Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Оновлення інформації

Юридична обробка правової інформації

Достовірність інформації

Достовірність інформації в системі залежить від того, якими джерелами користуються розробники для підготовки електронних копій документів.

В деяких системах приводиться посилання на “неофіційні джерела”, з яких буває отримано до 10% документів. Ні в якому разі не варто покладатися на випадкові публікації або повідомлення не з офіційних джерел. Важливо, щоб документи вводилися в систему тільки тоді, коли є паперовий оригінал або офіційна публікація.

Перевірити дотримання цього принципу досить складно. Дізнайтесь в розробника або розповсюджувача, чи можуть вони надати паперову копію оригіналу якогось документа. Якщо вам можуть надати таку копію, значить зазначений принцип дотримується, інакше в надійності інформації виникають великі сумніви.

Юридична обробка правової інформації – це технологія підготовки документа до введення в базу документів КПС. Це може бути додання до документа довідок, коментарів, посилань на інші документи, його класифікація тощо.

Найбільш важливішими параметрами юридичної обробки документів, на які варто звернути увагу при виборі КПС, є представлення нових редакцій документів і принципи юридичної обробки документів.

Обов’язково переконайтесь, що в системі всі документи представлені в останній діючій редакції, а ще краще – щоб була повна ретроспектива всіх редакцій. В цьому випадку можна не тільки працювати з чинним документом, але і співвіднести свої дії в минулому із законодавством, чинним на той час.

Говорячи про принципи юридичної обробки, можна виділити два основних підходи.

При першому підході до документів додають примітки, що поясняють, які документи, статті або розділи скасовані або змінені, і посилаються на юридично взаємозалежні акти.

Для другого підходу характерне додання до документів розгорнутих аналітичних коментарів про порядок застосування норм законодавства. Проте такі коментарі ґрунтуються на особистій точці зору юристів фірми-розробника.

Дуже важливо, щоб довідки і коментарі готувалися суворо на основі положень і норм, викладених у нормативних документах.

Деякі розробники КПС експериментують і з доступом до своїх баз даних через Інтернет в режимі online. Цей режим припускає, що сама база знаходиться не на комп’ютері користувача, а на віддаленому сервері, а в користувача є спеціальна програма, яка дозволяє працювати з такою базою.

Однак online-доступ до правових баз даних в Україні поки що не набув популярності. Це пов’язане, в першу чергу, з малою кількістю в Україні користувачів Інтернет (близько 700 тис.).

Таким чином, сьогодні 95% усіх користувачів працюють з комп’ютерними правовими системами, записаними на твердому диску або CD-ROM.

При виборі системи потрібно заздалегідь визначити, як часто вам необхідно отримувати нову інформацію. Варто врахувати, що оновлювати свою систему раз на місяць або рідше недоцільно. Законодавство в нашій країні розвивається дуже динамічно, тому багато чинних документів протягом місяця встигає застаріти (щомісяця в Україні приймається більше 1000 нормативно-правових актів). Тому тільки щотижневе (або навіть щоденне) оновлення системи дає змогу бути в курсі всіх законодавчих змін і вчасно на них реагувати.

За технологією внесення інформації комп’ютерні правові системи можна поділити на дві групи. В системах першої групи для оновлення інформації необхідно повністю замінити базу документів на комп’ютері користувача. В програмах другої групи до бази документів додається тільки свіжа інформація – нові документи і зміни, а стара залишається без змін. Обидва варіанти дозволяють оновлювати базу, але додання тільки нової інформації в 3-5 разів швидше повної заміни. До того ж, додання тільки нових документів дозволяє отримувати їх щодня електронною поштою або з мережі Інтернет.

Ще одна важлива характеристика КПС – швидкість надходження нових документів у систему. Зрозуміло, що практично неможливо забезпечити публікацію нормативного акту в день його прийняття. Спочатку необхідно провести юридичну обробку документа: розставити посилання, додати до документа коментарі, перевірити його на відповідність оригіналу тощо, і тільки після цього він надійде у базу документів.

Визначити, скільки часу йде на обробку документа і як швидко він надійде у систему, можна наступним чином. У демонстраційній версії треба вибрати документи з останнього надходження і визначити дати їх прийняття. Різниця між цими датами і буде затримкою між прийняттям документу і його надходженням до системи.

Якщо затримка між датою прийняття і надходження в систему невелика, це свідчить про те, що фірма-розробник має налагоджені канали збору, обробки і передачі інформації. В більшості комп’ютерних правових системах затримка складає від 3-х до 10-ти днів.


Читайте також:

  1. Алфавітний підхід до вимірювання кількості інформації.
  2. Аналіз зовнішньої інформації
  3. Аналіз інформації та постановка задачі дослідження
  4. Аналіз та інтерпретація інформації
  5. Аналіз та узагальнення отриманої інформації.
  6. Аналіз якості виробничої інформації
  7. Аналітико-синтетична переробка інформації
  8. Аналітична обробка інформації вузлами інформаційно-аналітичної функціональної підсистеми МОЗ України і питань НС.
  9. БАГАТОКАНАЛЬНІ СИСТЕМИ ПЕРЕДАЧІ ІНФОРМАЦІЇ
  10. Бази даних як засіб зберігання й обробки інформації
  11. Базові напрями організації захисту інформації ІКСМ.
  12. Баланс підприємства як джерело інформації.




Переглядів: 769

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Повнота інформації | Пошук за допомогою класифікаторів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.