Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Провідні причини інфаркту міокарда (ГІМ) - це атеросклероз коронарних судин, їх тромбоз і спазм. Рідше зустрічаються запальні поразки судин і розшаровуюча аневризма аорти.

ГКС характеризується ризиком крупновогнищевого інфаркту міокарда, раптовою смертю або якісними змінами характеру нападів стенокардії, насамперед появою нападів стенокардії спокою.

Гострий коронарний синдром.

У перші години після розвитку нападу болю на ЕКГ не завжди можна визначити - це нестабільна стенокардія або інфаркт міокарда невизначеного розміру, тому у світовій кардіології використовується термін „гострий коро­нарний синдром (ГКС), що дозволяє вибудовувати алгоритм діагностики і лікування. Він містить інфаркт міокарда без зубця Q і нестабільну стенокардію.

Гострий коронарний синдром – це стан, який виникає внаслідок порушення коронарного кровообігу при нестабільності атеросклеротичної бляшки із локальним тромбоутворенням, змінами судинної реактивності і відповідними клінічними симптомами (больовим, аритмічним і інш.) при наявності або відсутності змін ЕКГ (дінамики ST – T, гострої блокади лівої ніжки пучка Гиса.

 

Залежно від виразності порушень коронарного кровотока виділяються ЕКГ-синдроми, обумовлені повною (підйом ST, гостра блокада лівої ніжки пучка Гіса) або частковою (депресія ST, деформація кінцевої частини шлуночкового комплексу) закупоркою вінцевої артерії.

Пацієнти з ГКС описують біль переважно як дифузну над широкою областю передньої грудної стінки з іррадіацією в ліву або праву руку, а також у спину і шию. Характер скарг залежить від соціальних, професійних і вікових особливостей. Жінки відрізняються використанням певних словесних виражень для опису симптомів. Вони частіше використовують слово „розриваюча” і рідше „виснажуюча” Для опису емоційного компонента -слова „жахлива, стомлююча, нестерпна, рідше – лякаюча” З больовим синдромом асоціюється активація вегетативної нервової системи, причому нудота, блювота, задишка більше характерні для жінок, а пітливість - для чоловіків. Важливо, щоб ці симптоми оцінювалися разом з ознаками інших захворювань, таких як інфекції, лихоманки, психічні розлади (тривожність, нервозність).

 

ІНФАРКТ МІОКАРДА.

ГІМ буває неускладненим і ускладненим, а також класифікується по локалізації і по розмірах. Для визначення його локалізації використовують 12 стандартних відведень ЕКГ, а для більш точної характеристики застосовують топокар­діографію, що використовує кілька десятків відведень. Визначається і розмір ІМ.

По розміру він буває:

Мікроскопічний (фокальний некроз);

Малий ( < 10% маси лівого шлуночка);

Середній (10 – 30 % маси лівого шлуночка);

Великий ( > 30% маси лівого шлуночка).

 

КЛІНІКА.

Основною клінічною ознакою ГІМ є больовий синдром. Біль інтенсивний тривалістю більше 10 хвилин, який не знімається нітрогліцерином, частіше стискаючого, або давлячого характеру, рідше пекучий. Він локалізується в загрудинній області, іноді в нижній частині грудини і під ложечкою. Іррадіація болю велика, іноді міняється в порівнянні із стенокардитичною. На дискомфорт не впливають рухи м'язів у ділянках, де він локалізується і глибокий подих. Як правило, больовий синдром носить хвилеподібний характер і триває кілька годин, а то й діб. Може виникати стійке відчуття нестачі повітря, ″невияснена″ слабість, непритомність.

Об'єктивно: зовнішній вигляд хворих не змінений, іноді відзначається блідість, акроціаноз, гипергідроз. Зміни пульсу можливі як у бік браді - так і тахікардії. На початку АТ може рости, а потім знижується, переважно систолічний. Границі серця не змінюються. I тон слабшає, може з'являтися ритм галопу і систолічний шум в I і V точках. З боку інших систем і органів зміни не виявляються. За перебігом ІМ підрозділяється на :

 

Перебіг інфаркту міокарда Тривалість
Гострий 6 годин - 7 днів
Що гоїться 7 - 28 днів
Зарубцьований кардіосклероз > 28 днів

 

ДІАГНОСТИКА.

Найпоширенішим методом діагностики ГІМ є ЕКГ. Чутливість ЕКГ в 12 відведеннях для виявлення ішемії міокарда становить приблизно 50%, а в 2 - 4% пацієнтів, особливо в жінок ЕКГ нормальна. Наявність підйому S - T є найбільш чутливим і специфічним маркером ГІМ, що з'являється через кілька хвилин після виникнення симптоматики.

Поява нових локалізованих підйомів S - T в 80 - 90 % випадків є ознакою ГІМ.


Читайте також:

  1. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  2. Античний Рим: економічні причини розвитку і занепаду
  3. Атеросклероз.
  4. Банки як провідні суб’єкти фінансового посередництва. Функції банків.
  5. Банкрутство підприємства: причини, наслідки, процедура.
  6. Банкрутство підприємства: причини, оцінка ймовірності настання та наслідки
  7. Безпека при експлуатації посудин, що працюють під тиском.
  8. Безпосередньо збутові ризики та причини їх виникнення
  9. Безпровідні канали зв'язку
  10. Безробіття і зайнятість населення: причини, види та наслідки
  11. Безробіття, його суть та причини. Закон Оукена.
  12. Безробіття: суть, причини, форми та соціально-економічні наслідки




Переглядів: 508

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ДІАГНОСТИКА СК. | Серцева недостатність.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.