , на яку діють електричні струми збудженої ділянки. Стрілками показано напрям струмів, кружечками – дійсне переміщення іонів.
  5. БАГАТОКОВШОВІ ЕКСКАВАТОРИ. ВИЙМАЛЬНО-ТРАНСПОРТУЮЧІ МАШИНИ. КОМПЛЕКСИ МАШИН БЕЗПЕРЕРВНОЇ ДІЇ
  6. Багатоконтурні лінійні електричні ланцюги
  7. Баланс потужностей у колі гармонічного струму.
  8. Безпечні методи звільнення потерпілого від дії електричного струму.
  9. БІОЕЛЕКТРИЧНІ ПОТЕНЦІАЛИ
  10. Біоелектричні явища в тканинах: будова мембран клітини, транспорт речовин через мембрану, потенціал дії та його розповсюдження.
  11. Біоелектричні явища і збудження в тканинах.
  12. Будова й основні елементи машини




Переглядів: 6623

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Нормальний режим роботи трансформатора | Будова і принцип дії трифазного асинхронного двигуна

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.