Якщо реквізити документа невідомі, але відомі деякі слова з його тексту, проблема пошуку необхідної інформації вирішується за допомогою режиму “Пошук за контекстом” (рис. 3.6).
Головною перевагою контекстного пошуку є можливість знаходити необхідні документи за заданим набором слів у їх текстах. Для роботи в режимі контекстного пошуку потрібно у вікні “Запит на пошук” лівою кнопкою мишки вибрати режим “Пошук за контекстом”.
Щоб виконати контекстний пошук, необхідно заповнити поля введення слів. У них можна задати пошук чотирьох різних словосполучень, кожне з яких може містити до чотирьох слів. Для пошуку слів за правилом “І” використовують горизонтальні поля, а для пошуку слів за правилом “АБО” – вертикальні поля.
За допомогою перемикачів у верхній частині вікна можна задавати варіанти контекстного пошуку:
· “Слова в документах” – пошук заданих слів проводиться в межах усього тексту документа;
· “Слова в абзацах” – пошук заданих слів проводиться в межах одного абзацу. При цьому варіанті пошуку через велику вибірку документів доцільно обмежувати кількість шуканих документів (поле “Обмеження кількості результатів").
Рис. 3.6. Вікно пошуку за контекстом
При введенні пошукових слів можна використовувати спеціальні символи, що додаються до основи слова:
· “*” – будь-яке закінчення слова;
· “?” – будь-яка літера слова;
· “!”– пошук за точно введеним словом.
Після натискання кнопки “Пошук”, система видасть перелік документів, які були знайдені.
Далі, після виклику тексту кожного з цих документів для швидкого їх перегляду використовуйте кнопки “Наступний абзац з пошуковими словами” та “Попередній абзац з пошуковими словами”.
При натисканні цих кнопок система показує на екрані той фрагмент документа, де було знайдене словосполучення, введене в картці запиту на пошук за контекстом.
При цьому знайдене слово або словосполучення буде виділено маркером. Зазначена словоформа буде підсвічена рожевим кольором, а закінчення – жовтим.
Наприклад, необхідно знайти нормативні документи, які стосуються приватизації енергетичної промисловості в Україні. Для цього потрібно ввести в горизонтальних полях введення слова “приватизаці” і “енерг” і натиснути мишкою на кнопку “Пошук” на Додатковій Панелі Інструментів (слова для пошуку потрібно вводити без закінчень). В результаті буде отриманий перелік документів з потрібного питання.