Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Визначення.

Відповідно до міжнародної організації по стандартам (ISO), словника офіційної метрології.

- Випадкова похибка – складова похибки вимірювання, яка в процесі вимірювання однієї і тієї ж величини змінюється не передбачуваним чином.

- Систематична похибка – складова похибки вимірювання, яка в процесі вимірювання однієї і тієї ж величини залишається постійною, або змінюється передбачуваним чином.

- Відтворюваність – близькість один до одного результатів, одержаних за допомогою однієї і тієї ж експериментальної процедури проведеної декілька разів в контрольованих умовах.

- Правильність – близькість вимірюваної величини до її “істинного” значення. Методика, яка характеризується як правильністю, так і доброю відтворюваністю, називається точною.

- Істинне значення (вимірюваної величини) – значення яке є дійсною характеристикою даної величини в тих умовах, в яких ця величина розглядається. Словник офіційної метрології наводить наступне визначення цього поняття відносно процесу вимірювання: “Істинне значення – це значення, яке можна було б одержати за умови усунення всіх недоліків вимірювальної процедури”.

Окрім вимог правильності та відтворюваності, вибір методики аналізу може бути обмежений вимогами законодавства або специфічними запитами замовника. В середовищі аналітиків часто зустрічаються наступні терміни, які характеризують методику з точки зору її призначення або офіційного статусу.

- Офіційна методика – методика, використання якої приписується законодавчими актами або іншими нормативними документами офіційних організацій.

- Стандартна загальноприйнята методика – методика, розроблена офіційною організацією (Міжнародна організація по стандартам, Німецький інститут стандартів, Європейський комітет по стандартам, ДСТУ). Характеристики правильності та відтворюваності таких методик надійно встановлені.

- Модифікована методика – стандартна методика, видозмінена або спрощена з метою пристосування її для аналізу об’єктів іншого типу.

- Експресна методика – методика для швидкого аналізу великої кількості зразків.

- Рутинна методика – методика, яка використовується в повсякденній аналітичній практиці. Це може бути зокрема і офіційна або стандартна методика.

- Автоматизована методика – методика, яка використовує автоматичне обладнання.

- Арбітражна методика – методика, яка володіє хорошими аналітичними характеристиками і використовується в лабораторії, висока кваліфікація якої є офіційно визнана. Це означає, що для арбітражної методики як систематична, так і випадкова похибки є незначущі порівняно з їх величинами, які допускаються відповідно до вимог правильності та відтворюваності результатів. У якості арбітражної методики, наприклад може використовуватись метод мас-спектроскопії з ізотопним розведенням, за умови виконання аналізу у відповідній лабораторії (наприклад, в лабораторії визначення складу ядерного палива).

- Зразок порівняння – це однорідний матеріал або речовина, одна або декілька характеристик якого встановлені достатньо надійно для того, щоб використовувати їх для градуювання, контролю вимірювальних процедур та визначення характеристик інших матеріалів.

- Стандартний зразок – це зразок порівняння, для якого одна або декілька характеристик є відомими та відповідними до офіційної процедури про що є відповідний документ (атестат). Процедура атестації забезпечує відстеження зразку в одиницях СІ (відносно складу – в молях речовини), в яких наведена відповідна характеристика. Кожне атестоване значення супроводжується величиною його невизначеності при вказаній довірчій ймовірності.

Аналіз стандартного зразка є найпростішим способом доведення та доказом правильності пропонованої методики. За своєю природою стандартні зразки поділяють на чотири типи:

- чисті речовини та розчини, які використовуються для градуювання та/або ідентифікації;

- матеріали з матрицею відомого складу, які використовуються для градуювання в методах порівняння;

- матеріали, матриці яких максимально точно відтворюють матрицю реального об’єкту, з відомим вмістом певних компонентів;

- матеріали, параметри яких визначаються відносно заданої аналітичної процедури, наприклад: вміст елемента у водній або кислотній витяжці або в біологічно доступній формі, вміст пестицидів, екстрагованих хлороформом тощо. В цьому випадку атестаційне значення яких знаходять у відповідності з аналітичною процедурою, яку виконують у жорстко контрольованих умовах.


Читайте також:

 1. Визначення. Матриці, отримані в результаті елементарного перетворення, називаються еквівалентними.
 2. Визначення. Точка О називається полюсом, а промінь l – полярною віссю.
 3. Визначення. Точки максимуму й мінімуму функції називаються точками екстремуму.
 4. Визначення. Числа й називаються комплексно спряженими.
 5. Визначення. Якщо кожному натуральному числу n поставлено у відповідність число хn, то говорять, що задано послідовність
 6. Грошові кошти: їх економічна сутність та визначення.
 7. Дайте визначення.
 8. Дайте визначення.
 9. Еластичність попиту та пропозиції, її сутність та методи визначення.
 10. Загальні поняття та визначення.
 11. Інтегровані показники здатності учня до професійного самовизначення.
Переглядів: 583

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ВИБІР МЕТОДУ (МЕТОДИКИ) АНАЛІЗУ | Методи порівняння.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.